Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Overclock ASUS H81M - C и Intel Pentium G3258 как?

MachineZZ_BG

Препоръчан отговор

Здравейте, нов съм при Интел процесорите и бихте ли ми помогнали със клока на този процесор?

Биоса ми е последна версия 2106 направих опит да го клокна както съм клоквал до сега но накрая трябваше да вадя батерията от дъното.

Ще се радвам на малко помощ ако може :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма много шанс за овърклок на това дъно защото:

1. Това е нисък клас дъно

2. Забравете за овърклок със стоковия кулер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма много шанс за овърклок на това дъно защото:

1. Това е нисък клас дъно

2. Забравете за овърклок със стоковия кулер

1. Това дъно може да го клоква точно този процесор до поне 4,6

2. Не съм със стоков охладител а със CM Hyper T4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми като може защо го не клокнеш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си версията на дъното  защото  информацията която има за клок със този процесор е за модела  H81M-PLUS - ASUS  а твоето не е такова. Къде си тръгнал със трици маймуни да ловиш  ? Това е дъно за HTPC  и е много далече  от поне средна  цена дъно за клок  от където и да го погледнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се научихте де..а да потърсите малко из интернет ... 20 теми едни и същи само за този процесор ... http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/248251-Всичко-за-Pentium-G3258 хората доста са писали за овърклок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Объркал си версията на дъното  защото  информацията която има за клок със този процесор е за модела  H81M-PLUS - ASUS  а твоето не е такова.

Възможно ли е да го клокна без барам волтажите и да изключвам всякакви други работи ? Защото току що го направих на 4,3Ghz без да барам нищо само повиших честота! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това дъно мисля че можете да клоквате само по шина, и отново прочетете това което съм написал в предния си пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Не би трябвало да имаш проблеми дори с по-високо напрежение. Гледай все пак да е разумно под 1.4в. Като са 2ядра чипа не грее много, аз го карам на 4.1 1.275в, ако спреш интелското видео може доста по-ниско напрежение и 10 градуса по малко. Аз съм b85m dgs stock cooler.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване