Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Photoshop cs5

Препоръчан отговор

Когато го стартирам се показва прозорче на което пише The monitor profile ''LG L194W'' appears to be defective. Please rerun your monitor calibration software. Какво значи това? 

post-346178-0-50288600-1412954743_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато го стартирам се показва прозорче на което пише The monitor profile ''LG L194W'' appears to be defective. Please rerun your monitor calibration software. Какво значи това? 

ТОва, което е написано. Профила на монитора е развален. Пуснете отново преинсталация на драйвера за монитора и калибриране на монитора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТОва, което е написано. Профила на монитора е развален. Пуснете отново преинсталация на драйвера за монитора и калибриране на монитора

Може ли подробно да ми напишете как да ги преинсталирам и да калибрирам  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли подробно да ми напишете как да ги преинсталирам и да калибрирам  

Намирате драйвера за монитора на сайта на производителя и го преинсталирате. Калибрирането от контролен панел, Адоб гама

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намирате драйвера за монитора на сайта на производителя и го преинсталирате. Калибрирането от контролен панел, Адоб гама

Не намирам Adobe Gamma в контролния панел  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не намирам Adobe Gamma в контролния панел  :(

Виж какво пишат по въпроса във фолума на Adobe

1. Re: Can't find Adobe Gamma to use to calibrate monitor

Adobe gamma was never meant to be used for LCD monitors, only for the old fashioned CRT monitors (the ones that look like old-style televisions) and it won't work at all in Vista or Windows 7, so adobe has stopped including it. I can't remember offhand but it may be on the PSE 6 install disc as an extra (it was either PSE 5 or 6 where they included it but stopped installing it automatically), but in any case you would be better off checking to see if your video driver includes a calibration utility (most do) and using that instead, unless you are running XP or earlier on a CRT monitor.

Превод

Re: Не мога да намеря Adobe Gamma да се използва за калибриране на монитор 

Adobe гама никога не е трябвало да се използва за LCD монитори, само за старомодните CRT мониторите (тези, които изглеждат като стар стил телевизори) и тя няма да работи на всички в Vista или Windows 7, така че Adobe е спрял да го включително . Аз не мога да си спомня безцеремонно, но тя може да бъде на PSE 6 инсталирате диск като допълнителен (тя е или PSE 5 или 6, когато те са включени, но спря да я инсталирате автоматично), но във всеки случай ще бъде по-добре за проверка, за да видите ако вашето видео драйвер включва калибриране полезност (най-често) и с помощта на това, че вместо, освен ако не използвате XP или по-рано на CRT монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравей Karinsan   :cheers:  Може ли да ми кажеш по-точно модела на монитора ти, защото в сайта на LG не намирам модела ти   :)

Модела е: Flatron LG L194WS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е никакъв проблем с Фотошоп,понеже това е професионална програма за обработка на изображения,която при стартиране автоматично проверява настройките на монитора.Просто се появява съобщение,че тя ще промени профила с настройките на монитора,за да използва по качествена схема.Това означава,че сегашните настройки,които използваш за този монитор,не са направени за най-добро качество!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Device Maneger пробвахте ли да деинсталирате драйвера

ами не знам как става 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам как става 

От start > MyComputer (с десния бутон на мишката) > manage
faq-how-to-stop-mouse-from-waking-up-ope
отваря се това
Open-the-Windows-7-Device-Manager_thumb.
> избираш Device Manager.

device.gif

Намираш си Display Adapters, клекваш на "+"-чето, после върху устройството и избираш Uninstal.

uninstall20device20manager-5863510.png

На тази картинка деинсталират драйвера wifi-я, но горе се вижда Display adapters-а и е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Karinsan

Пробвай тоя вариант!

1. Влизаш в старт менюто и на търсачката напиши color mangement.

2. На раздела Device, под него има надпис  [  ] Use my settings for this device слагаш му отметка.

3. Щракни върху бутона Add... , което се намира по надолу.

4. Намери  sRGB IEC61966-2.1 и натисни ОК

5. Провери дали ще ти излезе пак грешката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Karinsan

Пробвай тоя вариант!

1. Влизаш в старт менюто и на търсачката напиши color mangement.

2. На раздела Device, под него има надпис  [  ] Use my settings for this device слагаш му отметка.

3. Щракни върху бутона Add... , което се намира по надолу.

4. Намери  sRGB IEC61966-2.1 и натисни ОК

5. Провери дали ще ти излезе пак грешката.

Не го намира (с Windows XP съм) нямам профила sRGB IEC61966-2.1 излизат само sRGB Color Space Profile, sRGB_IEC61966-2-1_noBPC, sRGB_IEC61966-2-1_withBPC, кое да избера точно от тях за да не стане после някаква грешка и да има разминаване в цветовете 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом го няма този профил, трябва да се реинсталира драйвър за монитор

http://www.4shared.com/rar/gRqAkUVuba/L194W.html

Колко пъти ли трябва да се напише, че трябва да се инсталира драйвъра за монитора?

Изтегляш, разархивираш. Отваряш Диспечера на задачи, намираш монитоора, щракваш с десен бутон по него и избираш Update... Показваш пътя до разархивирания драйвър и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте , реших да не отварям нова тема , ще си задам въпроса тук надявам се да ми помогнете . 

Първо искам да споделя че съм си взел една книжка "Официален учебен курс по Adobe Photoshop CS5" .

Стигнал съм до урок на в който върху едни пътечки трябва да напиша текст . Държа да подчертая че до този момент не съм имал проблеми с усвояването на материала понеже всичко е описано стъпка по стъпка . Проблема ми е че почвам да пиша някакъв текст и в зависимост от това какъв е Size-а на буквите(цифрите) ми дава между 3 и 5 символа да вместя , а пътечката продължава далеч по надясно . Има една кръгла точка и мисля че от нея е проблема . Въпроса ми е как да преудолея това ограничение . 

Прилагам скрийшот :

034533444-big.jpg?r=0

За да добиете представа , ето какъв е крайния резултат който трябва да постигна , тези 3 пътечки с текст излизащи от устата на китаеца 

034533446.jpg?r=0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , реших да не отварям нова тема , ще си задам въпроса тук надявам се да ми помогнете . 

Първо искам да споделя че съм си взел една книжка "Официален учебен курс по Adobe Photoshop CS5" .

Стигнал съм до урок на в който върху едни пътечки трябва да напиша текст . Държа да подчертая че до този момент не съм имал проблеми с усвояването на материала понеже всичко е описано стъпка по стъпка . Проблема ми е че почвам да пиша някакъв текст и в зависимост от това какъв е Size-а на буквите(цифрите) ми дава между 3 и 5 символа да вместя , а пътечката продължава далеч по надясно . Има една кръгла точка и мисля че от нея е проблема . Въпроса ми е как да преудолея това ограничение . 

Прилагам скрийшот :

034533444-big.jpg?r=0

untitled.jpg?noCache=1418732929

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване