Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

flex type за windows 7-64 bit

behwolf

Препоръчан отговор

Търся flex type за windows 7-64 bit, вградената опция в 7-та някак си ми е тромава и не мога да я сменям, до сега съм карам на 32 битова 7-ца именно с флекс тайп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся flex type за windows 7-64 bit, вградената опция в 7-та някак си ми е тромава и не мога да я сменям, до сега съм карам на 32 битова 7-ца именно с флекс тайп.

Кое ви е тромаво? Я стига глупости. Ползвайте само вградената, там има всички подредби от които имате нужда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да ми кажете, тогава как да сменям измежду бг версиите, в моя случай латиница/ фонетика традиционна/ и още една стандарта бг версия.  Гледах и нищо не можах да направя, само се сменя от английски,  на български, но не и измежду отделните бг версии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да ми кажете, тогава как да сменям измежду бг версиите, в моя случай латиница/ фонетика традиционна/ и още една стандарта бг версия.  Гледах и нищо не можах да направя, само се сменя от английски,  на български, но не и измежду отделните бг версии

Трябва да добавите и двете версии на подредба, тогава ще превключвате между трите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето безвреден заместител на вградените неудобни за използване клавиатури - http://blez.wordpress.com/2007/11/22/switchtype/

Само не знам дали работи добре на Windows 7. На XP няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на skalata_73. Споменаването на flextype само ме кара да си спомня за Инженера (мир на праха му) от Ботевград и титаничната му борба със създателите на  недоносчето flextype. Цитирам по памет казаното от Инженера: "Уиндоса си има кирилица като слънце и не са необходими каквито и да е кирилизатори". Доколкото си спомням имаше и фонетична подредба пак на Инженера. Мисля, че вече всичко е ясно, особено що се отнася до Уиндоус 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавил съм ги, с  Ctrl+shift сменям между английски и български.  Примерно в настройките избирам  траф.фонетика и натискам  change key  sequence и  избирам Ctrl и срещу него ми слага key 0. След което нали сменям първо на английски с  Ctrl+shift и после на български. Натискам Ctrl и пак си стои на само на първата версия на български. Това keys какво означава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавил съм ги, с  Ctrl+shift сменям между английски и български.  Примерно в настройките избирам  траф.фонетика и натискам  change key  sequence и  избирам Ctrl и срещу него ми слага key 0. След което нали сменям първо на английски с  Ctrl+shift и после на български. Натискам Ctrl и пак си стои на само на първата версия на български. Това keys какво означава.

това keys означава втория клавиш. Оставете стандартната комбинация и така ще ви върти последователно трите подредби

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз по подразбиране сменям с Alt+Shift между английски и български и с Ctrl+Shift между българските. Могат да се променят чрез Control Panel->Region and Language->Keyboards and Languages->Change keyboard settings->Advanced Key Settings->Change Key Sequence. Сега не ми се правят снимки. Ето тука го има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако лат/кир е Ctrl+Shift, си добави си Alt+Shift+1 и Alt+Shift+2 за двете кирилици

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а имали възможност да изключа това да се променя автоматично спрямо  отворения сайт/програма, защото постоянно ми го сменя ту на английски, ту на български

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а имали възможност да изключа това да се променя автоматично спрямо  отворения сайт/програма, защото постоянно ми го сменя ту на английски, ту на български

Това е по-добрия вариант. Пробвайте го един месец и след това ще говорим пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За имането има, но удобството при ползването му е неимоверно. Който е пробвал, не се е върнал :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване