Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с PC BSOD

monster951

Препоръчан отговор

Колеги проблема е следния пускам си компютъра и всичко е ок,докато не го бутна леко или го преместя веднага показва син екран на смъртта и то за 2-3 секунди макс.След което се рестартира и като влезна в уиндоус ми показва че компютъра се е възстановил след неочаквано изключване.Моля за хелп. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема е следния пускам си компютъра и всичко е ок,докато не го бутна леко или го преместя веднага показва син екран на смъртта и то за 2-3 секунди макс.След което се рестартира и като влезна в уиндоус ми показва че компютъра се е възстановил след неочаквано изключване.Моля за хелп. :)

Най-вероятно някой хлабав кабел прави проблема... Каква е конфигурацията? Проверете си САТА кабела дали е хубаво наместен, вижте видеото дали е закрепено стабилно за кутията и дали е хубаво пъхнато в слота, същото важи за рам паметта както и всички други у-ва по слотовете ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно някой хлабав кабел прави проблема... Каква е конфигурацията? Проверете си САТА кабела дали е хубаво наместен, вижте видеото дали е закрепено стабилно за кутията и дали е хубаво пъхнато в слота, същото важи за рам паметта както и всички други у-ва по слотовете ви

Ами конфигурацията ми е AMD Athlon X64 family 4GB ram 320 gb sea gate sata ATI HD5570 и дъното ми е Nvidia geforce7050/nforce 630a то като цяло слотовете са малко шантави но преди не съм го имал този проблем сичко си е ок по кабелите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами конфигурацията ми е AMD Athlon X64 family 4GB ram 320 gb sea gate sata ATI HD5570 и дъното ми е Nvidia geforce7050/nforce 630a то като цяло слотовете са малко шантави но преди не съм го имал този проблем сичко си е ок по кабелите :)

А кода на синия екран да ни го кажеш? И също така препоръчвам почистване на слотовете, както и на самите платки (рам, видео..), можеш да пробваш и с друг сата кабел примерно, но така само гадаем. Запиши кода на синия екран и го постни тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А кода на синия екран да ни го кажеш? И също така препоръчвам почистване на слотовете, както и на самите платки (рам, видео..), можеш да пробваш и с друг сата кабел примерно, но така само гадаем. Запиши кода на синия екран и го постни тук

STOP 0x0000005C е единия който се задържа другия се появява и изчезва бързо и не мога да видя какво точно се случва. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и другото което е при повече натоварване примерно играта World of Tanks компютъра се изключва. :O
Но не го прави постоянно което е по-странното.Примерно неска го прави постоянно а утре не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пренаредете си захранващите кабели! Някой не контактува постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам мерси за съвета. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пишете за резултати от интервенцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пишете за резултати от интервенцията.

само сата конекторът ми е хлабав т.е. се клати,но това може би е от факта че са ми плитки конекторите на дънната платка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

STOP 0x0000005C сочи проблем с HAL/захранване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

STOP 0x0000005C сочи проблем с HAL/захранване

Ами захранването е чисто ново не виждам как то ще ми прави парчета, а това съкращение HAL какво точно трябва да бъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hardware Abstract Layer. Захранването хубаво е ново, ако не контатува добре примерно 24-пиновият куплунг, може да създава проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hardware Abstract Layer. Захранването хубаво е ново, ако не контатува добре примерно 24-пиновият куплунг, може да създава проблеми.

мерси оправих го проблема наистина 24 пиновия конектор не беше вкаран до край. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:)

Всичко е добре, когато завършва добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...