Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможен ли е Upgrade-а на моята машина. ..?

Препоръчан отговор

Здравейте днес чял ден се мотая по форумите и чета напред назад.. за възможностите и конфигурациите които най-често са тема на разговор за между Знаещ и Незнаещ (като мене) в тези форуми относно дадени въпроси.. та...

Пиша с въпрос относно моята машинка.. Имам си комп със следната конфигурация...

Intel®Core2 Quad CPU Q6600 @ 2,40GHz  2,40GHz
Graphic Card: Nvidia GeForce 8800 GT; RAM: 8GB
64bit OP, Windows 7 Home Premium

Mainboard:
Gigabyte Tech.,
Model: ep35-ds3; BIOS: f4 (http://www.gigabyte.de/products/product-page.aspx?pid=2741#ov)
Graphics Interface: Version: PCI - Express; Link Width x16; Max. Support - x16;
Memory: DD2| Channels: Dual; Size: 8GB| DC Mode - Symmetry

Конкрентия ми въпрос е: 
Според вас мога ли да направя ъпдейт на компютъра в отношение графична карта - например Nvidia 9800 GT - за която е доста по добра като спецификации, но е DD3. Принципно разбрах че няма смисъл да се сменя дъното тъй като то подържа само DD2 и ще трябва да се налеят парички навсякъде - сиреч НОВ, но.. все си мислех дали няма да има тази възможност специално за 9800 която потдържа CUDA, което всъщност е моята цел... Карти от сорта на Nvidia GTX 560 Ti (серията и нагоре) са малко непосилни в този момент за мен..
Имате ли предложения!?

Защо търся вашето мнение за Nvidia 9800 GT

"The first number denote the series. The second denotes the performance ranking in the series.
For example the 8800GT is top end of the 8000 series of cards. The 9400GT is low-mid range of the 900 series.
Generally speaking an X8 of an older series is around equal to an X6 of the next series up.
8800GT is better than a 9600GT, but worse than a 9800GT
A 9800GTX is equal to a GTS250
A GTX280 is roughly equal to a GTX460.
A GTX480 is around equal to a GTX 570
A GTX580 is equal to a GTX660Ti
etc etc...
Many sites have performance heirachy pages which will show the full rankings of where a cards performance sits in relation to all others."

Това е едно мнение на ваш колега, останах с впечатление че за моята машина трябва да търся оптимално тъй като няма как да се сложи повече рам от това... но има разлики в картите... межу 8800 GT и 9800 GT.. ..

попаднах също и на тази интересна статия:
http://www.techanger.com/best-graphics-card-for-gaming-2013/

Вие какво мислите? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата инвестиция която можеш да направиш за този компютър е едно SSD. 

Моята машина е малко по-добра от твоята и с новия хард направо фръкна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Saint_jazz,
Благодаря за идеята.. аз обаче не съм сигурен дали ще има полза за работа с 3д и графичен софтуер, там по новите неща се калкулират както с GPU така и CPU..
Дали ще има полза SSD-то в този аспект ..?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Saint_jazz,

Благодаря за идеята.. аз обаче не съм сигурен дали ще има полза за работа с 3д и графичен софтуер, там по новите неща се калкулират както с GPU така и CPU..

Дали ще има полза SSD-то в този аспект ..?

Ползата е в много по-голямото бързодействие при зареждане на ОС, при зареждане на програмите, при отваряне на файлове, при копиране на информация. Също така би трябвало да има прираст в бързодействието и при рендването, защото Уина така или иначе буферира на харда. С увеличаване на скоростта на достъп до буфера би трябвало да усетиш и по-голямо бързодействие. 

При мен всички по-горе описани действия се подобриха поне два пъти.

Според мен това е нещото което с този размер инвестиция ще подобри най-много цялостното бързодействие на машината. Следващата стъпка е нова конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      Планирам да направя ъпгрейд на своята машина (кутията всъщност е Fractal Design R5) и се нуждая от компетентни мнения. Компютъра се ползва както за работа, която включва графичен дизайн и дигитална скулптура, така и за игри. Набелязал съм си някои компоненти и ме интересува:
      1. Съвместими ли са с настоящата ми дънна платка?
      2. Добър подбор ли са като цяло?
      3. Настоящото захранване ще свърши ли работа? Ако не, какво бихте предложили?
      Ето и компонентите:
      CPU
      VIDEO
      RAM (по принцип се целя към 64 GB)
      Какво мислите?
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от mprodanov_
      Здравейте. Ставам днес сутринта, включвам си компютъра и гледам екрана е буквално така както го виждате на снимките. Вчера вечерта играх, нямаше никакви необичайни проблеми, всичко беше точно и днес сутринта....това.Някой има ли някакви идеи от какво може да е, как мога да го оправя и въобще мога ли да го оправя? Ще ви бъда благодарен. Видеокартата ми е GTX1050 ti 4gb PALIT

• от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от UTRR5471
      Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени.  Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване