Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телефонен указател.

G.Todorov

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем. Закупих си нов телефон. При преместването на сим картата се оказа, че не всички телефонни номера са в нея а са останали в старият ми телефон. 
Какво трябва да направя, за да ги изместя на сим картата? Старият телефон е HTC Wildfire, а новият е Galaxy S4 BE.
Също така имам и Google account мога ли да ги синхронизирам с него и съответно да ги изтегля на новия телефон? 
Приятен ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто ги копирайте на сим картата, и ги прехвърлете на новия апарат. С гугъл акаунта не съм пробвал, и там не знам как се процедира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друга възможност е да ги прехвърлиш от стария телефон на новия чрез Bluetooth-а. Защото по принцип контакт, запомнен в телефона, може да съдържа повече информация, която да бъде загубена при прехвърляне в SIM картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Начини много.

Има настройка, която позволява цялото съдържание на телефона (инсталирани приложения, настройки, контакти, снимки и т.н.) да се архивира автоматично на сървърите на Google и други зададени облаци. Можеш от настройките на контактите да изпратиш контактите по e-mail, чрез bluetoot или пак чрез качване на сървър да изпратиш контактите групово или един по един. Можеш и просто да експортираш всички контакти, да изпратиш файла по някакъв начин до другия телефон и после да го импортираш в новия.

C4B5_543B7D98.jpg   47CC_543B7D98.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Какво трябва да направя, за да ги изместя на сим картата? Старият телефон е HTC Wildfire, а новият е Galaxy S4 BE...

https://play.google.com/store/apps/details?id=dutchandroid.contacts.export

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам Google акаунта, така няма как да ги загубя, ако примерно ми откраднат телефона.

А когато сменям тлефоните с 2 клика си ги имам достъпни на новия телефон.

Също и ако изгубя телефона или откаже да работи, всичките ми контакти са ми достъпни в Google акаунта и пак мога да видя номер, ако ми трябва спешно.

Отделно е много по-лесно да ги редактирам от компютъра си.

Съветвам те да се ориентираш към този метод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един глас и от мен за синхронизация през Google - в случая просто трябва да се включи синхронизацията на стария телефон (приемайки, че ползва същия Google акаунт). Удобно е не само заради синхронизацията и възможността да се разгледат от браузъра на компютър, ами и защото могат да се групират и да се показват избирателно на повече телефони (например ако втори телефон се ползва само за работа).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един глас и от мен за синхронизация през Google - в случая просто трябва да се включи синхронизацията на стария телефон (приемайки, че ползва същия Google акаунт). Удобно е не само заради синхронизацията и възможността да се разгледат от браузъра на компютър, ами и защото могат да се групират и да се показват избирателно на повече телефони (например ако втори телефон се ползва само за работа).

+1

с уговорката (принципно) - ако съответния апарат поддържа Google синхронизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1

с уговорката (принципно) - ако съответния апарат поддържа Google синхронизация.

Да, имах предвид ако са два андроидски телефона, но не го написах...

А всъщност iOS и WP също могат да се "накарат" да синхронизират контакти с Google.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви. Бяхте много полезни. 

Макар че темата е приключена да кажа 2 думи. Изцяло ползвам пост #6 (няма да го цитирам). Може би е най- правилното решение. Дори при загубване или открадване на телефона сам можеш да си помогнеш повече, отколкото днешната "милиция". От личен опит съм го написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макар че темата е приключена да кажа 2 думи. Изцяло ползвам пост #6 (няма да го цитирам). Може би е най- правилното решение. Дори при загубване или открадване на телефона сам можеш да си помогнеш повече, отколкото днешната "милиция". От личен опит съм го написал.

Когато става дума за загубване/открадване - почти всяка фирма, произвеждаща телефони си има опция за локализация на регистриран апарат (ако самия телефон има GPS модул)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато става дума за загубване/открадване - почти всяка фирма, произвеждаща телефони си има опция за локализация на регистриран апарат (ако самия телефон има GPS модул)

На олигофрен ли обясняваш или напротив? Темата е за съвсем друго!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване