Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да свържа 2 захранвания ?

Smite*

Препоръчан отговор

Здравейте искам да свържа 2 захранвания едното е 500 вата другото е 350 вата искам да ги свържа че нещо не ми достига захранването ми се струва защото системата ми е овърклокната и при по голямо натоварване и ми си изкучва компа 

Ето това ми е конфигурацията:

Дъно: Asus P5KPL/1600

Рам: 4GB DDR2

Процесор: Intel Core 2 QUAD Q8200 4X ядра по 3GhZ- овърклокнат 

Видео: MSI Nvidia G-force GTX 470- овърклокната

Хард: 500 GB 

Захранването ми текущото е 500 вата и искам да свържа още едно 350 вата

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със това. Видях тема в друг български форум където един човек ги произвежда. Иначе аз лично не бих си правил експерименти и направо щях да взема по-голямо захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със това. Видях тема в друг български форум където един човек ги произвежда. Иначе аз лично не бих си правил експерименти и направо щях да взема по-голямо захранване.

Ами той хубаво ги произвежда но в момента нямам възможност да купувам джаджи бях чел в някав форум български пак че се свързвали като се свържат някви жици от двете захранвания ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами той хубаво ги произвежда но в момента нямам възможност да купувам джаджи бях чел в някав форум български пак че се свързвали като се свържат някви жици от двете захранвания ??

Ами то въпросното устройство върши точно това - само гадая, но предполагам, че работи по следния начин: при включване на основното захранване релето получава едно от двете напрежения от молекса (12 или 5 волта) и на свой ред окъсява пин 14 на ATX конектора към някоя земя (което "казва" на второто захранване да се включи).

Много ми е съмнително обаче, че ще работи надеждно по този начин.

Сигурно ли е, че причината за изключването е захранването? Ако е куча марка, то определено няма да е 500 W, както пише. Марково 500-ватово захранване би трябвало да се държи добре с цитираните компоненти.

Дали пък компютърът не се изключва заради прегряване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то въпросното устройство върши точно това - само гадая, но предполагам, че работи по следния начин: при включване на основното захранване релето получава едно от двете напрежения от молекса (12 или 5 волта) и на свой ред окъсява пин 14 на ATX конектора към някоя земя (което "казва" на второто захранване да се включи).

Много ми е съмнително обаче, че ще работи надеждно по този начин.

Сигурно ли е, че причината за изключването е захранването? Ако е куча марка, то определено няма да е 500 W, както пише. Марково 500-ватово захранване би трябвало да се държи добре с цитираните компоненти.

Дали пък компютърът не се изключва заради прегряване?

Възможно е и да е от прегряване но системата ми е яко овърклокната и предполагам така гълта още повече ток... Незнам от кво може  снощи пък играх батълфилд 4    3 часа  на максимални настройки даже клокнах картата още повече и не се изклучваше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, с ченгел ли трябва да си вадим думите от устите?

Какво точно е текущото захранване? "500 вата" не значи нищо.

Вдигани ли са напреженията на процесора и на видеокартата?

Какви са температурите на процесор, видео и чипсет под товар? Каква е кутията, получава ли се въздушен поток в нея?

Свързано ли е допълнителното захранване на видеокартата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване