Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Internet Explorer

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Днес,  ровейки си из интернет ми се случи нещо много необичайно, което не мога да разреша като проблем от вече няколко часа. Търсих из google за решения на проблема ми, но не можах да намеря нищо, което да ми помогне. Надявам се, че тук ще мога да получа съдействие и да си разреша проблема. А той е следния:

Ползвам Internet Explorer 9 на Windows 7 Ultimate, но от няколко дни имам проблем с отварянето на определени сайтове, което ми се струва много странно.. Опитвайки се да отворя сайта на vivacom или facebook, twitter и подобни на тях сайтове, без изобщо да тръгне да зарежда каквото и да било, ми изписва Internet Explorer cannot display the webpage и дотам. Опитах да изтрия cookies, но не стана нищо. Рестартирал съм настройките за сигурност и пак нищо. Показва ми, че не може да се отвори и това си е.

Много ще съм благодарен ако някой ми обясни как да си оправя браузъра да работи с всички сайтове и ще се отблагодаря на  отзовалите се при първа възможност! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме ли, че от друг браузър този проблем го няма?

Няма го. Само на IE го има този проблем. А заради електронен подпис го ползвам него и няма да мога да върша нещата, които трябва, през друг браузър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма го. Само на IE го има този проблем. А заради електронен подпис го ползвам него и няма да мога да върша нещата, които трябва, през друг браузър.

Първо - защо още IE 9 - вече излезе 11 ??

Второ - не съм сигурен, че електронния подпис работи само с IE.

И накрая - от известно време разни служебни сайтове (банки, държавни институции и др.) от време на време не се отварят. След няколко часа или на другия ден нещата са ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така от самосебеси да се промени нещо в системата ме навежда мисълта за наличието на зловреден софтуер (вирус). Преди да се обърнеш за помощ към съответния раздел, може да се опитат няколко неща. Провери дали няма сетнато някакво прокси.  Можеш да ресетнеш IE.

Tols > Internet options > Advanced > най-долу Reset. Имай предвид, че по този начин триеш всички персонални настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така от самосебеси да се промени нещо в системата ме навежда мисълта за наличието на зловреден софтуер (вирус). Преди да се обърнеш за помощ към съответния раздел, може да се опитат няколко неща. Провери дали няма сетнато някакво прокси.  Можеш да ресетнеш IE.

Tols > Internet options > Advanced > най-долу Reset. Имай предвид, че по този начин триеш всички персонални настройки.

Ами проверих за необичайни процеси през Task manager и няма такива... Няма и прокси. Просто от някакво време не ще изобщо да зарежда страниците. Тази на виваком не я зарежда от няколко седмици, но facebook и twitter от снощи спря да ги зарежда - както напиша адреса в лентата и директно ми показва, че не може да се отвори :(

А в кой друг раздел да се обърна за помощ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами проверих за необичайни процеси през Task manager и няма такива... Няма и прокси. Просто от някакво време не ще изобщо да зарежда страниците. Тази на виваком не я зарежда от няколко седмици, но facebook и twitter от снощи спря да ги зарежда - както напиша адреса в лентата и директно ми показва, че не може да се отвори :(

опитайте друг сайт, примерно дир.бг Версията, която ползвате е стара и е възможно просто сайтовете да са спрели да я поддържат

И най-добре минете на друг броузер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Второ - не съм сигурен, че електронния подпис работи само с IE...

Работи безпроблемно с Chrome, Firefox и производните им, само дето се подписват и подават 2 файла, а не един. А и да се ползва IE9 при наличието на IE11 не е особено добра идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много от външните сайтове които ползвам взеха бавно да се отварят с IE .Аз IE ползвам заради застраховките защото сертификатите на порталите им много трудно се инсталирват с други браузери . Аз използвам по стара версия но и аз имам от време на време проблем с FB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На една машина имам ИЕ9 и тествах страниците facebook, vivacom, twitter и се отварят нормално. Принципно прави са останатите, че е време да ъпнеш до 11 версия. Ресета, за който ти писах направи ли го? Това, че не виждаш странни процеси не изключва възможна зараза с вируси.

Моето предложение е да направиш ресета, за който ти писах. Задължително ъпдейтваш до версия 11. Профилактично сканиране с malwarebytes няма да навреди. Изтегли си free версията и внимавай да не активираш pro след инсталацията, че тя има защита в реално време и ще е в конфликт с текущия ти антивирус (ако имаш такъв).  В случай, че malwarebytes открие зарази и продължаваш да имаш проблеми със отварянето на web адреси, може да потърсиш помощ в раздела за, който ти споменах. Създай си тема тук, като преди това внимателно прочети и изпълни инструкциите от: Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди като исках да видя нещо в сайта на вивата се отваряше бавно смисъл зарежда напълно но не цялата страница . За сега не наблюдавам проблем отваря се нормално и на стара версия 8 примерно явно са го оптимизирали . Я дайте примерен сайт на някоя банка да видим дали ще върви нормално както каза колегата по горе бавно отваряли я дайте да видим 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Здравейте,

Аз имам същия проблем с Internet Explorer при зареждане на страницата на НАП с електронните услуги. Началната страница www.nap.bg/  се зарежда нормално. Натискам върху Електронни услуги на НАП (http://www.nap.bg/link?id=90) и дотук. Съобщение: "Internet Explorer cannot display the webpage". На съседния компютър (със същия Windows XP и същия Internet Explorer 8) проблеми няма. Пробвах какво ли не: изчистване на кеша и историята, пълен ресет на ИЕ, преинсталация на ИЕ, преистанлация на сертификати - никакъв успех. Другите браузери нямат проблем с въпросната страница. Принуден съм да ползвам ИЕ заради подписването с ел.подпис - в сайта на НАП не мога да подписвам електронно с друг браузер.

Моля за съвет.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

НАП, Търговския регистър и други сайтове имат проблем (техен) с използваните сертификати. Много често Хрома ми е пискал, че "отивате в несигурна страница, достоверността на сертификата не може да бъде проверена" (или нещо подобно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи безпроблемно с Chrome, Firefox и производните им, само дето се подписват и подават 2 файла, а не един. А и да се ползва IE9 при наличието на IE11 не е особено добра идея.

Страницата на НАП работи (без)проблемно единствено с Internet Explorer. Пробвал съм с Chrome и Firefox, наистина ми иска файл, доколкото си спомням - един файл, не два. Internet Explorer не ми иска файл, а направо подписвам. Бихте ли ми казали какъв е този файл и как се създава/генерира/? Аз друг проблем с Chrome и Firefox нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страницата на НАП работи (без)проблемно единствено с Internet Explorer. Пробвал съм с Chrome и Firefox, наистина ми иска файл, доколкото си спомням - един файл, не два. Internet Explorer не ми иска файл, а направо подписвам. Бихте ли ми казали какъв е този файл и как се създава/генерира/? Аз друг проблем с Chrome и Firefox нямам.

А вградил ли сте сертификата си във броузерите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В настройките на ie ->Разширени - > търсияш тези редове TLS1, TLS1.1 и т.н чекни ги всички.

Проблема ти го пише между другото и в самият браузер при опит за отваряне на тези страници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... На съседния компютър (със същия Windows XP и същия Internet Explorer 8) проблеми няма...

Оказа се, че двата компютъра имат разлика - SP2 и SP3. След инсталация на SP3 проблемът се реши. Страницата на НАП вече е достъпна. До кога ли? :-)

П.П. "търсиш тези редове TLS1, TLS1.1 и т.н чекни ги всички". Това го бях направил. Не помогна. Явно от НАП са променили нещо, което изисква SP3.

Благодря за съветите на всички.

А вградил ли сте сертификата си във броузерите?

Сертификатите са вградени. Например в сайта на Търговския регистър подписвам без проблем с Firefox. Но не и в сайта на НАП. Там ми иска да кача файл. А аз не знам какъв е този файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че двата компютъра имат разлика - SP2 и SP3. След инсталация на SP3 проблемът се реши. Страницата на НАП вече е достъпна. До кога ли? :-)

П.П. "търсиш тези редове TLS1, TLS1.1 и т.н чекни ги всички". Това го бях направил. Не помогна. Явно от НАП са променили нещо, което изисква SP3.

Благодря за съветите на всички.

Сертификатите са вградени. Например в сайта на Търговския регистър подписвам без проблем с Firefox. Но не и в сайта на НАП. Там ми иска да кача файл. А аз не знам какъв е този файл.

Вероятно иска файла с подписа. Вие можете да подписвате файлове и с помощта на инсталираните програми при инсталация на сертификата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно иска файла с подписа. Вие можете да подписвате файлове и с помощта на инсталираните програми при инсталация на сертификата

Техническото изпълнение на електронното подписване не ми е известно в подробности. Не съм специалист. Аз ползвам компютър и интернет на ниво потребител. (За някои неща: напреднал, но все пак потребител). Ползвам софтуер на Инфо Нотари при подписване с карта и картодържател. Internet Explorer ми изисква единствено да въведа пин код. Въпросния файл, който изискват другите браузери, не зная как да го генерирам/извлека/получа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми мно-о-о-го интересно, не е лично и цитирания да не се засяга. Ако трябва - да се премести при Бисерите.

Аз друг проблем с Chrome и Firefox нямам.

След инсталация на SP3 проблемът се реши.

Явно от НАП са променили нещо, ...

Коментар:

И аз проблем с браузърите нямам (IE, Chrome, Firefox, Opera и други) - виж с НАП ситуацията не е същата.

Четейки "След инсталация на SP3" - неволно погледнах датата на поста, да не би да съм отворил архивите на форума от преди няколко години.

Факта, че НАП са направили нещо е много позитивен - ако все още караха под DOS - как ли щяхме да помагаме ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми мно-о-о-го интересно, не е лично и цитирания да не се засяга. Ако трябва - да се премести при Бисерите.

Коментар: И аз проблем с браузърите нямам (IE, Chrome, Firefox, Opera и други) - виж с НАП ситуацията не е същата.

Четейки "След инсталация на SP3" - неволно погледнах датата на поста, да не би да съм отворил архивите на форума от преди няколко години. Факта, че НАП са направили нещо е много позитивен - ако все още караха под DOS - как ли щяхме да помагаме ???

Въобще не се засягам. Аз съм широко скроен човек. И с чувство за хумор. Прав сте - проблемът не е в браузерите, а в програмистите на НАП, които не са оптимизирали сайта за различните браузери. За SP3-то, разбирайте инсталациите въобще,  си оставам на особено мение - защото... според... зависи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на SP2 завърши преди доста време и затова (да не говорим, че и SP3 вече не е тема) и може би на много места се появяат несъвместимости. Не, че оправдавам програмистите на НАП. А и SP3 си е доста по-добър от SP2. И винаги ми е било интересно, защо много хора си стоят на SP2 и не искат да се качат на SP3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не се засягам. Аз съм широко скроен човек. И с чувство за хумор. Прав сте - проблемът не е в браузерите, а в програмистите на НАП, които не са оптимизирали сайта за различните браузери. За SP3-то, разбирайте инсталациите въобще,  си оставам на особено мение - защото... според... зависи...

Абсо-фъки-лютли.

За програмистите от НАП ... програмисти ... НАП ...  - най-добре като за умрелите - "Или хубаво, или нищо" и затова предлагам едноминутно мълчание.

За SP3 (изобщо за ХР) - твоето мнение е едно, това на машината е по-важно. И аз имаХ една щайга - еми за друго не става. ХР си беше/ е много добра ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на SP2 завърши преди доста време и затова (да не говорим, че и SP3 вече не е тема) и може би на много места се появяат несъвместимости. Не, че оправдавам програмистите на НАП. А и SP3 си е доста по-добър от SP2. И винаги ми е било интересно, защо много хора си стоят на SP2 и не искат да се качат на SP3.

Стоят си, но не по домовете си, а на работните си места. Спазва се принципа: което работи, да не се пипа. Между другото, и аз съм на същото мнение: една машина щом работи, да не се пипа. Нали си върши работата. Всяка промяна изисква разход на пари, време и труд. Промяна - само при необходимост. Принципът не важи за домашния ми компютър.

Абсо-фъки-лютли. За програмистите от НАП ... програмисти ... НАП ...  - най-добре като за умрелите - "Или хубаво, или нищо" и затова предлагам едноминутно мълчание. За SP3 (изобщо за ХР) - твоето мнение е едно, това на машината е по-важно. И аз имаХ една щайга - еми за друго не става. ХР си беше/ е много добра ОС.

В ХР-щайгите има още много хляб. Просто не може да си представите колко години още ще се ползват. Разбира се, зависи за какво ги ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване