Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за "четене" на lyrics от аудио файл

totenbg

Препоръчан отговор

Здравейте,

Разгледах темите и намерих програми, които обаче търсят lyrics или при които се въвеждат ръчно. Мен ми се иска да съществува :D програма, която да може да "разчита" lyrics от самата песен, защото има песни, за които няма качени lyrics  в нета, а да ги напиша ръчно първо е играчка  и второ, missunderstanding-a при слушането е гарантиран.
Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Разгледах темите и намерих програми, които обаче търсят lyrics или при които се въвеждат ръчно. Мен ми се иска да съществува :D програма, която да може да "разчита" lyrics от самата песен, защото има песни, за които няма качени lyrics  в нета, а да ги напиша ръчно първо е играчка  и второ, missunderstanding-a при слушането е гарантиран.

Благодаря Ви!

Вмъкването на английски думи, за които си имаме наши си не е проява на добър стил.

На мнозина им се иска такава програма - то всъщност има подобни - примерно автоматичните субтитри в Youtube. Но ако си мислиш, че грешките ще са по-малки, отколкото ако човек слуша, бъркаш се - поне за нивото в момента. При песните, думите не се изговарят както при нормален говор, има и музика... Трудничко е. Примерно автоматичните субтитри на Youtube правят елементарни грешки, които никой слушащ не би направил - дори само заради това, че осъзнаваш контекста, в който са произнесени думите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lyric Show 3 за foobar2000 има опция за синхронизация на вече написан текст или за пауза и превъртане напред/назад, ако се пише наново - така ще е по-лесно писането ред по ред.

Това с разпознаването на глас е съвсем друго нещо и може да е трудна задача при нормален говор, а какво остава при пеене...

Впрочем, ако не е тайна, кои са тези чак толкова неизвестни артисти, на които да няма публикувани текстове някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маалко залитане в областта на НФ. Има програми, които се опитват да преобразуват говор в текст. Но пеене в текст - забрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване