Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с WiFi на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с wireless-а. Адаптора ми е Realtek RTL8187B. При стартиране на компютъра има нет, но след известно време спира. Времето след което спира не винаги е едно и също, както и не зависи от това дали съм отворил някакъв браузър (т.е. дали използвам нет). Като спре долу вдясно на иконата за WiFi се появява червено хиксче. Като натисна на иконата за wireless-а и пише че няма намерени мрежи. Влизам в центъра за мрежи и споделяния и се опитвам да забраня адаптора, но не става. Нищо не се променя. Един път само стана и то след 10 минути, съответно след това не искаше да го разреши. Като рестартирам компютъра ми излизат няколко прозореца за някаква грешка адаптора или с LAN картата, но в момента не мога да кажа. След рестарт всичко се оправя, за малко. после пак така. Не е от рутера защото вкъщи има и друг компютър който няма проблем с нета, а и в офиса го носих и там така правеше.

Проблема според Вас софтуерен ли е или хардуерен? Дали ми трябва нов адаптор за wireless? Благодаря Ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.

Първо опитайте с преинсталиране на драйвера на картата.

Другият ви компютър безжично ли се свързва с рутера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема според Вас софтуерен ли е или хардуерен? Дали ми трябва нов адаптор за wireless? Благодаря Ви предварително.

Проверете в дивайс мениджъра дали имате тикче на настройките на безжичната карта, ако има го махнете:

009_dialoguebox_advanced.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в драйвъра.Имам абсолютно същия адаптер(REALTEK RTL8187B Wireless LAN Utility).При  инсталацията пита дали да се инсталира ,освен драйвъра и  LAN Utility,без който не работи правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега това разкачане от мрежата едва ли е от драйвера, не че го изключвам като вариант но по-скоро смятам че това е от настойката която съм посочил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се да го преинсталирам драйвера, но намирам само доста стари версии. Иначе и двата компютъра вкъщи са безжично свързани с нета.

Това с тикчето днес го направихме с един колега и си мислехме че проблема е оправен. В офиса имаше нет и нямаше проблеми. Но като се прибрах и го включих, малко след това пак изчезна.

И да добавя, като избяга нета и не мога да забраня картата, рестартирам. Но не иска да се рестартира и трябва да го изключвам от копчето. Последния път като го направих така и след това не искаше да тръгне нормално. Стартира поправка, след това иска да се върне на преден период. Всичко ок, но забива и не иска нито да стартира, нито да се възстановява. И така няколко пъти. Накрая като му боднах флашката с виндоуса и от раз тръгна. Намери връзките, свърза се и след 10 минути край. Направих му проверка на хард диска с HD Tune. Всичко е наред с него, само малко е бавен. А и виндоуса е пресен, от вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

изтрийте си домашната безжична мрежа от проблемния лаптоп и я пресъздайте

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се да го преинсталирам драйвера, но намирам само доста стари версии. Иначе и двата компютъра вкъщи са безжично свързани с нета.

Това с тикчето днес го направихме с един колега и си мислехме че проблема е оправен. В офиса имаше нет и нямаше проблеми. Но като се прибрах и го включих, малко след това пак изчезна.

И да добавя, като избяга нета и не мога да забраня картата, рестартирам. Но не иска да се рестартира и трябва да го изключвам от копчето. Последния път като го направих така и след това не искаше да тръгне нормално. Стартира поправка, след това иска да се върне на преден период. Всичко ок, но забива и не иска нито да стартира, нито да се възстановява. И така няколко пъти. Накрая като му боднах флашката с виндоуса и от раз тръгна. Намери връзките, свърза се и след 10 минути край. Направих му проверка на хард диска с HD Tune. Всичко е наред с него, само малко е бавен. А и виндоуса е пресен, от вчера.

Абсолютно същите проблеми,ми се случват с този драйвър,винаги когато съм преинсталирал системата.Имаше различни варианти драйвъри,но само единият вариант ставаше.Новите версии на драйвъра,при мен не работеха(при Уин7).Това с тикчето,не помага,защото изключва устройството,само когато е заспал компютъра,с цел икономия на енергия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че днес го взех в офиса и няма никакъв проблем. Вече два часа работи. Но вкъщи не ще. Опитах се да му инсталирам друг драйвер, но ми каза че драйвера не поддържа тази операционна система. С Windows 8.1 съм сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че днес го взех в офиса и няма никакъв проблем. Вече два часа работи. Но вкъщи не ще. Опитах се да му инсталирам друг драйвер, но ми каза че драйвера не поддържа тази операционна система. С Windows 8.1 съм сега.

Викай Ловците на духове / The Ghostbusters - в къщи имаш полтъргайст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

изтрийте си домашната безжична мрежа от проблемния лаптоп и я пресъздайте

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно открихме че е някакъв хардуерен проблем. Като се рестартира и тръгва нета, но леко да го разклатя (компютъра) и веднага спира нета и след това излиза син екран и пише че има някакъв проблем и събира данни. След това се рестартира, но не винаги иска да тръгне. Понякога трябва да го изключа и след това се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване