Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Драйвери за Wi-Fi

Препоръчан отговор

Постоянно ми се губи Wi-Fi и предполагам че проблема е в драйверите. От къде мога да сваля двата драйвера от прикачената снимка? Ако е от значение, лаптопа е ASUS ROG G550JK, а операционната система - Windows 7 64-бита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизате в сайта на Асус,намирате модела на машината и търсите там съответните драйвери.

п.п.Започнете с тези за чипсета,че те са най-важните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си  Driver Genius Professional, тествай и виж кой точно драйвър ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си  Driver Genius Professional, тествай и виж кой точно драйвър ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е списък на устройствата, за които има по-нови драйвъри от инсталираните.

Не мога да проверя в момента, но мисля че ако кликнеш върху стрелкичката вляво - отдолу се показваше името на файла на драйвъра. Пишеш името в Гугъл и ти го намира.

Ако пък ти е активирана програмата - кликваш на Fix и програмата пробва да изтегли драйвърите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен проблема ми е с интернета (Wi-Fi) и другите работи не ме бъркат за сега, а на снимката не виждам драйвер свързан с интернета. Сега обаче забелязах че когато пусна Steam и започна да свалям CS:GO ми се губи напълно интернета - показва ми че съм свързан с Wi-Fi, но действително нямам интернет. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен проблема ми е с интернета (Wi-Fi) и другите работи не ме бъркат за сега, а на снимката не виждам драйвер свързан с интернета. Сега обаче забелязах че когато пусна Steam и започна да свалям CS:GO ми се губи напълно интернета - показва ми че съм свързан с Wi-Fi, но действително нямам интернет. Някакви идеи?

Третото устройство - RealtekRTL81xxEthernetCintrollerDrivers - е за LAN картата.

Ако искаш - отвори си DeviceManager, намери WiFi адаптера и му деинсталирай драйвъра. И с Genius или автоматично да го инсталира отново. Може да го имаш - последната версия, но да не работи правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам снимка и ако може да ми кажеш кое по точна да деинсталирам. А през Driver Genius за да инсталирам драйвери мисля че трябва да си заплатя преди това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам снимка и ако може да ми кажеш кое по точна да деинсталирам. А през Driver Genius за да инсталирам драйвери мисля че трябва да си заплатя преди това?

Wifi адаптера ти е IntelDualBandWireless/

Когато деинсталираш драйвъра - просто му дай "Обнови драйвъра" и автоматично търсене.

От Driver Genius можеше де си види името на файла с нужния драйвър. После Гугъл ще го намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wifi адаптера ти е IntelDualBandWireless/

Когато деинсталираш драйвъра - просто му дай "Обнови драйвъра" и автоматично търсене.

От Driver Genius можеше де си види името на файла с нужния драйвър. После Гугъл ще го намери.

Трябва ли да слагам маркирам квадратчето от прикачената снимка? След като го деинсталирам, ако изчезне от Device Manager как да му дам "Обнови драйвера"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да слагам маркирам квадратчето от прикачената снимка? След като го деинсталирам, ако изчезне от Device Manager как да му дам "Обнови драйвера"?

След като деинсталираш текущия драйвър няма да изчезне от Device Manager-а. Ще си сложи някакъв Майкрософтски, по дефаулт.

Това действие е възможно, само ако драйвъра ти е от производителя или друг, а не въпросния по дефаулт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та не разбрах да слагам ли тик в квадратчето?

Извинявай, пропуснах този въпрос - Да.

Така ще изтриеш сега инсталирания драйвър (инсталационния му файл), но и без това ще се търси нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като го деинсталирах изчезна от там и нито можех да се свържа с интернет през Wi-Fi, нито с кабел. Добре че по рано бях свалил някакви драйвери за интернета макар и по стара версия, та сега ги инсталирах и всичко е ок. Не мога да разбера защо от сайта на ASUS само драйверите за интернета не ми работят, но както и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като го деинсталирах изчезна от там и нито можех да се свържа с интернет през Wi-Fi, нито с кабел. Добре че по рано бях свалил някакви драйвери за интернета макар и по стара версия, та сега ги инсталирах и всичко е ок. Не мога да разбера защо от сайта на ASUS само драйверите за интернета не ми работят, но както и да е.

След деинсталирането - рестартира ли компютъра?

Добре е, че е ОК. Но да си знаеш за друг път - при ръчна промяна на драйвър - първо се маха стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмите за автоматично откриване на драйвери са по-скоро вредни отколкото полезни. Слагат какви ли не боклучави драйвери, да не говоря че често се инсталират с един тон adware покрай тях. Автора има да инсталира 2 драйвера за USB, което предполагам е 3.0 и за LАN картата. Гледам лаптопа е сравнително нов и по хардуерен идентификатор с три клика в гугъл драйвер ще се намери. Отделно да не споменавам, че е много вероятно тези за windows 8.1 са напълно съвместими с 7-цата.

Относно проблема и прекъсването на интернета по нищо не личи, че е въпрос на драйвер от дадената информация в темата. За мен класически случай на запълване капацитета на канала (обикновено на upstrem-a). Няма де е лошо автора да разкаже за доставчика си, а също и да пусне един ориентировъчен speedtest до международен сървър, за да се отхвърли или потвърди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмите за автоматично откриване на драйвери са по-скоро вредни отколкото полезни. Слагат какви ли не боклучави драйвери, да не говоря че често се инсталират с един тон adware покрай тях. Автора има да инсталира 2 драйвера за USB, което предполагам е 3.0 и за LАN картата. Гледам лаптопа е сравнително нов и по хардуерен идентификатор с три клика в гугъл драйвер ще се намери. Отделно да не споменавам, че е много вероятно тези за windows 8.1 са напълно съвместими с 7-цата.

Относно проблема и прекъсването на интернета по нищо не личи, че е въпрос на драйвер от дадената информация в темата. За мен класически случай на запълване капацитета на канала (обикновено на upstrem-a). Няма де е лошо автора да разкаже за доставчика си, а също и да пусне един ориентировъчен speedtest до международен сървър, за да се отхвърли или потвърди.

Точно така, трябва да инсталирам двата драйвера който споменаваш с поста си. Дори вече инсталирах драйвера за LAN картата, но по стара версия която я намерих в интернет. Драйвера за 3.0 порта не го намерих в сайта на ASUS, а в интернет дори и не съм го търсил защото сега това не ми е проблема. Проблема с Wi-Fi е следния - 10-20-30 минути (винаги различно)  работи без проблем, но изведнъж спре. Показва ми че съм свързан, но в действителност не съм. Когато Wi-Fi спре на мен, то тогава спира и на всички останали устройства свързани към него (други лаптоп и телефони). Единствения начин да го оправя е като изключа рутера за 5-10 секунди и след това пак го включа, след това се повтаря същата история. Ето ти и speedtest на интернета ми - цък. Теста от линка е направен когато оптичния кабел за интернета е сложен в лаптопа, понеже при опит за тест когато съм свързан с Wi-Fi, той спира. Прикачам и една снимка чрез която може би ще разберете от какво може да е проблема, тъй като аз вече съм пас. Но проблема не смятам че може да е от доставчика, понеже вече от 4-5 години съм с него, а подобни проблеми не съм имал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, трябва да инсталирам двата драйвера който споменаваш с поста си. Дори вече инсталирах драйвера за LAN картата, но по стара версия която я намерих в интернет. Драйвера за 3.0 порта не го намерих в сайта на ASUS, а в интернет дори и не съм го търсил защото сега това не ми е проблема. Проблема с Wi-Fi е следния - 10-20-30 минути (винаги различно)  работи без проблем, но изведнъж спре. Показва ми че съм свързан, но в действителност не съм. Когато Wi-Fi спре на мен, то тогава спира и на всички останали устройства свързани към него (други лаптоп и телефони). Единствения начин да го оправя е като изключа рутера за 5-10 секунди и след това пак го включа, след това се повтаря същата история. Ето ти и speedtest на интернета ми - цък. Теста от линка е направен когато оптичния кабел за интернета е сложен в лаптопа, понеже при опит за тест когато съм свързан с Wi-Fi, той спира. Прикачам и една снимка чрез която може би ще разберете от какво може да е проблема, тъй като аз вече съм пас. Но проблема не смятам че може да е от доставчика, понеже вече от 4-5 години съм с него, а подобни проблеми не съм имал.

Супер, аз по принцип исках да направиш тест до външен сървър, а не до бг, но това вече не е от особено значение. Не е и това, което предположих в началото, имаш си достатъчно капацитет. Подвел съм се, ама нормално щ'ото не допуснах, че Intel са се оклепали толкова. Всъщност мина ми през акъла за някаква несъвместимост, обаче нали съм си тиква зелена... Изобщо "проблема не е в твоя телевизор", ако мога така да се изразя. Ще обясня:

След като онзи ден положих доста усилия ето в тази тема (ако искаш разгледай я), да решим проблема на човека и в крайна сметка се получи след генерална мярка, днес се появява и твоята тема с проблем свързан с wi-fi. Принципно след онзиденшната останах малко замислен, а мразя да има нещо, което да ме изненадва и да не се получава. Та именно заради това отново хвърлих по-обстоен преглед на темата ти и открих общото м/у двете, а именно, че сте с един и същ wi-fi адаптер - Intel Wireless-N7260. Тука вече сериозно заподозрях някакъв бъг с тия интелски адаптери и реших да поразпитам и потърся инфо. Оказа се, че подозренията са ми оправдани и Intel имат проблеми с тази серия и драйверите. За повече информация до къде са стигнали с фикса на проблема може да следиш тук. Гледам в дискусията отговоря и някакъв техен служител предполагам. За да не четеш, цялата тема, (защото общо взето се оправдават и правят разни бледи опити да си фикснат проблема) по-същественото, което препоръчват е това. Ще следим, дано има развитие. Някои казват, че проблема им се решава, като инсталират драйвера на Dell-16.8.0.6, не ти пречи да опиташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този адаптер възможно ли е да се смени? До колкото разбрах от тук, трябва да променя uAPSD да бъде на Enabled. То си е точно така и без да го променям. Относно драйверите на dell - ще ги пробвам довечера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този адаптер възможно ли е да се смени? До колкото разбрах от тук, трябва да променя uAPSD да бъде на Enabled. То си е точно така и без да го променям. Относно драйверите на dell - ще ги пробвам довечера.

Не, деактивирай функцията, т.е.  направи я disabled. Пробвай с драйверите от сайта на Dell. Можеш и да погледнеш за по-нов фърмуер за рутера ти и ако има да го флашнеш, въпреки че в другата тема момчето каза, че е флашнал и нищо не се променило със стоковия. Относно смяната на картата, би трябвало да може да се подмени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сега проблема, ще се разреши само след флашване на рутера лично на мен exwol ми помагаше много в отстраняването му, но нищо друго освен флаша не помогна.Аз също се поразрових в сайта на интел и видях че, картата е бъгава и търсят решение за проблема... та единственото решение на автора (според мен) понеже се сблъсках със същия проблем е само флаша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този адаптер възможно ли е да се смени?

Що не пробваш с външен адаптер ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uAPSD го сложих на disabled и сега трябва да видя дали ще има ефект. Думите "фърмуер" и "флашване" ми говорят точно нищо! А какво точно представлява този Wi-Fi адаптер? Възможно ли е да се възползвам от гаранцията си на лаптопа като поискам да ми сменят този адаптер с друг? А относно външния адаптер - по този начин се губи цялата мобилност на лаптопа. Ето и снимка от speedtest направена докато съм свързан с Wi-Fi - цък. От снощи не ми е прекъсвала връзката с Wi-Fi, дано и да не прекъсне повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване