Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външен хард пречи на бут-а!

Препоръчан отговор

Здравейте,

предполагам че проблема е по-скоро хардуерен, затова пиша тук.

Имам външен хард диск самсунг 1ТБ, на юсб, който след 2 години ползване започна да пречи уиндоуса да бутне.

Щом е включен - стои на зеления екран от биоса и нищо повече, даже не мога да ресна с кнтр+алт+дел, а само хардуерно.

Като го изключа - всичко е наред, при стартиран уиндоус също няма проблем - включвам и работи.

Може ли някой да ме посъветва къде да ръчкам?

Уиндоуса е 7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто го махаш от буут менюто.

Аз съм си сложил (1) - флашка и като я забравя - митам на парцали, :no-no:  щото повечето са ми буутъбъл и тръгва някаква друга ОС.   :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто го махаш от буут менюто.

Аз съм си сложил (1) - флашка

Затова на 1. Internal HDD

и 'га требе - при мен е F9 и кеф ти риба, кеф ти паламуд (Boot order menu).

А проблемът на Ventzislav Raikov е най-вероятно проблемен хардуер. Пробвай да извадиш диска от кутията, сложи го в компютър и виж дали ще се познае. Ако да - адаптерът SATA/USB е проблемен. Пробвай и при изваден диск да закачиш кутията на диска към USB. Да, без дис. Виж ще се познае ли като хардуер. Ако се познае и той - събери отново всичко и пробвай отново, но на друг USB порт на компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова на 1. Internal HDD

и 'га требе - при мен е F9 и кеф ти риба, кеф ти паламуд (Boot order menu)

Компа е лаптоп - никога не го оставям изключен с поставена флашка (нали се сещаш защо). Това става при рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Мина доста време, не съм отговорил не защото не съм благодарен на отговорите ви, а просто не съм се справил с проблема.

1. Външния хард не е бил в бут списъка.

2. Кутията е зелепена от всякъде пластмаса която явно трябва да счупя за да извадя гадта и да я тествам, а хич не ми се чупи още.

Все пак работи нормално ако го включа след бут-а.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Влез в BIOS и от реда на зареждане на устройства премести USB надолу в списъка.

2. В Windows направи проверка на файловата система за грешки:

chkdsk n: /f /r /b

където n е буквата на външния диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Редно е да кажа какво се случи, белким се поучат поколенията!

Проблема се оказа на дъното, което много иска да бутне от УСБ но никак не може.

След скорошния ъпгрейт и ново дъно всичко си работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване