Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Забиване на PC

Препоръчан отговор

Имам Acer Extensa 5220
С годините компа се съсипа,хард-а започна да бози и реших да го стегна.Смених диска с нов,и ОС-а с Win 7,добавих и 2GB ram памет.
Конфигорацията изглежда така сега.
System.jpg

Забелязах,че почти всички програми имат high cpu usage след upgrade-a и до тук добре,но понякога компа забива,най-често когато свалям нещо с торент клиент.
Първо ползвах uTorrent,но го смених с BitComet за да видя дали ще има разлика,но няма.

Аз мисля,че видето е много слабо и не издържа в определен момент...въпреки че игаря WoW на компюпътра и не забива на него,дори отварям до три WoW-а.

Послено ми заби снощи към 02:13.
Тук се вижда.
Event_Viewer.jpg

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тоя компютър един Windows Xp SP3 му сложи и всичко ще се оправи за седмица просто забрави 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тоя компютър един Windows Xp SP3 му сложи и всичко ще се оправи за седмица просто забрави 

Кажи чесно?

Явно аз съм баси тъпака щом 4 години търкалям Win7 на Celeron M 1,6 с 2GB и нямам грижи. Е верно не играя WoW щот видеото е съвсем умряло, но така описания проблем прилича като на несмогване на диска. Ако проблема е само при торенти вероятно диска не може да смогне със скоростта. Ограничи скоростта на сваляне. Тоя новия диска какъв е ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи чесно?

Явно аз съм баси тъпака щом 4 години търкалям Win7 на Celeron M 1,6 с 2GB и нямам грижи. Е верно не играя WoW щот видеото е съвсем умряло, но така описания проблем прилича като на несмогване на диска. Ако проблема е само при торенти вероятно диска не може да смогне със скоростта. Ограничи скоростта на сваляне. Тоя новия диска какъв е ? 

Хард Диска  е проблемен най вероятно  ако са му го дали със лоши сектори какво очакваш 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И операционната система е 64 битова, а с 2,5гб рам е добре да е 32 битова...

Тук не съм съгласен,защото важното в случая е какви инструкции поддържа процесора.А те са 64-битови.

До авторът на темата-направете една оптимизация на системата,да поразтоварите малко от излишни процеси и услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,но все пак процесорът показва няколко процента по-голяма производителност.Така че,нещата се уравновесяват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според мен е от харддиска 

един приятел имаше такъв проблем 

с Win XP забиваше когато опитва да влиза в някоя папка 

сменихме харда и всичко се оправи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компа заби за първи път при сваляне с торент часове след инсталацията на win-a на новия диск.Отначало ползвах Utorrent,но го смених с BitCommet,като си мислех,че може да е от торент клиента.Ограничил съм свалянето на един файл едновременно и скороста на 2000 кб и минимален уплоад.

Най-често забива по време на сваляне с торент и много рядко по други причини.Тук http://postimg.org/image/pp4j1r479/ се виждат грешки като отбелязаната е от момента на забиване.

Постоянно следя процесора и почти винаги е на макс,колкото повече графика се ползва толкова повече,което е нормално,но на 100% не знам.Преди това никога не съм следял процесор.

Това е диска HD_Toshiba.jpg закупен нов.

Кажете,ако има нужда от друга информация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли антивирус ? 

ако да каква ? 

:) при мен имаше проблем приличащ на твоя, но аз бях с Win 8.1 

проблема беше така

когато в папка имаше .ехе файлове компа забиваше

няколко дни търсих из форумите 

намерих

бил е проблем с антивирусната ( Windows Defener)

бил е включен защита в реално време и затова всеки път когато отварях папка антивирусната я сканирала и когато изключих защитата в реално време всичко се оправи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли антивирус ? 

ако да каква ? 

:) при мен имаше проблем приличащ на твоя, но аз бях с Win 8.1 

проблема беше така

когато в папка имаше .ехе файлове компа забиваше

няколко дни търсих из форумите 

намерих

бил е проблем с антивирусната ( Windows Defener)

бил е включен защита в реално време и затова всеки път когато отварях папка антивирусната я сканирала и когато изключих защитата в реално време всичко се оправи

Отначало бях с Norton,а сега съм с Avast.И в двата случея забива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали по стара версия на уторента  После влез в настройките на Disk Catche и от там махни отметката и сложи 0 . След това пак сложи отметката и пиши дали има промяна. На моята стара щайга също имах проблеми като дигне 11mb/s и забива и го оправих Disk Catche. Просто се товари много диска като теглите торенти над 1гб големи . Няма смисъл да сменяте по 100 пъти торент програми и при тях ще е така от бит комент имам само лоши мнения .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали по стара версия на уторента  После влез в настройките на Disk Catche и от там махни отметката и сложи 0 . След това пак сложи отметката и пиши дали има промяна. На моята стара щайга също имах проблеми като дигне 11mb/s и забива и го оправих Disk Catche. Просто се товари много диска като теглите торенти над 1гб големи . Няма смисъл да сменяте по 100 пъти торент програми и при тях ще е така от бит комент имам само лоши мнения .

И това не помага.

Като гледам видео в youtube или друг сайт клиповете забиват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е време да пуснеш тема в раздел системата ми е инфектирана какво да правя . И там ще ти помогнат със сигурност просто сканирай с FRST и там прикачи логовете и имай търпение все пак хората не са като нас 24 часа в форума а си работят :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, конфигурацията идва леко слабичка за съвременните изисквания. Едни браузъри взеха да заемат по близо 0,5гб рам, а понякога и до 1гб. 7-цата определено, също оказва влияние. Една оптимизация и спиране на излишни процеси, шарении, прозрачности и т.н. биха имали известен благоприятен ефект в/у бързодействието. Процесора не смогва на заявките, автора си го е написал, че стои непрекъснато на 100%. Преди доста време бях вдигнал един файлов сървър на стара конфигурация и там имах подобни проблеми. Когато се опитвах да данлоудвам или ъплоудвам файлове, компа забиваше. Решението ми беше QoS. И тук предполагам, ако се ограничи генерално входящ-изходящ трафик към машината, може и нещата да се нормализират. Прави се от "страната" на LAN мрежата с приоритет ип-то на машината. Не ти пречи да опиташ. Видях, че си правил ограничения в торен клиента, но P2P каналите са отделно парче от трафика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук не съм съгласен,защото важното в случая е какви инструкции поддържа процесора.А те са 64-битови.

До авторът на темата-направете една оптимизация на системата,да поразтоварите малко от излишни процеси и услуги.

Хм. При мен с е6750 преди години 64 битовата седмица насичаше. Бях с 2 GB RAM, супер видеокарта и дори дискове в RAID 0  масив. Затова и си карах с 32 битова докато не взех 4 GB DDR2.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, конфигурацията идва леко слабичка за съвременните изисквания. Едни браузъри взеха да заемат по близо 0,5гб рам, а понякога и до 1гб. 7-цата определено, също оказва влияние. Една оптимизация и спиране на излишни процеси, шарении, прозрачности и т.н. биха имали известен благоприятен ефект в/у бързодействието. Процесора не смогва на заявките, автора си го е написал, че стои непрекъснато на 100%. Преди доста време бях вдигнал един файлов сървър на стара конфигурация и там имах подобни проблеми. Когато се опитвах да данлоудвам или ъплоудвам файлове, компа забиваше. Решението ми беше QoS. И тук предполагам, ако се ограничи генерално входящ-изходящ трафик към машината, може и нещата да се нормализират. Прави се от "страната" на LAN мрежата с приоритет ип-то на машината. Не ти пречи да опиташ. Видях, че си правил ограничения в торен клиента, но P2P каналите са отделно парче от трафика.

Как да оптимизаирам системата и да огранича генерално входящ-изходящ трафик към машината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да оптимизаирам системата и да огранича генерално входящ-изходящ трафик към машината?

Ами за да не пиша романи, относно оптимизацията на  системата почни от елементарните неща. Прочети и изпълни стъпките описани тук. За по-генерални мерки ще мислим, ако след това няма съществен резултат. Обърни внимание на мнението на bildera_ отгоре. Наличната ти рам е малко за 64 бит, а ако се налага "обръщане" към виртуалната такава, това действа пагубно в/у скоростта на машината. Относно ограничаване на трафика към и от машината, най-добре се прави с функция QoS в рутер. Ако ползваш такъв, сподели марка/модел да видим има ли такава функционалност и ще помагаме да се настрой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

@exwol

Пробвах всичко от линка за оптимизация,но няма ефект.

Проблема го има от самото начало,както вече казах,часове след инсталацията на новия хард диск.

Рутера ми е TP-LINK TL-WR740n

От както имам проблема смених две мрежи и в двата случея имах рутер,но винаги свързвам моята машина с кабел от рутера за по-добра връзка.

Кажи чесно?

Не забива само при торенти,но най често при тях.Като свалям нещо просто съм в очакване да забие по някое време,може да е и след часове.

Моя извод е,че забиването става в специфичен момент/когато има високо ползване на памент,който става често при торент сваляне.но не само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно се претоварва диска. Малко рам памет и пуснат торент клиент комбинирани с 2,5 инчов хард диск е лоша комбинация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@exwol

Пробвах всичко от линка за оптимизация,но няма ефект.

Проблема го има от самото начало,както вече казах,часове след инсталацията на новия хард диск.

Рутера ми е TP-LINK TL-WR740n

От както имам проблема смених две мрежи и в двата случея имах рутер,но винаги свързвам моята машина с кабел от рутера за по-добра връзка.

Не забива само при торенти,но най често при тях.Като свалям нещо просто съм в очакване да забие по някое време,може да е и след часове.

Моя извод е,че забиването става в специфичен момент/когато има високо ползване на памент,който става често при торент сваляне.но не само.

Преди два месеца ви попитах какъв диск сте взели. 

Имаше и други мнения за проблем с диска, а направихте ли му някакъв тест на диска?

Малко вероятно е да е проблем от паметта но не е невъзможен но без тестове няма как повече да ви помогнем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди два месеца ви попитах какъв диск сте взели. 

Имаше и други мнения за проблем с диска, а направихте ли му някакъв тест на диска?

Малко вероятно е да е проблем от паметта но не е невъзможен но без тестове няма как повече да ви помогнем.

Това е диска HD_Toshiba.jpg закупен нов от Испания.

Бях го постнал и в по ранните коментари.

Предложете ми програма за тест на диска,моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно е с MHDD от Hiren's Both CD под DOS.

Припомнете малко за проблема. забива и нищо не може да се прави?

Рестартира се или какво точно се случва. 

Освен при ползване на торент клиент забелязали ли сте някаква зависимост при появата на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване