Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

intel HD graphics драйвер за леново B50

Препоръчан отговор

Здравейте,

Лаптоп: Lenovo B50-30

модел: 20382

процесор: Pentium N3530

---

дисплей адаптера е със следните id's:

pci\ven_8086&dev_0f31&subsys_398617AA&rev_0E
pci\ven_8086&dev_0f31&subsys_398617AA
pci\ven_8086&dev_0f31&cc_030000
pci\ven_8086&dev_0f31&cc_0300
---
Имам инсталиран уиндоус 7 x4.
На десктопа и на един стар лаптоп с nvidia карта, дори не ми се е налагало да инсталирам отделно драйвер с този уиндоус, но с леновото нещо не става.
---
В сайта на леново мисля няма драйвер за 32 бита.
По горните id's свалих няколко драйвера, уж за 32 бита версия, като всичките ми даваха че системата не покривала минималните изисквания за драйвера.
---

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, и ще стане ли със win7 32 изобщо?

Благодарим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но не става:

the system does not cover the minimum requirements for this software

https://downloadcent...eng&ProdId=3723 

---
п.п. Не мога да влезна и в биоса, пробвах всички F, del, задържах ги при стартиране, на буут скрийна с логото, и продължавам да пробвам :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :),

инсталирах java и стартирах някакъв аплет, уж го разреших да работи, но все още сканира, сякаш до безкрай :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крашва с ИЕ 9, търся как да се ъпдейтне active X и така нататък, но не съм го дооправил.

Доста играчка се оказа този драйвер.

Не съм разбрал още какъв е чипа:

(screen resolution/advanced settings)

Standard VGA Graphics adapter

Intel® VLV Mobile/Desktop Graphics Chipset

Това намерих, но за него в гуугъл май нищо не пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-034493.htm

---

Processor former codename:

- Bay Trail

Use the same graphics driver for 3rd Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 2500 but there is no Windows 7* 32-bit support.

---

N3530 се води Bay Trial

http://ark.intel.com/products/codename/55844/Bay-Trail#@Mobile

X4 много си ми харесваше, сега тр. да пробваме някакъв 64 битов :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.devdrivers.ru/load/intel_hd_graphics_drivers/11

ато зареди страницата натисни F3 и в полето за търсене постави следния текст

ven_8086&dev_0f31

Така по-лесно ще намериш групата с драйвъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалих и тази версия, не става.
Във win32 фолдера на сваления драйвер, readme.txt, пише, че за win 7 (32) не се поддържат процесори N3510/N3520 (Bay Trail).

Явно и N3530 не се поддържа :).

---
Сега компютъра е с win7 pro (64) и всичко си работи с драйверите от сайта:

http://support.lenovo.com/us/en/products/desktops-and-all-in-ones/lenovo-b-series-all-in-ones/lenovo-b50-30-all-in-one

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да спомена, че тези процесори, наистина са икономични, лаптопа няма вентилатор и не загрява.
Но не мога да си сдържа раздразнението и да не нахейта новите технологии.

Един прост браузер явно е непосилна задача за този 4 ядрен процесор. Зареждането на страниците и скролирането нагоре надолу било много трудна задача.
Странно, не го усещам като по добър от 8 годишния ми кор дуо, хубаво се бях зарекъл да изчакам още поне 5 години, но кор дуото изгоря.

На всичкото отгоре, този е със ssd, а кор дуо машината (от 2006) беше без. И гарантирам, че работеше не по зле, ако не и по добре.

Ползвам го само за браузване, текстови редактори, офис документи, и ми изглежда доста зле.

Пише, че процесора бил значително по добър от Атом (пак мобилен икономичен), значи атом сигурно става за елка.

На стария бичих и аутокад, на този сигурно няма да тръгне.

В смисъл, след 8 години очаквах да усетя някаква разлика с по новия лаптоп, но май технологиите са зациклили.
(старата ми машина също беше нисък клас, някакъв си сателит тошиба)

Засега ми изглежда да става за приставка към десктопа, през ремоут десктоп връзка.

Настолния е с пентиум G3220, същия рам, пак ssd - и то от най евтините, разликата в скоростта е убийствена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е толкова зле, излях си гнева, за което се извинявам :).

Лаптопа е осезаемо по-бавен от pentium G3220 (3gHz, 2 core, 3mb cache), 4gb ram, intel HD graphics.

Но, беше се брутално затлачил и страниците в браузер се зареждаха за 5-10 секунди.
Не го бях рестартирал 2 дни... При фреш старт, нещата са прилично ок.

---

Все пак имайте нещо предвид за тези 4 ядрени процесори - на доста бенчмаркове се представят малко по-зле от двуядрени процесори от подобен нисък клас и тактова честота, а за сингъл кор скорост: двуядрените може да имат и 70% по-добро представяне на ядро.

За нещо впечатляващо по-добре, тр. да се вземе лаптоп с 4 ядрен i5 или нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване