Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кога официално на всички мобилни устройства, които са на Globul ще се смени от BG Globul на Telenor ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога официално на всички мобилни устройства, които са на Globul ще се смени от BG Globul на Telenor ?

Това може да отнеме години. Какво значение има за вас какъв надпис е на телефона ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога GLOBUL ще стане Telenor?

Процесът вече започна и съвсем скоро GLOBUL ще стане Telenor. Когато промяната е факт, тя ще бъде обявена с широка публична кампания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да отнеме години. Какво значение има за вас какъв надпис е на телефона ви?

Не съм споменал, че има значение. Просто ми е любопитно, защото навсякъде пише Globul става Telenor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това става от почти година. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента в който се преименуват напълно на Telenor, тогава на телефоните ще пише също Telenor. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента в който се преименуват напълно на Telenor, тогава на телефоните ще пише също Telenor. :)

Зависи и от апарата - аз имам един, беше заключен към Мтел. Сега го отключиха, даже съм сложил не-българска сим-карта, а пак пише "Мтел"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога GLOBUL ще стане Telenor?

Процесът вече започна и съвсем скоро GLOBUL ще стане Telenor. Когато промяната е факт, тя ще бъде обявена с широка публична кампания.

ВИе май не разбрахте въпроса. Става въпрос за идентификатора на мрежата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Името на мрежата, което се изписва на екрана на телефона, идва от две места, според модела на телефона:

1) Забито е от проидводителя в паметта на телефона и само фърмуерен ъпдейт от производителя на апарата може да го оправи, аз имам някои стари не-смартфони на които още си пише ВиваТЕЛ примерно. Просто апрата си има един предварително зададен списък с имената на всички мрежи по света и си знае, че например мрежа 284 01 е Мтел и т.н., ако види непозната мрежа я показва с номера и и това е.

2) Предава се по мобилната мрежа от самия оператор, повечето съвременни телефони показват това. Съответно - много лесно и бързо може да бъде подменено от самия оператор, когато той реши, че е дошъл момента (е може да се наложи презакачане на апарата към мрежата или рестартирането му, не съм сигурен).

Като цяло буквеното име на мрежата няма грам значение какво ще е и няма никаква връзка с качествата на услугите, които ползваш от оператора, то е там само за красота. Важен е кода (284 05 в случая) който не подлежи на промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене тва няма да стане СКОРО .Това СКОРО отнема не дни , месеци а години.И за какво ти е на дисплея да пише теленор, аз вече съм разочорован от промените , е да промениха малко звука на разговорите но ме прецакаха за минутите безплатни ,С майка имах 1000 а сега са 100 . И откакто са теленор много закъсняват с появата на новите телефонни модели .Като Самсунг галакси ноте 4 в ментел и оранжевеите го изкупиха а теленорци се бавят ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога точно ще си промени името, и дали ще е само името?

Както обясниха по темата това не става за миг, а постепенно.

И естествено, че няма да е само името. Операторът е купен от друга компания. Съответно в даден момент всички услуги, които е предоставял Глобул, ще бъдат заменени от нови такива, според политиката на Telenor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се сменя / променя!

Хайде да правим разлика между марка и оперираща фирма.

Глупаво е да се променя марката, а опериращата фирма след година може и да е друга да е.

И преди беше така, та нищо ново под слънцето!

Все пак промяна има т.е. чрез косвено вдигане цената на услугите (някой го спомена по - горе)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че непоискано ми активираха роуминг - друго до момента не съм забелязъл.

Дали пък не ми намекват нещо ... ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли снешния им сайт не се отваря през компютър от близо седмица...?

Голям автогол си вкараха телесмях с техните мижави оферти, Норвежците май-наистина ни смятат за тъпи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да, и не - я пробвай тук. ;)

Не съвсем по темата - на 17 септември една напета мома от Internity ми гарантираше, че най-късно до две седмици старите клетки в региона ще бъдат сменени и ще можем най-после да ползваме интернет от Globul/Telenor. Е, и до ден днешен извън града ми трябват 10-15 минути да си проверя пощата през мейл-клиент (без да зареждам интерфейс, през ESPN връзка /2-3 KB/s/), а разговорите прекъсват. Огледал се Илия - и се видял пак в тия... Поредните лъжци и колонизатори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В неделя на магистралата, мобилен нет - работеше прилично.

Няколко дни подред - при телефония от и към Германия - голямо лагване, направо уДжасТ. Обадих се на оператор, уж не знаеха какво става, ама на другия ден нещата бяха ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съвсем по темата - на 17 септември една напета мома от Internity ми гарантираше, че най-късно до две седмици старите клетки в региона ще бъдат сменени и ще можем най-после да ползваме интернет от Globul/Telenor. Е, и до ден днешен извън града ми трябват 10-15 минути да си проверя пощата през мейл-клиент (без да зареждам интерфейс, през ESPN връзка /2-3 KB/s/), а разговорите прекъсват. Огледал се Илия - и се видял пак в тия... Поредните лъжци и колонизатори...

Новия им сайт е правен май от ученици за домашно:

Ta href="/bg/node/28215">Нови магазини

Да не говорим че сайта зарежда сякаш се намира в Папуа и Нова Гвинея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия им сайт е правен май от ученици за домашно:

Да не говорим че сайта зарежда сякаш се намира в Папуа и Нова Гвинея :)

Що бе - при мен си зарежда нормално, пък и визията по ме кефи и дава повече инфо на първа страница.

Новите програми нещо те ме кефят достатъчно, макар че идеята за "Резервата" не е толкова зле. Продължават с простотията - много минути в тяхната мрежа и малко навън.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе - при мен си зарежда нормално, пък и визията по ме кефи и дава повече инфо на първа страница.

Опитай да видиш картата на покритие например :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те все едно ме чакаха да пусна тема, че да проработи, наистина преди да пиша - сайта не ми го отваряше, като се има на предвид че се опитвах да го отворя с техните прирпратки от сайта my.telenor.bg... Смятайте колко некадърно са го направили, дори и директно пак не ми го отваряше, до преди малко.

Само не знам, защо на таба се изписва Private Telenor BG...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да видиш картата на покритие например :)

Виждам я

- първоначално отваряне на страницата - 5-6 секунди

- при промяна на място или преместване на картата - 1-1,5 секунди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли за изпращане на СМС както стария на глобула и смс център ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли за изпращане на СМС както стария на глобула и смс център ?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много смешно, гръмки реклами навсякъде а все още на дисплея на GSM ми си изписва Globul...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.