Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

niko1213

Качествена музика-какво да закупя?

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да попитам,какво е най-добре да си купя за слушането на качествена музика.Разполагам с бюджет 1000 лева.Музиката ще се слуша от лаптоп или настолен компютър,но колоните няма да стоят на бюрото,докато си цъкам във фейсбук да си слушам музика.Искам като си седна на диванчето и да си пусна музика и да си отпускам.Но когато имам гости или правя някакво парти да мога да си усиля достатъчно,за да стане хубав купон.Стаята е цялата изолирана за да не може да се чува отвън.Не искам да си копувам нещо,което е втора ръка.Съгласен съм както на 2.1,така и на 5.1.Моля ви за някакви предложения какво да си закупя.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че те интересува качествено слушане на музика, то разумно е да се мисли основно в посока на стерео система.

Проблема е, че за нови компоненти, които хем да свирят качествено, хем да стават за Парти, 1000лв не са бюджет, който позволява свободен и разнообразен избор. За тези пари се предлагат решения по Техно** магазините, но според мен те са твърде далече от идеята за качествено възпроизвеждане на звук.

Мисля, че ако наистина държиш на някакво поне прилично слушане на музика, и търсиш нови компоненти, то в този бюджет е добре да забравиш за големи/стоящи колони. Не че има нещо лошо в тях сами по себе си. Просто стоящите колони, които са способни на прилично възпроизвеждане на звук стартират от доста по-висок бюджет.

Ето примерен вариант над бюджета ти, който според мен е един вид минимум, като се имат предвид изискванията ти - Klipsch Reference RB-61 II + NAD C316 BEE.

За да е наистина на ниво възпроизвеждането, ще трябва след време да вземеш DAC - който да преобразува сигнала от лаптопа ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мисля, че ще прави купони, а не дискотеки... Не му трябва нещо повече от това:
http://www.emag.bg/kolonki-logitech-5-1-z506-75w-rms-980-000431/pd/EWQG2BBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не се скриеш с тези китайски прошибалки?

Стандартна стерео система. Има чудесни предложения втора употреба и бюджета ти е предостатъчен. Доколко някъкъв лаптоп може да се явява качествен източник на сигнал е отделен въпрос. Примерно някъкъв външен DAC, свързан по USB към него ~ има прредложения за 60 - 80 лв. Примерно http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=90105 като има и доста други предложения. Както има и усилватели и озвучителни тела, потърси си ги сам

Нещо като n.1 е компромис с качество и много неща и НЕ СТАВА за музика - все пак тя е миксирана за 2.0 (стандартно стерео). А от новите пластмасови дрънкалки не очаквай нищо. Което и да е старо втора употреба е по-добре от тях. Като говорители, акустическо оформление, вложени материали.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DALI Zensor 3 и ще ти останат пари за усилвател и евентуално дак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да споделя мнението на Филипов, че за тези пари от OLX (например) може да си купиш супер колони барабар с усилвател!

Ако имах малко повече акъл преди около година щях да направя именно това, ама нейсе.Не, че се оплаквам от Microlab-а, който купих, но после осъзнах, че за тези (аде малко отгоре) пари можело да взема нещо наистина по-добро и качествено!

Чиляк са учи докат е жив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Примерно http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=90105 като има и доста други предложения. ...

Извинявам се , че пак се намесвам, но това  са старите ,,модификации,,на модела Тракия, тъй като линка води към форума  в който е публикувано  инфо от 2013 година, а и там телефона не е същия ( а са на един и същ човек) и може да не е актуален! Актуални са тези USB Dac (вече модели Варна 2 мини и по-големия му събрат Варна 2)

Пиша това евентуално за да е в полза на питащия.

А ето и малко повече инфо за тези USB Dac за интересуващите се:

1 Цък

2.Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ви и мнение лично от мен. Въпросът ви беше такъв:   "....,какво е най-добре да си купя за слушането на качествена музика.Разполагам с бюджет 1000 лева"

Отговорът на такъв въпрос е:  НИЩО! Справка - пост #2. И другите колеги са прави с предложенията си, на които съм написал +.

Само да споделя мнението на Филипов, че за тези пари от OLX (например) може да си купиш супер колони барабар с усилвател!

Ако имах малко повече акъл преди около година щях да направя именно това, ама нейсе.Не, че се оплаквам от Microlab-а, който купих, но после осъзнах, че за тези (аде малко отгоре) пари можело да взема нещо наистина по-добро и качествено!

Чиляк са учи докат е жив!

Тогава въпросът ти беше за посоченият от теб модел на "Microlab"" а и имаше определен бюджет. Твоя случай го помня определено, а и доколкото си спомням, разговаряхме лично с теб. Сега можеш да си поправиш грешката, след като имаш "пачка финикийски знаци".Но за толкова пари, едва ли има някой с по -добри 5,1 канални колони от този форум. Или не си съгласен? Aбе ще вземеш да ми повярваш, че за добра аудиотехника трябва да инвестираш и добра сума, започвайки от тонколоните. Ще ти пратя на лично добра информация. Tи си и технически грамотен и разбираш от сериозна техника. Не те хваля , а си е  така!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Тогава въпросът ти беше за посоченият от теб модел на "Microlab"" а и имаше определен бюджет. Твоя случай го помня определено, а и доколкото си спомням, разговаряхме лично с теб. Сега можеш да си поправиш грешката, след като имаш "пачка финикийски знаци".Но за толкова пари, едва ли има някой с по -добри 5,1 канални колони от този форум. Или не си съгласен? абе ще вземеш да ми повярваш, че за добра аудиотехника трябва да инвестираш и добра сума, започвайки от тонколоните. Ще ти пратя на лично добра информация. ти си и технически грамотен и разбираш от сериозна техника. Не те хваля , а си е  така!...

Благодаря ти за мнението за мен приятел.Първо-тогава когато исках просто да си до-озвучавам филмите от телевизора с ,,някакви си,, колони и идея си нямах от такива неща ( не, че сега имам  ни най-малко претенции за понятие от ,,истинска музика,,!!!) Но с течение на времето малко, или много се запалих на тази тематика.Понеже за сега нямам намерение да си сменям така ,или иначе 5+1 системата ми, която си ми върши перфектна работа за това, за което я взех ( а именно за до-озвучаване на филмите от телевизора),  се задоволявам с едни мисля доста добри слушалки на Sennheiser (които взех наскоро)+ една,,джаджа,, за малко по добро и вярно звучене с което си задоволявам мерака за слушане на качествена музика(доколкото може за тези пари).

За истинска такава вече разбрах, че трябват много средства.Само времето ще покаже дали няма да се увлека по тази нова моя страст и дали няма да похарча пачки за нещо по-истинско :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз мисля, че ще прави купони, а не дискотеки... Не му трябва нещо повече от това:

http://www.emag.bg/kolonki-logitech-5-1-z506-75w-rms-980-000431/pd/EWQG2BBBM/

Ако става въпрос за Logitech,не е ли по-добре това http://www.logitech.com/en-roeu/product/speaker-system-z906?crid=47  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , че пак се намесвам, но това  са старите ,,модификации,,на модела Тракия, тъй като линка води към форума  в който е публикувано  инфо от 2013 година, а и там телефона не е същия ( а са на един и същ човек) и може да не е актуален! Актуални са тези USB Dac (вече модели Варна 2 мини и по-големия му събрат Варна 2)

Пиша това евентуално за да е в полза на питащия.

А ето и малко повече инфо за тези USB Dac за интересуващите се:

1 Цък

2.Цък

SPECIFICATIONS:

Word Lenght -16bit

Sampling Rate -32kHz/44.1kHz/48kHz

Processor Type -BurrBrown, Texas Instruments, PCM2704CDB

..............

Input Interface - USB 1.1

Power options - by USB

:no-no:

Това е ДАКът : http://jlsounds.com/i2soverusb-with-ak4396.html

AK4396 can playback DSD and PCM audio data, as Fs from 44.1 kHz to

192kHz and DSD64 according to its’ datasheet; Proprietary solution for

352.8 kHz, 384 kHz and DSD128

Пак е българско пройзводство (- известен е като дакът на Жоро )

Освен това  USB преносът е асинхронен (с ХМОS), с опция за отделни захранвания за преноса и дака, като дака е галванично разделен от УСБ частта за минимум джитер.

Проблема е, че само двете платки стъпват на над 200 лв , и като сложиш и захранванията и кутия и прочие половината бюджет отиде .Но никой не е казал, че качеството е евтино.

Редактирано от syr_pi4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SPECIFICATIONS:

Word Lenght -16bit

Sampling Rate -32kHz/44.1kHz/48kHz

Processor Type -BurrBrown, Texas Instruments, PCM2704CDB

..............

Input Interface - USB 1.1

Power options - by USB

:no-no:

Това е ДАКът : http://jlsounds.com/i2soverusb-with-ak4396.html

AK4396 can playback DSD and PCM audio data, as Fs from 44.1 kHz to

192kHz and DSD64 according to its’ datasheet; Proprietary solution for

352.8 kHz, 384 kHz and DSD128

Пак е българско пройзводство (- известен е като дакът на Жоро )

Освен това  USB преносът е асинхронен (с ХМОS), с опция за отделни захранвания за преноса и дака, като дака е галванично разделен от УСБ частта за минимум джитер.

Проблема е, че само двете платки стъпват на над 200 лв , и като сложиш и захранванията и кутия и прочие половината бюджет отиде .Но никой не е казал, че качеството е евтино.

Българското производсво  малко ме съмнява,че е качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този бюджет само акустиката на помещението можеш да си оправиш, но не и качествен аудиофилски звук да си купиш. Каквито и пари да наливаш в машинария, помещението е най-важната и първа стъпка към звуковата нирвана - питай патило, а не старило (полезна и вярна нашенска поговорка)! Звукоизолация на таван и стени, бастрапове, акустични пана - само малка част от изискващите подобрение на акустичната среда техники. Ти си на ход...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ? А за китайските боклуци бъди убеден че са некачествени!

Отговорил съм ти примерно, понеже си наблегнал на музика и качество. И отделяш приличен бюджет. Ако е само за вдигане на шум и дрънчене - китайски боклуци има предостатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този бюджет само акустиката на помещението можеш да си оправиш, но не и качествен аудиофилски звук да си купиш. Каквито и пари да наливаш в машинария, помещението е най-важната и първа стъпка към звуковата нирвана - питай патило, а не старило (полезна и вярна нашенска поговорка)! Звукоизолация на таван и стени, бастрапове, акустични пана - само малка част от изискващите подобрение на акустичната среда техники. Ти си на ход...

Гледал съм в интернет в момента се прави прави всичко нужно за хубава акустика на помещението.Изброените от теб неща ще бъдат на лице след седмица,две.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/Speakers/Home+Theater+Speakers/SP-PK52FS Този вариянт не е ли по-хубав ? 

Редактирано от niko1213 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като n.1 е компромис с качество и много неща и НЕ СТАВА за музика - все пак тя е миксирана за 2.0 (стандартно стерео).

Ти му говориш, оно си рупа ли рупа доматите с колците. Нещо неясно ли казвам? Вземи се изясни - музика ли ще слушаш. или ще наблягаш на киноефекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина искаш качество, за малко повече отгоре ако може да отделиш получаваш убийствен звук:

ресивър:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/57357/P11070501/Resiivar-HARMAN-KARDON-HK-3390

колони:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/57500/P11070502/Kolona-BOSTON-ACOUSTICS-CLASSIC-CS260-II

Лично ги пробвах в магазина(колоните в комплект с ресивъра), звука е кристален, баса хем е мощен, хем гали ухото, високите и средните са идеални.

Усилвателите под цената  на Harman-Kardon-а, които също пробвах - разни сонита и пионерчета, осезаемо изкривяваха звука, така че ти си решаваш. И последно - за музика усилвателя трябва да е стерео вариант 2.1

Редактирано от cool_cool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...