Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, трябва ми HDMI кабел за стрийм от лаптоп към телевизор. Ще се стриймват FullHD и 3D филми, FIFA15 и NFS. Дължината на кабела не е определящ фактор, но е добре да е поне 1,5m. Гони се максимално качество на минимална цена. Бюджета е 10-20лв.

Ще съм ви благодарен за всяко предложение!

Поздрави!

П.П. Някъде прочетох че за стийм на 3D филми е нужен HDMI 1.4, но никъде не виждам такива, пиши просто HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не пише , версията го забравете

В техно бакалиите има доста голям избор на HDMI кабели. Всеки един HDMI кабел ( без No name/или малко позната марка) който е  1.4 би свършил работа.

Другият вариант е да се огледате по сайтовете за обяви (например OLX), може да "изпадне" нещо качествено на добра цена.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, предложението на skalata_73 ми допада и най вероятно ще го поръчам тези дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по-къс толкова по-малко загуби. Демек щом 1.5 м ти върши работа смени посочения с по-къс.

Има го същия и даже е с три лева по-евтин - Цък. А този е по-качествения модел.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Ако ще и 5 метра да е няма да има никаква загуби и разлика в качеството на предаване!!!

И ако случайно му трябва по-дълъг и не му достигне дори с малко...ще купува друг!?

Не заблуждавай момчето!

пп.И няма абсолютно никакъв смисъл от по-скъпия!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте,

Предстои ми ремонт на хола и имам намерение да си прекарам HDMI кабел от компа до тв. Разстоянието е точно 5 м., като вкопаната част е 3,5м. Първият ми въпрос е дали е по-добре да взема един 10м или един 5м и един 1,5м(имам го наличен) и да ги снадя ?

Засега съм се спрял на втория вариант, като мисля да използвам такава снадка. Спрял съм на тези 2 модела кабели HAMA 43085 HDMI и HAMA 83082/122106 . Доколкото разбрах след прочетеното в нета 1вия поддрържа Full HD, а втория 4К. Според вас има ли други разлики ? Също така се чудя и за този Philips, като той поддържа до UHD 2160p.

Благодаря предварително!

Редактирано от moon_shadow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,

Предстои ми ремонт на хола и имам намерение да си прекарам HDMI кабел от компа до тв. Разстоянието е точно 5 м., като вкопаната част е 3,5м. Първият ми въпрос е дали е по-добре да взема един 10м или един 5м и един 1,5м(имам го наличен) и да ги снадя ?

Засега съм се спрял на втория вариант, като мисля да използвам такава снадка. Спрял съм на тези 2 модела кабели HAMA 43085 HDMI и HAMA 83082/122106 . Доколкото разбрах след прочетеното в нета 1вия поддрържа Full HD, а втория 4К. Според вас има ли други разлики ? Също така се чудя и за този Philips, като той поддържа до UHD 2160p.

Благодаря предварително!

Като препоръка: Избягвайте снаждане на такива кабели. Особено във вашият случай, когато ще го "зидате" във стената. Нека е малко по- дълъг от това, което Ви трябва. Сигнала  на HDMI порта на телевизора е достатъчен по амплитуда, за да се притеснявате, че няма да стигне.}е си вземете един добър кабел за целта до към 50 лева. И е желателно да не се разкача и наново включва самия кабел в устройствата постоянно. Ако ли да, то нека последните бъдат във положение "OFF"" (телевизор, компютър, лаптоп, DVD и т.н)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като препоръка: Избягвайте снаждане на такива кабели. Особено във вашият случай, когато ще го "зидате" във стената. Нека е малко по- дълъг от това, което Ви трябва. Сигнала  на HDMI порта на телевизора е достатъчен по амплитуда, за да се притеснявате, че няма да стигне.}е си вземете един добър кабел за целта до към 50 лева. И е желателно да не се разкача и наново включва самия кабел в устройствата постоянно. Ако ли да, то нека последните бъдат във положение "OFF"" (телевизор, компютър, лаптоп, DVD и т.н)

Тоест е по-добре 10м кабел, отколкото 5+1,5=6,5м ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тоест е по-добре 10м кабел, отколкото 5+1,5=6,5м ?

Ако аз ще правя "инсталацията" ще преценя как да постъпя с дължината. Аз съм написал това, което считам за правилно. А що се касае за кабел с размер 6,5 метра, то има такъв да се продава с дължина 7 метра.Този кабел, заложен във стената, трябва да имате предвид, че последната му влияе по един или друг начин( влажна стена, потяща се зимно време). А това в продължение на няколко години и при калпав кабел ще доведе до "корозия" в последният, което неминуемо ще се отрази на качеството, още повече там, където кабелът е снаден по един или друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той трябва да го вкара в гофре иначе може да го прокара и зад перваза на паркета.

Ама цялото това приключение заради един кабел?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е той трябва да го вкара в гофре иначе може да го прокара и зад перваза на паркета.

Ама цялото това приключение заради един кабел?  :)

Благодарско приятел. Идеше ми наум да напиша за "гофрето" но нали знаеш, в суматохата с политическото положение, човек се отклонява понякога. Пожелавам на фамилията ти - приятна вечер :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Орлин Петков
      Здравейте може ли да ми предложите игра за не толкова силен лаптоп която ще върви добре след малко ще изпратя характеристиките
      Taka intel R pentium R 2.40 G.Hz ramta mi e 4 gb kato 3.13 moje da se izpolzva molq vi pishete
    • от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
    • от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
    • от nikolayykolev
      Привет! 
      Имам проблем с връзката между PS3 и телевизор. От скоро с пускането на играта започва да излиза черен екран и в горния ъгъл ми изписва HDMI (както когато го пускам). Друг път ми дава черен екран и така си остава. Пробвах с HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 - проблема е еднакъв, където и да свържа кабела. Взех HDMI кабел от приятел, но при него дори не излиза картина и звук, а само черен екран. Моля за съвети...
    • от plamen_petrov_80
      Здравейте!
      Знам, че въпросите не се задават така, но само с това разполагам.
      Търсения лаптоп не е за мен и знам само, че уж трябва да е 15" и с цена до 2200 лв., лаптопа ще ходи в чужбина и е за "младеж".
      Всичката тази "полезна информация" знам от преди малко и до довечера трябва да съм предложил някакви варианти.
      Не съм гледал все още нищо, но това което на мен ми се върти като идея
      15,6" - това е ясно, може би матов, IPS, 120-144Hz и т.н. - ако нещо го има хубаво, ако не да са си казали, аз питах.
      Процесор - някакъв с истински 4 ядра поне (Atom базираните логично не се включват)
      Видео карта - колкото по-мощна толкова по-добре > нали лаптопа е за игри
      Твърд диск - лично аз го виждам като 240-256GB SSD + HDD или само 480-512GB SSD
      Оперативна памет - най-добре е 2х8GB
      Охлаждане - пиша го последно, но според мен е на първо място - много важно е модела да има прилично охлаждане.
      Аз почвам да търся и разглеждам, всякакви конкретни модели и мнение за тях са добре дошли.
      Хубав ден на всички!
      Мерси!
  • Дарение

• Добави ново...