Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гейминг монитор, мнения

Препоръчан отговор

Здравейте, иска ми се да попитам за съвет при избор на монитор за игри. Иска ми се да си взема нещо, което ще мога да го ползвам доста време поразтърсих се и попаднах на Acer XB270H. Изглежда като най-добрия монитор в това отношение. Има нвидия технологията G-sync 1ms време за отговор и 1920х1080 дисплей. Някой ако има повече опит по въпроса ще ми е интересно да чуя мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

G-Sync и 144HZ са му голямо преимущество. Взимай.

Както TN панела и цената от 730лв.

Трябва да си много "белен" геймър ,че да се спреш на такъв монитор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бях чувал термина "белен" можеш ли да поясниш малко какво означава ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи да си купиш скапан монитор за много пари понеже го водят геймърски.

Колкото и да ги пудрят TN си остават боклук и да дадеш над 700 лв. е за подигравка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска да играе добре, а това е монитора за игра. G-Sinc  ще му позволи да играе с много по-малко кадри и 40 fps  ще се усещат като много повече и то при гладка картина. Лично аз бих си взел такъв за игри, но паричките са доста. Спорен е въпроса дали е по-добре да се дадат за GTX970  или за монитор с GTX750Ti. Ефекта ще е един и същи почти. Е почти де.  

Значи да си купиш скапан монитор за много пари понеже го водят геймърски.

Колкото и да ги пудрят TN си остават боклук и да дадеш над 700 лв. е за подигравка!

Информирай се малко преди да пишеш подобни постове. Знам, че на повечето от вас игрите са им най-слабата част от знанията, но поне се изказвайте по-внимателно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска да играе добре, а това е монитора за игра. G-Sinc  ще му позволи да играе с много по-малко кадри и 40 fps  ще се усещат като много повече и то при гладка картина. Лично аз бих си взел такъв за игри, но паричките са доста. Спорен е въпроса дали е по-добре да се дадат за GTX970  или за монитор с GTX750Ti. Ефекта ще е един и същи почти. Е почти де.  

А един монитор само за игри ли се ползва? Първо да си гледа здравето и после да се хвърля на безсмислени покупки.

В този бюджет се взима професионален монитор, където като изработка, цветове и функционалност ще е много над рекламните боклуци които някои компании искат да си пробутат!

То има и наистина хубави геймърски монитори, но цената им е четири цифрена сума и изобщо не са за Българския стандарт с някои изключения!

Та ако е добър геймър ,ще свикне след известно време на по-бавна матрица, било и на 60Хз , но за всичко останало ще е класи над подобен тип монитор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bildera_ вземи ти се поинтересувай от TN. Ниски производствени разходи и скъп краен продукт.

Това е като китайските гаражни захранвания на тройни цени понеже са с лепенка на КМ. 

Та не става дума само за качество на картината но и за това че ви правят на глупаци геймърите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То за 60-те херца трябва и карта, дето ще ги дава тиоя 60 херца. А те не са много и са скъпички.  Няма база за сравнение. Тия 60 херца на IPS  матриците са голяма крачка назад спрямо старите CRT Монитори, които работеха на 75-85 херца. 60 херца ужасно уморяват очите при игри, защото картината постоянно се размазва и при TN  и при IPS  матрици. 

bildera_ вземи ти се поинтересувай от TN. Ниски производствени разходи и скъп краен продукт.

Това е като китайските гаражни захранвания на тройни цени понеже са с лепенка на КМ. 

Та не става дума само за качество на картината но и за това че ви правят на глупаци геймърите...

Аз говоря за качеството на картината при игра и възможността да се изобразяват цели кадри, а не накъсани, както е при нормалните монитори. Освен това тук говорим за 144 херца и няма база за сравнение с 60 херцов монитор за художници и фотографи. Човека ако иска да си гледа снимките, да казва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как цял свят играе на "бавни" монитори? Освен това към далеч от мисълта да препоръчвам скъпо струващи стойки с лого на DELL.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора е с 144 хц, има време на отговор от 1мс и във всички ревюта се изказват много положително за качеството на картината. Благодаря за мненията, но предпочитам ако някой не харесва този монитор да се обоснове и да даде предложение за друг. Честно казано съм склонен да дам пари, но искам възможно най-доброто на пазара като съотношение цена/качество дори и цената да е малко повече от средната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси лидерите на  пазара а не тия бози на Ейсър - EIZO FORIS FS2333 или ASUS VG248QE.Ако пък имаш много пари за трошене ASUS ROG Swift PG278Q

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.stealtech.org/monitors/Монитор_EIZO_FORIS_FG2421-BK_240Hz_Gaming_Monitor_id48244/

Цената устройва ли те? Да видим дали си истински геймър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.stealtech.org/monitors/Монитор_EIZO_FORIS_FG2421-BK_240Hz_Gaming_Monitor_id48244/

Цената устройва ли те? Да видим дали си истински геймър!

Супер, ама е 23.5 инча. Може за някой да е ок това, но на мен ми се иска да взема нещо поне 27 инча като големина. От разнообразието от монитори на пазара, изглежда че единствения горе долу сходен, на този на който аз съм се спрял е XL2720T.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, ама е 23.5 инча. Може за някой да е ок това, но на мен ми се иска да взема нещо поне 27 инча като големина. От разнообразието от монитори на пазара, изглежда че единствения горе долу сходен, на този на който аз съм се спрял е XL2720T.

ето ти за играчи,повече от 24 няма смисъл..

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547748

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване