Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли такава програма

KrasimirJelev

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Искам да попитам има ли програма,която да включва уеб камерата на компа и записва при някакво движение в стаята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

такава програма търси мой колега,убеден е че когато са в отпуск и отсъстват ( а той отсъства по месец  ) братчедите му от долния етаж по някъв начин влизат в дома му и пита за такава програма,като ги няма в къщи ако има влизане или някво движение камерата да се включва и записва 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма такова нещо.

уфффф а стига бе брат.................. омръзна ми от твоите невежи коментари. Как ще няма такава програма???????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

уфффф а стига бе брат.................. омръзна ми от твоите невежи коментари. Как ще няма такава програма???????

Прегледах доклада ти. 

Обори го. Докажи твърдението си, като го защити и подкрепиш с факти. Нека бъдат линкове и обяснения, с които да докажеш правотата си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах доклада ти. 

Обори го. Докажи твърдението си, като го защити и подкрепиш с факти. Нека бъдат линкове и обяснения, с които да докажеш правотата си. 

Ми ОК!!! Колегата над мен го е оборил предостатъчно, и ако си направиш труда да разучиш някоя от програмите ще разбереш защо коментара му е нелеп ;)

Програмата която аз ползвам т.е съм тествал , и които отговарят идеално повтарям ИДЕАЛНО на питането на постващия са SecureCam и Rise Sun. И двете са фрее така че може да се свалят без проблем. Като SecureCaм e много по мощна със повече функции, но и двете вършат една и съща работа , а именно заснемане на клипове и снимки според настройките Rase-а мисля че можеше само снимки, със камерата която се активира при движение ;)

Automatically captures images when motion is detected

Adjustable motion detection trigger level
Supports up to 99 cameras
DVR card capable
Multiplexing capable
Capture Images when motion is detected, or continuous
Image sensitivity adjustment
Image Archiving (1,000s of images)
Dynamically expanding and contracting archive
Archive images from minutes, to years
Application viewer for image playback
Image playback at various speeds
Low processor and memory usage
Adjustable Jpeg Quality
Text Overlay

Доволен??? Сега накарай колегата ти , той да докаже правотата си,та твърди толкова категорично че няма такова нещо!

Но тук пред всички!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека го направя аз отново - виж линковете в пост N.3

ostavime, пишеш, без да четеш, да? Не звучи добре, особено за контролен орган!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми ОК!!! Колегата над мен го е оборил предостатъчно, и ако си направиш труда да разучиш някоя от програмите ще разбереш защо коментара му е нелеп ;)

Програмата която аз ползвам т.е съм тествал , и които отговарят идеално повтарям ИДЕАЛНО на питането на постващия са SecureCam и Rise Sun. И двете са фрее така че може да се свалят без проблем. Като SecureCaм e много по мощна със повече функции, но и двете вършат една и съща работа , а именно заснемане на клипове и снимки според настройките Rase-а мисля че можеше само снимки, със камерата която се активира при движение ;)

Доволен??? Сега накарай колегата ти , той да докаже правотата си,та твърди толкова категорично че няма такова нещо!

Но тук пред всички!!!

колега може ли да постнеш линкче за тези програмки,че аз ги намерих но и на двет

Но тук пред всички!!!

колега има ли възможност да постнеш линкче с програмите,че се опитах да ги дръпна но и при двата случая антивируса ми се включи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще тествам програмата и ще видим дали въобще прави това, за което пишат. Не виждам как може обикновена камера без да има датчик за движение да се включва и да снима, но както и да е.

Ако не съм прав ще се извиня официално във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Emokostov, софтуерът следи зададена зона от сензора на камерата(от изображението) и при промяна състоянието на пикселите в тая зона, го отчита като движение. Грубо това е принципът на засичане на движение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще проверя довечера, понеже няма как на работа да пробвам програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Придобий права върху някоя и друга камера с опознаватена цел :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Придобий права върху някоя и друга камера с опознаватена цел :ph34r:

Не те разбрах? Ще тествам този софтуер, който си предложил на лаптопа си в къщи и ще видим. Ако не стане с камерата на лаптопа имам обикновена външна WEB камeра Canyon. Ще споделя резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последната ми публиация беше шега - на работа да придобиеш права върху някоя камера с познавателна цел.

Спорен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последната ми публиация беше шега - на работа да придобиеш права върху някоя камера с познавателна цел.

Спорен ден!

Е на работа не може. А и отрано ни започнаха и не се усетих, че се шегуваш. Естествено спорен ден и на теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че програмките си работят но за целта трябва компютъра да е активен постоянно дори и без режим заспиване . А автора казва ,че ги няма по цял месец надали няма да има някакво забиване , токов удар или някакъв друг проблем през това време . Иначе има такъв охранителен хардуер ако държи на тази опция . А най - лесно е да си закупи някакъв китаиски  ведомствен СОТ със яко сирена да им вземе акъла . :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да сложи един прост PIR да буди машината само :) Идеи да искаш. Абе, човек с идеи - идиот :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и програми да се коментират - всеки над средно грамотен човек може да се сети за нещо подобно и първо да неутрализира лаптопа/камерата на компа.

Не е ли по-добре една отделна камера, поприкрита някъде - още повече, че там нещата са много по-ясни, регламентирани и не е нужно да се буди цяла машина (нали се сещате, че в една тиха стая - колкото и да са безшумни вентилаторите и харда - пак ще се усети, че тръгват?)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще е така, най-добре е да си направи видеонаблюдение със свястна камера и DVR. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще е така, най-добре е да си направи видеонаблюдение със свястна камера и DVR. 

"Едно е да искаш, друго е да може(ш), а трето и четвърто е да го направиш"

Николай Хайтов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и програми да се коментират - всеки над средно грамотен човек може да се сети за нещо подобно и първо да неутрализира лаптопа/камерата на компа.

Не е ли по-добре една отделна камера, поприкрита някъде - още повече, че там нещата са много по-ясни, регламентирани и не е нужно да се буди цяла машина (нали се сещате, че в една тиха стая - колкото и да са безшумни вентилаторите и харда - пак ще се усети, че тръгват?)

Здравейте колеги.Искам да попитам има ли програма,която да включва уеб камерата на компа и записва при някакво движение в стаята.

Коментарите са по заявката. А и към туй копче един балтон?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще тествам програмата и ще видим 

Ако щеш тествай не една , хиляда програми тествай, но не се обаждай там, където ти е тъмна Индия. ОК?!?

Първо: Защото се излагаш

Второ: Излагаш табелката която носиш

Трето: Заблуждаваш хората, защото на мен и повечето редовни потребители са ни ясни знанията ти, ама някой като постващия,който не те познава, види коментара ти и взема че ти повярва ? Ко праим тогава? Ъ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Emokostov, софтуерът следи зададена зона от сензора на камерата(от изображението) и при промяна състоянието на пикселите в тая зона, го отчита като движение. Грубо това е принципът на засичане на движение.

Сега прочетох в детайли темата.

Това е и в концепцията на цифровото видео. Записва само променените пиксели. За да не се натрупва излишна информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване