Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нямам звук от всичките високоговорители.

mmarto

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем, то като се замисля са два. :) Първия е че не мога да обясня нещата, а втория е, че не изкарвам звук от всичките високоговорители. Смисъл отзад на компа имам 3 букси ли се казват, дето влизат 3 жака може би и оттам отиват в субуфера.  От субуфера излизат център, дясна предна и задна и лява предна и задна колонки. Проблема ми е, че не всичките вадят звук. Оказа се, че звук има само от жака който е включен на средната от трите букси отзад на компа, пи другите две- нищо. Трябва да избирам кое да включа там и да има звук. Център ли, лява и дясна ли... и така. Как мога до отстраня проблема и да имам звук и от 5 високоговорителя. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш три букси, те са розова, зелена и синя. Розовата е за микрофон (вход), зелената е аудио изход, а синята е line-in (пак вход). Буфера се включва във зелената, а към буфера се включват говорителите му. Това е. Звук можеш да изкараш само от зелената букса, от другите две можеш само да вкарваш сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, само от едното излиза звук. Обаче на субуфера са ми 3, къде ги мушкам другите две, дали не бяха в едно такова :) , дето влизат трите и излиза само едно и него го вкарвам в средната?

Иначе за звуковата карта- Realtek RTL8139, звукова карта ли е? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колоните на буфера се "мушкат" в буфера. Той си има изходи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колоните на буфера се "мушкат" в буфера. Той си има изходи.

То това ясно, въпроса е че от буфера за компа излизат три кабела, за център, предна лява и дясна и задна лява и дясна.  То това е има едни такива, не точно преходници, дето влизат три и излиза едно, такова трябва да си намеря и ще стане. Супер.

Иначе трябва да свържа и уредбата. Смисъл ще я ползвам и нея за лява и дясна предни. Мисля си, няма ли да стане, от изходите на буфера отзад дето са за лява и дясна да закарам кабелчето до уредбата дето се свързват лява и дясна колона? Ще стане сигурно нали? Възможно ли е да стане някакво късо примерно, между буфер и уредба?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

......... Това е. Звук можеш да изкараш само от зелената букса, от другите две можеш само да вкарваш сигнал.

Дрън, дрън.

Ако звуковата карта е 6 канална от драйвера се избира да работи като такава и всичките букси стават изходи.

Като не ви е ясно нещо па не се напъвайте да давате акъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън.

Ако звуковата карта е 6 канална от драйвера се избира да работи като такава и всичките букси стават изходи.

Като не ви е ясно нещо па не се напъвайте да давате акъл.

"Ако" е 6 канална...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Ако" е 6 канална...

То от десет години насам няма двуканални, а ти как разбра, че не е та да твърдиш, че нема как да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много подобно на това трябва да е и при автора - https://www.scribd.com/doc/243830972/Mb-Manual-Ga-ma74gm-v4-4-e

Поемам си вината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване