Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Клониране на MAC адрес или засичане на нативния MAC от провайдера?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Въпросът се поражда от това, че в момента съм с един рутер, който си е със засечен MAC от провайдъра и всичко работи: кабелен и безжичен достъп до интернет. Планирам да сложа друг рутер (Микротик), който ще трябва отново да бъде засечен от провайдъра с неговия MAC. В случай, че се получи неблагоприятна ситуация с Микротика [например няма безжичен достъп, (правих това упражнение преди време с един Микротик)] ще трябва пак контакт с провайдера за да върне изходната ситуация. Просто ще стане иди ми дойде ми. Не са ми приятни тия разговори с доставчика. Та за това питам за клониране на настоящия MAC и по този начин да сменявам рутерите. Така ли е и ще има ли значение клонирането на MAC за настройката на Микротика?

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл питаш дали ще има значение клонирането на MAC за настройката на Микротика? Останалото: Текущия МАК, по който те разпознава доставчика можеш да си го "размяташ" както си искаш по устройствата. Той служи за разпознаване от доставчика ти и влияе само в/у достъп до глобалната мрежа. С две думи публичното ти ИП се отнася към този МАК адрес. В локаната не те бърка този мак, освен ако не е едновременно на две мрежови устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл питаш дали ще има значение клонирането на MAC за настройката на Микротика? Останалото: Текущия МАК, по който те разпознава доставчика можеш да си го "размяташ" както си искаш по устройствата. Той служи за разпознаване от доставчика ти и влияе само в/у достъп до глобалната мрежа. С две думи публичното ти ИП се отнася към този МАК адрес. В локаната не те бърка този мак, освен ако не е едновременно на две мрежови устройства.

Благодаря за експедитивността, exwol. Това, дали е клониран или не MAC адреса, не влияе върху останалите настройки ми е предостатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване