Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра забива ... не може да се изключи нито рестартира...

Beamer

Препоръчан отговор

Здравейте колеги! Имам следния проблем от известно време. Сутрин си пускам компютъра може цял ден да си стоя на него няма никакъв проблем до момента в който го оставя включен докато не съм на него ... 1-2-3 часа след като стой включен без пипане забива в едно положение и свети само екрана лампата за хард диска не свети ... при опит за рестартиране копчето не реагира веднага.. 5-7 секунди след натискането компютъра изключва след още толкова сам се включва .. 

Става въпрос за настолен компютър... сменях Windows не е от него... ако има значение windows 7 е. 

Ето характеристиките на компютъра:

Дъно: Asus P8P67-M PRO

Процесор: Intel Core i3 2100 3.1GHz

Захранване: Fortron Blue Storm 500w

Рам памет: Kingston HyperX Blu 4gb 1600 MHz DDR3

Видео карта - ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/GD5

Хард диск - Seagate 1TB 7200rpm 64mb

Дано да има решение на проблема че в чудо се видях вече ... не мога и не мога да разбера от какво е.

Освен това има и един доста паразитен шум от захранването като ултразвук е и спира за момент когато компютъра се натовари примерно да отвори някоя програма ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да нулирате настройките на BIOS - заредете defaults

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможен е проблем с бутона за пускане или рестарт. Пробвай да ги откачиш да да включиш директно от дъното...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

снощи след като върнах default настройките на биоса го изключих ... сутринта ставам беше се включил сам и беше забил отново ... това с включването сам става за втори път ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

снощи след като върнах default настройките на биоса го изключих ... сутринта ставам беше се включил сам и беше забил отново ... това с включването сам става за втори път ...

Това със забиването може да е проблем от опциите за заспиване на ОС или по-точно след такова заспиване диска да не се събужда. Премахнете от опциите заспиването на диска. Ако ви е възможно измерете и волтажа на батерията на дъното трябва да 3+ волта или я заменете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има. Все пак ще е по-евтино първо да купите нова батерия за дъното и да изключите настройките за заспиване.

Ако това не помогне вземете работещо захранване от приятел и пробвайте с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изобщо без батерия на дъното.И просто всеки път стартира с нулирани настройки. Не ми прави проблеми с забиване или отказ от гасене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам какво е захранването, има голяма вероятност да е от него особено ако е на няколко години. Ако можеш, отвори го и провери за надути кондензатори. Ако стендбай напрежението е под +5V може да прави подобни мизерии със пускане сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това със спирането на хард диска съм го спрял писах по горе....... Отварях днес захранването...нищо нередно няма вътре. Всички кондензатори са си добре .. Мисля да го сменя и да видим ще има ли ефект ... Преди малко пак беше забил и го отворих да видя какво работи какво не работи ... хард диска си върти всичко си е точно но си е забил...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранване и хард диск или дъно надути кондензатори пусни харда на друг компютър със същото захранване и виж как е положението 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е има как. Може и да е от кабела на хард диска, а може и да е от контролера на дъното. Съсипан контролер, може да съсипе хард диск за отрицателно време. На един познат му сменихме така харда 2 пъти  за 1 месец и накрая се оказа, че хардовете не били дефектни, ами контролера си е бил заминал.

Сканирайте си хард диска за грешки и ако няма такива, пробвайте да замените сата кабела. Посъветвали са ви и да пробвате с друго захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лан картата ми е вградената може ли точно тя да прави мизерийте ? 

Понеже ще сменям захранването искам един съвет... Corsair VS 450 ще стигне ли на системата да работи нормално без изключване от недостиг на ток... бюджета ми е ограничен затова съм посочил това захранване .. ще се купува ново..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лан картата ми е вградената може ли точно тя да прави мизерийте ? 

може, също така комшия или наранен кабел който да укъсва от време на време може да води до това 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с външна лан карта (8-10лв PCI 100Mbps), щом при откачен лан кабел не зависва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се оправи с нова лан карта. Междувременно смених и захранването с ново Cooler Master B500 v2. Старото ме побъркваше с този дразнещ шум... темата е за ключ или за триене, ако админите преценят че няма да бъде полезна на някой с подобен проблем...  Mерси на всички който помогнаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване