Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слушалки 10Hz-28kHz

Ragnarous

Препоръчан отговор

Има ли нещо в този диапазон херцове за 140лв? Искам да кажа, има ли нещо по-добро от Steelseries Siberia V2? Мисля, че трябва да има, ако знаете моля посъветвайте ме. Пробвах игра с такива и направо си е срамно колко повече предимство има човек над някой без такива честоти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10HZ кой ще ги слуша? Кит? Че и 28kHz? Прилепите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според мен не честотният диапазон е причината!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В FPS игрите явно е от значение...

Та ти не ги чуваш тези 28kHz. Нито 10-те херца. Какво значение може да има където и да е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та ти не ги чуваш тези 28kHz. Нито 10-те херца. Какво значение може да има където и да е?

Добре, тогава питам какъв диапазон трябва да търся за да чувам тези фини шумове в игрите? Дайте и линкове към слушалки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тогава питам какъв диапазон трябва да търся за да чувам тези фини шумове в игрите? Дайте и линкове към слушалки.

Човешкото ухо чува от 20Hz до 20kHz.

По-точния въпрос е не какви слушалки да купиш, а колко да ги усилваш при игра.

Тъй като всеки има различна чуваемост най простото правило е: Качествени слушалки (над 50 лева минимум) усилени доста. Ако компютъра няма мощност да ги захрани се включват към усилвател за слушалки.

Моите слушалки от от 10 лева и откакто си направих усилвател все едно се родих отново. Оказа се че половината ниски тонове в музиката не съм ги чувал преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, кои модели над 50лв. Така е много общо :( За игра ще се ползват. Трябва да има микрофон (качествен при това). Съгласен съм за усилвателя, но за колко да са усилени не. Не мога да ги надуя за да чувам стъпки на 30м и изведнъж да ми скочи нещо с картечница и за ми спука тъпанчетата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майтапчия. Те студийните звукоинжинери нямат такива, за игрички му трябвали. Ако си тинейджър чуваш 40Hz - 16KHz средно. Зависи колко ти те повреден слуха от слушане с тапи и разни електронни/рапове/хипхоп бълвочи по чалгаджийниците.

А при игри няма нищо повече от 10KHz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майтапчия. Те студийните звукоинжинери нямат такива, за игрички му трябвали. Ако си тинейджър чуваш 40Hz - 16KHz средно. Зависи колко ти те повреден слуха от слушане с тапи и разни електронни/рапове/хипхоп бълвочи по чалгаджийниците.

А при игри няма нищо повече от 10KHz.

Е лъжат ли параметрите на Siberia V2? Моля без такива изказвания "майтапчия" и "тинейджър". Не съм заслужил подобни изказвания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Razer Kraken Pro, уникални слушалки с тях съм от доста време вече. Нямам забележки. Прекрасни за игра и слушане на музика с плътни, и чисти басове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ragnarous човека имаше предвид че колкото по-млад си толкова по-добър слух имаш.

Може и да е вкарал лека ирония но ако си тинейджър ще чуваш по-добре от пенсионер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли нещо в този диапазон херцове за 140лв? Искам да кажа, има ли нещо по-добро от Steelseries Siberia V2? Мисля, че трябва да има, ако знаете моля посъветвайте ме. Пробвах игра с такива и направо си е срамно колко повече предимство има човек над някой без такива честоти

Преди да пишеш глупави теми разбери колко е поносимоста на човешкото ухо като ниска честота.

След това се поинтересувай що е то Инфразвук.

Поинтересувай се и над следното - коя ниска честота съсипва човешки органи и защо въпросната такава се използва от руснаците като оръжие против терористи. Освен това не се ползва само от тях като нация а и от много други държави.

Искам само да ти кажа че честота от 5 херца не се възприема слухово  а се възприема чрез вътрешните органи на човешкия организъм като черен дроб. Същата тази нанася необратими последици над него и мозъка.

Имай си на представа и друго - горната граница на поносимост на човешкото ухо като честотна характеристика е 16.5-17 Кхц. Ти тук се празниш като чикия на пясък и говориш за стойности от над 20 Кхц които никога няма да чуеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕЦ заради такива като теб искам да си изтрия акаунта от сайта и повече никога да не вляза. Обсъждах честотите на определен модел и исках да знам има ли нещо за същите пари което да е по-добро. Не да ти слушам конспирациите и простотии за чекии. Глупак! Ще помоля да ми бъде изтрит акаунта. Да му се невиди, човек да съжали, че е попитал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе като толкова искаш такива слушалки ето ти едни такива Philips SHP8500 - 10Hz-28KHz, 32Ohm, 106db.

Не намерих някъде да са налични затова ти давам линк към OLX.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хи, хи. Колко писане за едни слушалки - един аксесоар, който утре ще захвърлите! 

Аман от това изхвърляне в ценови диапазони подплатено с изписването на някакви цифри и параметри, които в повечето случаи нищо не говорят на клиента!

И най - евтините слушалки вече възпроизвеждат в честотен обхавт 20 - 20000. Дори да имате най - скъпите слушалки при лош плеър или аудиокарта - нищо не постигате!

Смятам, че не е нужно дават се големи пари за дребни аксесоари като пр. слушалки, мишки, кабели и пр. Наблягайте на качеството на изработка т.е. здравина на кабела, здравина на пластмасите и кожените уплътнители за ушните миди и пр!

Все пак всеки с разбиранията си!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване