Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

scanfile dvb-t българия

Дака

Препоръчан отговор

Имам dvb-t usb устройство и искам да го ползвам под linux.Ползвам kaffeine за тази цел , но в scanfile на kaffeinе не са добавени честотите за България.Преди време ги бях записал от плеъра под windows  , но в момента нямам достъп до windows за да ги видя.Ако някой може да помогне.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам dvb-t usb устройство и искам да го ползвам под linux.Ползвам kaffeine за тази цел , но в scanfile на kaffeinе не са добавени честотите за България.Преди време ги бях записал от плеъра под windows  , но в момента нямам достъп до windows за да ги видя.Ако някой може да помогне.Благодаря предварително.

Абе бай Данчо инстални си на виртуалната машинка едно Уиндоусче и от там бре.Сега се сетих ама като говорихме по телефона не ми дойде на акълеца :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо не пробваш с ME-TV 

въпреки че комбинацията tvheadend+xbmc е най добрата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и защо са ти честотите?

Ако си се оправил добре,ако не -ето един лесен начин.

1.Предполагам ,че си с ядро по-голямо от 3.5/има повечето драйвери за тв тунерите/  ако не ,намираш и си ги добавяш в  /lib/firmware  

2. инсталираш си    w_scan     

3  аз си отварям конзолата и стартирам  w_scan     по подразбирате започва да сканира за  t   ще се види дали устройството

работи и какви са каналите и честотите     /не е необходимо да си ги записваш/ изчакваш сканирането да приключи.

4 Стартираш Kaffeine      От телевизия избираш конфигуриране на телевизия   и после източник /остави го на автоматично/

Kaffeine сам,ще си намери тв станциите.

5 За тези като мен и с dvb-c             пиша              w_scan -fc -c DE  и стартирам

след това в Kaffeine се появява опция за кабелни програми и от менюто избирам   nl-Delta пускам сканиране ,и каналите се появяват.

Има начин и да ползваш VLC   

Тогава   

w_scan -c BG -X > ~/PROGRAMMPFAD/channels.conf            DVB-T Kanalliste für Totem / XINE / Me TV / gXine / VLC / MPlayer

PROGRAMMPFAD   това е име на папка/както искаш така си я кръщавай,но трябва предварително да я създадеш/   Там ще си намериш готовия channels.conf 

http://wiki.ubuntuusers.de/w_scan

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване