Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kompi boss

Mini-Itx конфигурация за игри 1100-1200лв

Препоръчан отговор

Добър ден,искам да се извиня ако вече има такава тема,но търсих,не намерих и сега...по темата,

Досега съм карал с компютър на поне 10 години и нищо не мога да ползвам от него.

Ако може да дадете по мнение за:

http://nikem-bg.net/cart/50195p1r49676p1r46378p1r1002735p1r2061p1r50239p1r1189p1rf.html

Компютърът ще се ползва за игри от типа на Minecraft,Counter-Strike,SimCity,Metro-Last Light...

Ще се играе на 1920*1080,MInecraft с шейдърс,а другите игри на средни настройки(може и на високи).

Ако имате по-добри предложения,моля да ги споделите.Също моля за предложение за WIFI адаптер.

Благодаря предварително.

Извинете,ако имам правописни или пунктуационни грешки,или съм подредил изреченията в неправилен ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kompi boss смени захранването с 450W FD. Останалото е екстра.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много,разбрах,че захранването е за смяна,но защо и процесора,гледах сравнения между Core i3 и i5 и в игрите има разлика от 5-6-7-8 кадъра,а цената е 80 лева нагоре?

Послепис:Също кутията има 2 USB 3.0,но дънната платка няма такъв конектор.Въпросът се отнася за Гн.tomoff1 и съжелявам,че немога да цитирам,просто когато натисна "Цитирай" ме връща страница назад.

Редактирано от Kompi boss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да това не го забелязах ;д Относно i5 и i3. Всички знаем, че компютъра няма да се ползва само и единствено за игри. Та, мисълта ми е, че ако вземеш i5 (или моята конфигурация, но с твоето дъно щом искаш да ползваш тези usb 3.0 портове) няма да си на загуба (пък и в някои програми и процеси ще покаже своя потенциал) и ако в последствие вземеш някоя по-мощна видеокарта няма да се спъва от процесора. И накрая ако съм сметнал правилно, това което аз съм ти препоръчал + твоето дъно ще излезе 1200 лв. +/- няколко лева може би.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много,разбрах,че захранването е за смяна,но защо и процесора,гледах сравнения между Core i3 и i5 и в игрите има разлика от 5-6-7-8 кадъра,а цената е 80 лева нагоре?

Послепис:Също кутията има 2 USB 3.0,но дънната платка няма такъв конектор.Въпросът се отнася за Гн.tomoff1 и съжелявам,че немога да цитирам,просто когато натисна "Цитирай" ме връща страница назад.

Каква е целта на mini itx системата - просто ви харесва, гоните някакви размери или..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отговор на Гн.tomoff1:не са чак толкова голяма загуба двата юсб,но с "джунджуриите",които имам веднага заемам всички на дъното и затова.

В отговор на playalisic:компютъра 1.ще се пренася 2.Просто не мога да ги търпя тези големи кутии,в които има 80% въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И също така забравих да спомена, 750-ката на Palit е по-евтина и по-бърза, от тази която ти си сложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нормална машина Палитката е за предпочитане но човека е гонил размер. Пък и гаранцията е по-голяма с една година.

пс. Между другото  ;)  http://hardwarebg.com/34618-gigabyte-направиха-mini-itx-версия-на-geforce-gtx970/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нормална машина Палитката е за предпочитане но човека е гонил размер. Пък и гаранцията е по-голяма с една година.

пс. Между другото  ;)  http://hardwarebg.com/34618-gigabyte-направиха-mini-itx-версия-на-geforce-gtx970/

Мда, и аз го видях това, но е маалко над 1/2 от бюджета :D

Нещо не разбрах за Палитката ? В кутията CM Elite 130 може да се побере и 7990.

Редактирано от Tomoff1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е харесал друга бих казал по-добра кутия а и какво може и какво е препоръчително са две различни неща.

В случая разбира се нямаме печка но ако искаме добра подредба и въздушен поток има ограничения.

Пише ги в спецификациите на кутиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970-ката не е ли малко скъпа.

Сега 1 въпрос:cooler master elite 130 или fractal design node 304

Защото виждам,че FD-то има по-добър въздушен поток,но дали и на cooler master-a е достатъчен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много скъпа а и няма от къде да я купиш в момента. Просто се бъзиках но в бъдеще кой знае може да спечелиш от тотото.  ;)

Edit: Елитчето е доста по-обемисто та ако търсиш малка кутия не е много удачен избор.

Най-добре е да ги видиш на живо двете заедно и ще ме разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано,ама на дали. :)

Значи последно сме с това:http://nikem-bg.net/cart/52494p1r2124p1r51099p1r52370p1r50384p1r1002735p1rf.html

Да де,направил съм им макет и видях разликата,но не ми харесва,че елита има 1 голяма и 1 малка
"Перка"и то голямата,така да се каже е от юг на север,а малката-запад-изток

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е че първата конфигурация е най-добре подбрана с изкл. на захранването.

Тая кутия е по-обемиста а с по-дългата карта става мацаница в кутията въпреки по-големите и размери.

Ако искаш такава карта най-добре вземи нормална кутия като N200.

Кутията е лека като килограми и сравнително компактна та е лесна за пренасяне но разбира се заема повече място.

Плюса е че е по-евтина и с повече възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение е че първата конфигурация е най-добре подбрана с изкл. на захранването.

Тая кутия е по-обемиста а с по-дългата карта става мацаница в кутията въпреки по-големите и размери.

Ако искаш такава карта най-добре вземи нормална кутия като N200.

Кутията е лека като килограми и сравнително компактна та е лесна за пренасяне но разбира се заема повече място.

Плюса е че е по-евтина и с повече възможности.

Е да,по евтина е,но възможностите й...ще сложа само 1 видеокарта,така че 2 икстеншън слота ми стигат,слотове за DVD не ми трябват,защото имам през Usb,това 3,5 инчово също не ми трябва,и ще ползвам само 1 харддиск така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение за 1235лв.

GB H81N-D2H /1150 MINI ITX

Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

2X4G DDR3 1600 GEIL ENH VELOCE

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

FD NODE 304 BLACK

Super Flower Golden Green HX, 500w, ATX 2.2, PFC Activе

Единствено процесора и захранването са от емаг(с безплатна доставка), всичко останало от никем!

С тази система ще играеш и тежките игри на високи детайли, кутията си е отлична и изобщо не си помисляй да я сменяш-в такъв тип система тя е най-важния компонент и има защо да е по-скъпа от елит серията на КМ.

Захранването е с голд сертификат и в момента дори и захранвания около 150лв. трудно могат да го гонят като качество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време и на мен ми се иска да си направя нещо такова, но засега е само мечта :) Ще си  ми остане само четенето ако не ударя 6 от тото2. Моето предложение е- защо не се понапънеш малко и да вкараш това  дъно. Предимствата са, че имаш Wi-fi ac и Bluetooth. До скоро имаше един друг модел, но вече не може да се намери. Той разполагаше и със mSata слот за SSD и много ме кефеше. В момента с тези екстри в Бг само един Asus ми лови окото, но и ценово е много нагоре.

Редактирано от upili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно дилемата за кутия...

Имам две лични РС-та (desktop и NAS)... всяко в Node 304.

Първоначално десктопът ми беше в CM Elite 120 (не е много по-различна от 130). Бях с някакъв Sandy Pentium и му използвах вграденото видео. Беше супер... дори не ползвах вентилаторите на кутията. Докато не смених процесора с i7-2600. Неефективното охлаждане си каза думата, вече се наложи да включа вентилаторите на кутията и в общи линии се закрепи работата. След време сложих една 750Ti, с което вече проблемите с охлаждането започнаха. Ако системата не се товари продължително, горе-долу всичко беше наред, но тръгна ли да използвам повече мощ по-продължително време, температурата на процесора с лекота стигаше до 90 градуса. Реших, че ще слагам друго охлаждане на процесора, но... захранването на кутията се пада непосредствено над охлаждането на процесора, като между тях има около 2 пръста разстояние и това ти ограничава избора. Заебах всичко и карах известно време така. Не знам какви са вентиалторите в кутията (има един отпред и два от страната срещуположна на PCI-E слота), но доста скоро започнаха да бучат. Отделно, за да достъпиш дъното, всеки път трябва да сваляш цялото захранване (което, между другото, стърчи с 2-3 санта от кутията - така е заработена).

И така... реших да сменя кутията с FD Node 304. Поръчах я направо с един охладител ARCTIC Freezer i30. Прехвърлих всичко, сложих охладителя, не съм включвал нито един от вентилаторите в кутията (има два отпред и един отзад) и под 100% товар с Prime95 за няколко часа температурата на процесора стигаше до 60-65 градуса макс. Отделно, можеш да си менажираш кабелите много по-лесно; можеш да сложиш 6 (шест) 3.5'' твърди диска;

Ако сравняваме размерите на двете кутии, FD е малко по-широка (1 см) и малко по-висока (половин см), но пък е по-къса с (2 см и половина), което и създава генералното впечатление, че FD е по-малка. Просто архитектурата ѝ е мислена. Реално обемите на двете кутии са почти едни и същи, но във FD имаш мегдан, а в CM се чудиш как да бръкнеш или да си провреш ръката.

Качеството на изработка и материалите в двете кутии бих казал, че е подобно - посредствено, но в общи линии над средното. Въпреки това, FD донякъде създава впечатлението за скъпа кутия (то тя и си е). В CM 120 имаше една алуминиева плочка отпред, а гледам, че в 130 са си я спестили. Във FD цялата маска отпред е алуминиева. Отделно, вече субективно, външният вид на FD ми харесва много повече.

Единствен кусур, който мога да се сетя, който надали би бил някакъв проблем днес, е че във FD няма отвори за 5.25" или 3.5" периферии (оптично у-во, кард ридър и т.н.), докато в CM-a има един 5.25".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение за 1235лв.

GB H81N-D2H /1150 MINI ITX

Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

2X4G DDR3 1600 GEIL ENH VELOCE

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO

FD NODE 304 BLACK

Super Flower Golden Green HX, 500w, ATX 2.2, PFC Activе

Единствено процесора и захранването са от емаг(с безплатна доставка), всичко останало от никем!

С тази система ще играеш и тежките игри на високи детайли, кутията си е отлична и изобщо не си помисляй да я сменяш-в такъв тип система тя е най-важния компонент и има защо да е по-скъпа от елит серията на КМ.

Захранването е с голд сертификат и в момента дори и захранвания около 150лв. трудно могат да го гонят като качество!

Благодаря ви,но мисля,че дъното е с PCI,а видеокартата е с PCI-Express x16,пък и с тези 4 USB-та...но иначе благодаря ви,другото ми харесва.

От доста време и на мен ми се иска да си направя нещо такова, но засега е само мечта :) Ще си  ми остане само четенето ако не ударя 6 от тото2. Моето предложение е- защо не се понапънеш малко и да вкараш това  дъно. Предимствата са, че имаш Wi-fi ac и Bluetooth. До скоро имаше един друг модел, но вече не може да се намери. Той разполагаше и със mSata слот за SSD и много ме кефеше. В момента с тези екстри в Бг само един Asus ми лови окото, но и ценово е много нагоре.

Не съм много сигурен,че това дъно е за мен,60 лева нагоре за 1 WIFI "не ми е по вкуса":) на мен не ми трябва нещо от рода на ASUS-ката.

Просто,като платка,ми е много излишно.

Относно дилемата за кутия...

Имам две лични РС-та (desktop и NAS)... всяко в Node 304.

Първоначално десктопът ми беше в CM Elite 120 (не е много по-различна от 130). Бях с някакъв Sandy Pentium и му използвах вграденото видео. Беше супер... дори не ползвах вентилаторите на кутията. Докато не смених процесора с i7-2600. Неефективното охлаждане си каза думата, вече се наложи да включа вентилаторите на кутията и в общи линии се закрепи работата. След време сложих една 750Ti, с което вече проблемите с охлаждането започнаха. Ако системата не се товари продължително, горе-долу всичко беше наред, но тръгна ли да използвам повече мощ по-продължително време, температурата на процесора с лекота стигаше до 90 градуса. Реших, че ще слагам друго охлаждане на процесора, но... захранването на кутията се пада непосредствено над охлаждането на процесора, като между тях има около 2 пръста разстояние и това ти ограничава избора. Заебах всичко и карах известно време така. Не знам какви са вентиалторите в кутията (има един отпред и два от страната срещуположна на PCI-E слота), но доста скоро започнаха да бучат. Отделно, за да достъпиш дъното, всеки път трябва да сваляш цялото захранване (което, между другото, стърчи с 2-3 санта от кутията - така е заработена).

И така... реших да сменя кутията с FD Node 304. Поръчах я направо с един охладител ARCTIC Freezer i30. Прехвърлих всичко, сложих охладителя, не съм включвал нито един от вентилаторите в кутията (има два отпред и един отзад) и под 100% товар с Prime95 за няколко часа температурата на процесора стигаше до 60-65 градуса макс. Отделно, можеш да си менажираш кабелите много по-лесно; можеш да сложиш 6 (шест) 3.5'' твърди диска;

Ако сравняваме размерите на двете кутии, FD е малко по-широка (1 см) и малко по-висока (половин см), но пък е по-къса с (2 см и половина), което и създава генералното впечатление, че FD е по-малка. Просто архитектурата ѝ е мислена. Реално обемите на двете кутии са почти едни и същи, но във FD имаш мегдан, а в CM се чудиш как да бръкнеш или да си провреш ръката.

Качеството на изработка и материалите в двете кутии бих казал, че е подобно - посредствено, но в общи линии над средното. Въпреки това, FD донякъде създава впечатлението за скъпа кутия (то тя и си е). В CM 120 имаше една алуминиева плочка отпред, а гледам, че в 130 са си я спестили. Във FD цялата маска отпред е алуминиева. Отделно, вече субективно, външният вид на FD ми харесва много повече.

Единствен кусур, който мога да се сетя, който надали би бил някакъв проблем днес, е че във FD няма отвори за 5.25" или 3.5" периферии (оптично у-во, кард ридър и т.н.), докато в CM-a има един 5.25".

Благодаря ви много,значи FD node 304 е по-добра.И за тези 5.25 и 3.5-както и горе казах,не ми трябват.DVD имам през USB също и CardReader,така че не ми трябват.

Искам да благодаря много на всички за помощта,но само още една дилема-Intel core i3 или I5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземете I5. След известно време можете да смените GPU-то с някое по-мощно, което следователно ще се нуждае и от по-мощно CPU. Иначе сте прав, че разликата в кадрите не е кой знае колко голяма, но все пак. Конфигурацията към, която сте се насочили е хубава и ще играете новите игри с хубави настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай че взимаш I3 в момента 4160 излиза по-изгодно от 4330. Дори да не беше на промоция пак е по-изгоден.

Паметта на GEIL също излиза по-изгодно.

Този хард го водят по-добър а и е с по-голяма гаранция.

За захранването на FD вече споменах че е по-оферта та май това беше.

Колкото до видеото там вече споменах че Палитката може да е по-оферта но не и за подобна машина та EVGA-та е за предпочитане.

Същото се отнася и до кутията. Тази на FD е по-добра но е възможно да се спестят пари като се вземе черната която е по-евтина.

Белият цвят ще ти струва 17 лв. отгоре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,но мисля,че дъното е с PCI,а видеокартата е с PCI-Express x16,пък и с тези 4 USB-та...но иначе благодаря ви,другото ми харесва.

Не съм много сигурен,че това дъно е за мен,60 лева нагоре за 1 WIFI "не ми е по вкуса":) на мен не ми трябва нещо от рода на ASUS-ката.

Просто,като платка,ми е много излишно.

Благодаря ви много,значи FD node 304 е по-добра.И за тези 5.25 и 3.5-както и горе казах,не ми трябват.DVD имам през USB също и CardReader,така че не ми трябват.

Искам да благодаря много на всички за помощта,но само още една дилема-Intel core i3 или I5

i5 почти няма ситуация,в която i3 да победи...Зависи от генерацията..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така,благодаря на всички за помощта.След като прочетох всичко наново избрах това:

Nikem:

Asrock B85M-ITX

FD Node 304-white

FD Integra Black 450W

EVGA Geforce GTX 750 TI Superclocked

GEIL 8GB DDR3 1600 MHz

Western Digital 1TB blue SATA3 64MB

EMAG:

Intel Core i5 4460

Отново искам да благодаря и съжелявам,че няма линкове,но съм на телефон.Поздрави на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така,благодаря на всички за помощта.След като прочетох всичко наново избрах това:

Nikem:

Asrock B85M-ITX

FD Node 304-white

FD Integra Black 450W

EVGA Geforce GTX 750 TI Superclocked

GEIL 8GB DDR3 1600 MHz

Western Digital 1TB blue SATA3 64MB

EMAG:

Intel Core i5 4460

Отново искам да благодаря и съжелявам,че няма линкове,но съм на телефон.Поздрави на всички.

Перфектна е с изключение на захранването... Един сисоник с бронз сертификат е много по-качествен от този fractal design,също super golden flower ли как беше playalistic спомена,че е много качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...