Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде да купя лаптоп на старо до 200лв?

Vayu.Ap

Препоръчан отговор

Попринцип, никога досега не съм купувал техника на старо, но вуйчо ми иска някакъв евтин лаптоп дo 200лв. да сърфира през wi-fi и да гледа филмчета. Аз търсих тук, но аз ли не съм в час с нещата, хората ли имат големи очаквания. Имам чувството че за 200 и повече лева продават лаптопи 2008-2009 година, а тва са 5-6 години все пак! Аз имам стар лаптоп на 7 години, и честно казано ако го продам за 30-40 лева, ще имам чувството, че прецаквам купувача. Аз бих му дал моя, но няма просто как да сърфира в нета с него, много е бавен! Но както и да е, ако има търсене, има и предлагане! Въпросът ми е, ако случайно поръчам някой, стрес тестове на Аида64 и примерно тест на харда с Windows, ще са достатъчни ли за да проверя компонентите. И другият ми въпрос е, мислите ли че фирми като тези 1, 2, 3, които дават гаранция са удачен вариант, и имате ли впечатления кои са коректни! Дори ако някой следи отблизо сайтовете за втора употреба и има наблюдение в този ценови диапазон, не бих отказал съвет! Попринцип гледам за тези пари са най-често двуядрени процесори всякакви (и тук не бих отказал съвет) на около 1,5 - 2ГХ и 2гб рам ддр2, хард диск 200-300гб, 15 инчови, но също бих искал добра wi-fi, а не разбирам кои модели wi-fi адаптори са по-качествени и за предпочитане ли е да е b\g\n , а не само b\g? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера бях направил инсталация на Win7 на лаптопа на братовчед ми - 7-8-годишен Dell Latitude D620 с Intel T2500 и nVidia Quadro 110M(2 GB рам и  100ГБ HDD)...

Който м/удругото е в твоя бюджет!

Бях потресен от това, че работеше наистина стабилно и не се бавеше при посещението на сайтове, въпреки слабия процесор! :)

Ето още няколко сайта: itr, subincokvantservice, ардес ...

Бих ти препоръчал и rmaniа, но просто някой от техните ревюта толкова ме ядосаха преди време - опитват се да ни правят на тъпи и да изкарат стари щайги за по-мощни от новите i5 и i7  :mad:  :mad:  :mad:

А и май продават малко по-скъпо от нормалното! 

Търси нещо с Intel Duo dual core, без U серии ... и без Celeron M или Pentium М и само бизнес клас лаптопи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера бях направил инсталация на Win7 на лаптопа на братовчед ми - 7-8-годишен Dell Latitude D620 с Intel T2500 и nVidia Quadro 110M(2 GB рам и  100ГБ HDD)...

Много ти благодаря за съветите, особено тези за процесорите, защото аз винаги мога да ги сравня процесорите по бенчмарк тест, но това едва ли е единствения критерий, някои серии са по-качествени, други не, а и ми спестяваш доста време! Иначе доста лаптопи с Intel Core2 Duo T5XXX , T6XXX, тази серия как е, освен че е старичка :)? Иначе ще разгледам твойте сайтове, че фирмите които аз намерих много постно предлагане имат нещо! Даже имат Dell Latitude D420/D430 за по 220/250лв., но с Intel U serie. 

Иначе ти още с WS-teleshop маркетинг-триковете е трябвало да спрат да те ядосват, така че не им се учудвай, в такъв свит пазар като нашия, всякакви приказки се оказват разрешени, макар и крайно некоректни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси нещо с Intel Duo dual core, без U серии ... и без Celeron M или Pentium М и само бизнес клас лаптопи!

Примерно нещо такова дали е удачно? Само не знам как ще му е wi-fi-to, но все пак бизнес клас, надявам се да е добър адапторът! А сравнено примерно с това? Lenovo има b/g/n, a HP a/b/g! Или HP6930P, макар и малко по-скъп заради хубавият корпус и a/b/g/n ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова дали е удачно? Само не знам как ще му е wi-fi-to, но все пак бизнес клас, надявам се да е добър адапторът!

Процесорът е повече от достатъчен, но си мисля, че ще е за сметка на нещо!

Явно чисто козметично ще е много зле... Трябва да им пишеш да ти направят РЕАЛНИ снимки, че така нищо не може да се избере от далече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова дали е удачно? Само не знам как ще му е wi-fi-to, но все пак бизнес клас, надявам се да е добър адапторът! А сравнено примерно с това? Lenovo има b/g/n, a HP a/b/g! Или HP6930P, макар и малко по-скъп заради хубавият корпус и a/b/g/n ! 

Сега видях, че има описано състоянието - и на двете HP-та, е състояние "Б"... което означава, че има драскотини и други видими следи от употреба, а на Thinkpad-а никъде не е описано!

Ако вуйчо ти не е претенциозен, можеш да вземеш някои от тези HP-та...

Най-мощен HP COMPAQ 6930P (все пак процесора е по-нов от останалите), след това е HP COMPAQ 6910P и накрая Thinkpad-а....

Иначе най-здравия и стабилен, е Thinkpad-a...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Intel Core 2 Duo T7700 2.40GHz / 2048MB / 160GB / DVD/RW / LAN / 14.1" TFT / B Status

Това е обяснението за цената. Звънни им и ги питай какъв точно е проблема, може да са петна по матрицата а може и лош външен вид да е.

Да те светна и защо не намираш машини за под 200лв или ако откриеш то те ще са тотални антики, защото на ако един лаптоп всичко му работи продавайки го на части ще вземеш поне 150лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е най-оптималното - Lenovo ThinkPad T60 А клас

Снимките му са реални и показват текущото му козметично състояние! ;)

А и това е един от най-здравите модели лаптопи, правени някога. ;)

Вкъщи имаме Thinkpad x61 и още си работи без проблем, въпреки че е ползван поне 6 години и е минал през всички от семейството!

И този също и добър вараинт: DELL Latitude D620 А клас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че има описано състоянието - и на двете HP-та, е състояние "Б"... което означава, че има драскотини и други видими следи от употреба, а на Thinkpad-а никъде не е описано!

Ми не е претенциозен, то за 200 лева и не може да бъде, то ни е ясно, ако дисплея и клавиатурата са читави, едва ли са проблем драскотини и изтъркано по корпуса, ще звънна да ги питам! Добре че ми каза за А и Б статус, аз въобще на това нямаше да обърна внимание. И твоите  предложения са хубави, но са по-слаби процесори май, ама това едва ли ще е от голямо значение за сърфиране и гледане на филми. Тоест бих ти се доверил за Леновото, щом така го хвалиш! Но сега видях, че има само 60 гб хард! Тук  намирам за 245 лв Т61 с 160гб хард и т7100 процесор! Ама пък няма реалните снимки!  

Аз имам отлични отзиви от тези.

Ще ги прегледам! Мерси! Имат голям избор! 

Това е обяснението за цената. Звънни им и ги питай какъв точно е проблема, може да са петна по матрицата а може и лош външен вид да е.

Да те светна и защо не намираш машини за под 200лв или ако откриеш то те ще са тотални антики, защото на ако един лаптоп всичко му работи продавайки го на части ще вземеш поне 150лв.

Благодаря за разяснението, ееее кой купува части за лаптопи на 6-години, освен вторични суровини, сервизите за лаптопи се запасяват ли? Иначе може ли да има проблеми по матрицата и да не са го казали в описанието, звучи доста некоректно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеа с 720p от youtube ще може да ги стиймва без проблем!

Но за такива антики, аз записвам един сбит Windows7, който работи по-стабилно и бързо от оригинала и е бил модифициран от българин!

Тъй като нямам право да давам линк към торент сайтове, ще ти кажа къде можеш да го намериш ...

Влизаш в най-големия торент сайт в БГ(знаеш кой е предполагам) и търсиш Windows 7 Lite и теглиш варианта от 2011г. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе може ли да има проблеми по матрицата и да не са го казали в описанието, звучи доста некоректно?

Квант сервиз са фирма с няколко стотин модела в ценовата си листа и разполагат с по няколко бройки.

Помисли сега колко време и персонал трябват за описването на всеки артикул. По тази причина е въведена системата със статусите.

Статус Б означава, че работи машината но има забележки. Обикновено са по-светли петна или пиксел който не пречат на употребата и, а за да е външния вид трябва да е доста захабен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но за такива антики, аз записвам един сбит Windows7, който работи по-стабилно и бързо от оригинала и е бил модифициран от българин!

Тъй като нямам право да давам линк към торент сайтове, ще ти кажа къде можеш да го намериш ...

Влизаш в най-големия торент сайт в БГ(знаеш кой е предполагам) и търсиш Windows 7 Lite и теглиш варианта от 2011г. ;)

Описанието ти е достатъчно, няма да имам проблеми, благодаря! 

Квант сервиз са фирма с няколко стотин модела в ценовата си листа и разполагат с по няколко бройки.

Помисли сега колко време и персонал трябват за описването на всеки артикул. По тази причина е въведена системата със статусите.

Разбирам! Мерси пак! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Thinkpad t60 Windows 7 върви без никакви проблеми, но няма да отговаря на условието wifi-то да е N по принцип e G, което ще рече, че скороста на безжичния интернрт ще е ограничена до около 20-ина МБ. Ако примерно доставчика пуска 50МБ той ще може да достигне скорост на данлоуд около 20-тина, въпреки че G стандарта го водят 54МБ. Решенията тук са външна USB карта за около 20 лв, PCMCIA карта може би са по-скъпи не съм сигурен, или да се смени оригиналната, пак горе долу за 20-30 лв, но се намират трудно защото трябва да е точно за Thinkpad. Но когато говорим за надежност и здравина това са моделите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук всекидневно излизат много лапопи за продажба аз лично преди 2 години си взех и съм доволен : http://forum.laptop.bg/index.php?s=8e688b56e454f531efa5adad5bcc6b61&showforum=4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук всекидневно излизат много лапопи за продажба аз лично преди 2 години си взех и съм доволен : http://forum.laptop.bg/index.php?s=8e688b56e454f531efa5adad5bcc6b61&showforum=4

Да, ама са без гаранция ... АКо покаже дефект, не можеш да го върнеш после! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от продавача, някои са свестни и проявяват разбиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз се ориентирах към такива фирми, защото дават гаранция от 6 месеца, не че те не могат да замаскират проблем по-добре, отколкото някой частник, ама 6 месеца са си 6 месеца!

На Thinkpad t60 Windows 7 върви без никакви проблеми, но няма да отговаря на условието wifi-то да е N по принцип e G, което ще рече, че скороста на безжичния интернрт ще е ограничена до около 20-ина МБ. Ако примерно доставчика пуска 50МБ той ще може да достигне скорост на данлоуд около 20-тина, въпреки че G стандарта го водят 54МБ. Решенията тук са външна USB карта за около 20 лв, PCMCIA карта може би са по-скъпи не съм сигурен, или да се смени оригиналната, пак горе долу за 20-30 лв, но се намират трудно защото трябва да е точно за Thinkpad. Но когато говорим за надежност и здравина това са моделите.

То мен ме притеснява най-много отдалечеността му от рутера, към 6-7 метра, но пък може да си пусне кабел, което е по-удачно и май няма да е проблем! Тогава g или n няма да имат значение общо взето!

Иначе има хубави, спор няма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как бихте коментирали тези два модела:  харесаха ми, че са 17 инчови, а единият е с реални снимки, макар и с по-бавен процесор! Не са ли евтини, единия е ACER Aspire 7520G, другият е ACER Aspire 7720 ? Иначе знам, че така няма гаранции и си зависи изцяло от продавача колко е коректен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как бихте коментирали тези два модела:  харесаха ми, че са 17 инчови, а единият е с реални снимки, макар и с по-бавен процесор! Не са ли евтини, единия е ACER Aspire 7520G, другият е ACER Aspire 7720 ? Иначе знам, че така няма гаранции и си зависи изцяло от продавача колко е коректен!

Според мен си е риск да се купува лаптоп втора употреба без никаква гаранция...

Понякога по-евтиното привидно, излиза по-скъпо впоследствие!

И още нещо - не е препоръчително да се купува лаптоп с отделна видеокарта!

И най-правилно е да заложиш на здрав бизнес клас лаптоп, а не някакви антични бюджетни лаптопи, които надали ще издържат и 6 месеца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е риск да се купува лаптоп втора употреба без никаква гаранция...

Понякога по-евтиното привидно, излиза по-скъпо впоследствие!

И още нещо - не е препоръчително да се купува лаптоп с отделна видеокарта!

И най-правилно е да заложиш на здрав бизнес клас лаптоп, а не някакви антични бюджетни лаптопи, които надали ще издържат и 6 месеца! 

Да, прав си, няма смисъл да залагам на бюджетни лаптопи, при това антични както ги нарече! Значи остава си варианта за тези бизнес клас от някоя фирма с 6 месеца гаранция. Като си избера, ще напиша тук едно съобщение!

Мен ХП-тата 6910p/6930p ме блазнят пред Т60 или Т61, защото имат по-добра резолюция, ама то на 14 инча може и да няма кой знае какво значение! Но явно леновото е много добра серия! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване