Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Еквивалент на Visual Studio

jhoro

Препоръчан отговор

Здравейте.

Направо на въпроса - препоръчайте ми някакъв еквивалент на Visual Studio за Кубунту 14.04.

Със съответните упътвания за инсталацията.

Знам че в мрежата има доста инфо, ама ми идва в повече.

В Pakage Manager-а също излизат някой неща, ама ми е като "опетляна прежда" - не мога да му хвана края.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Направо на въпроса - препоръчайте ми някакъв еквивалент на Visual Studio за Кубунту 14.04.

Със съответните упътвания за инсталацията.

Знам че в мрежата има доста инфо, ама ми идва в повече.

В Pakage Manager-а също излизат някой неща, ама ми е като "опетляна прежда" - не мога да му хвана края.

Директен еквивалент няма - Visual Studio е писан специално за работа с майкрософтските компилатори и за майкрософтската версия на съответния език.

Eclipse например. На кой точно език ще пишеш?

Аз не ползвам IDE. Вместо това си ползвам отделно редактор, компилатор и дебъгер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идват ми няколко неща наум:

http://monodevelop.com/Screenshots

http://gambas.sourceforge.net/en/main.html

http://www.0daydown.com/09/239057.html

... ако искаш да програмираш под Visual Basic. Иначе за Visual C++, опитай с  CodeBlocks.

Visual Studio не се опитвай да го подкарваш през Wine - дори и Бакхус няма да помогне :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал опит с това но потърсих из нета и доколкото разбрах VS няма как да се инсталира директно.Даже Wine не го поддържа.Препоръчва се или да се инсталира виртуална машина с Windows и VS на нея или като алтернатива MonoDevelop.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

Първо - не търся директен еквивалент, а функционален.

Второ - вместо Виното, бих могъл да пробвам виртуал бокс - Уип ... - VS. Ама на моята щайга ще и се завие свят.

3 - по-конкретно - примерно да говорим за Mono и C# и въпроса е - откъде да започна инсталацията. Както казах - Pakage Manager-а ми показва една камара - библиотеки, плъгини ... и т.н. Кое да "хвана" за първо - предпочитам от там, щото предложенията са съобразени със системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.

Първо - не търся директен еквивалент, а функционален.

Второ - вместо Виното, бих могъл да пробвам виртуал бокс - Уип ... - VS. Ама на моята щайга ще и се завие свят.

3 - по-конкретно - примерно да говорим за Mono и C# и въпроса е - откъде да започна инсталацията. Както казах - Pakage Manager-а ми показва една камара - библиотеки, плъгини ... и т.н. Кое да "хвана" за първо - предпочитам от там, щото предложенията са съобразени със системата.

Ако искаш да инсталираш monodevelop просто напиши "sudo apt-get install monodevelop" в конзолата.

Какво имаш впредвид съобразени със системата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш впредвид съобразени със системата?

Най-малкото - дали е 32 или 64, после - вида на дистрото и т.н.

sudo apt-get install kdevelop

Ако искаш да инсталираш monodevelop просто напиши "sudo apt-get install monodevelop" в конзолата.

Благодаря - нещо такова имах предвид. Конкретната първа стъпка.

За съжаление, в темата няма да има "Най-добър отговор" - просто системата не позволява да се селектира повече от един.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, в темата няма да има "Най-добър отговор" - просто системата не позволява да се селектира повече от един.

Не разбирам за какво говориш, коя система, какво не позволява?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам за какво говориш, коя система, какво не позволява?

Става дума за сайта / форума. Нали трябва / може / желателно е да се избере "най-добър отговор"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако използваш C# monodevelop е изборът, но ако ще пишеш или компилираш С++ kdevelop е по-добър.

С риска да се опетлая като пате в кълчища - ще добавя и С++, и VisualBasic, що пък да не си разнообразя мирогледа и с Java, Perl ...

Всяко нещо с времето си - едно по едно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KDevelop много по-добро IDE от VS.

sudo apt-get install kdevelop

Това точно как го реши? Първо, че не е по-добър - чисто няма функционалностите на VS, също така няма поддръжка на езиците, които поддържа VS пък и имаш 10 плъгина на кръст. За C/Cpp ако говорим е ОК.

VS по-скоро може да се сравнява с Eclipse/Netbeans/IntelliJ

п.с.

Тук не се изказвам тенденциозно. Visual Studio изобщо не ползвам, просто да се твърди, че е зле е несериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм С/С++/Python програмист ползвал съм години VS и KDevelop и знам какво пиша. KDevelop може да пишеш C/C++/Python/PHP парсерът, оцветяването и показването на символи е много по-добро от VS/Eclipse/Netbeans/IntelliJ, според мен разбира се. Предлага и version control, code completion е на много по-добро ниво, автоматично генериране на код наподобява IntelliJ, но е по-добро. Като цяло KDevelop е прекрасно IDE, поддържа CMAKE и UNIX makefile, които другите не предлагат. Eclipse/Netbeans/IntelliJ са силни в Java, VS и mono в C#, VisualBasic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм С/С++/Python програмист ползвал съм години VS и KDevelop и знам какво пиша. KDevelop може да пишеш C/C++/Python/PHP парсерът, оцветяването и показването на символи е много по-добро от VS/Eclipse/Netbeans/IntelliJ, според мен разбира се. Предлага и version control, code completion е на много по-добро ниво, автоматично генериране на код наподобява IntelliJ, но е по-добро. Като цяло KDevelop е прекрасно IDE, поддържа CMAKE и UNIX makefile, които другите не предлагат. Eclipse/Netbeans/IntelliJ са силни в Java, VS и mono в C#, VisualBasic.

Впечатленията ми са от преди около 2 години. Сега ще го инсталирам да тествам.

Специално за PHP си спомням, че беше мега дърво. Сещам се, че имаше някакъв проблем с документацията на параметрите на функция ( става въпрос за C++ ).

Може и да бъркам, или нещата в момента да не стоят така.

Иначе аз лично съм фен на продуктите на JetBrains -  правят страшно добри неща и поддръжката е на ниво ( специално за PHP читава алтернатива, със същите възможности няма ).

Междудругото имат preview на IDE за C/C++ CLion, не съм го тествал, но само заради разработчиците съм склонен да вярвам, че е читаво.

п.с. Google също бяха писали, че в Android Studio ще пускат поддръжка на NDK, което автоматично значи, че ще пишат плъгин за C

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впечатленията ми са от преди около 2 години. Сега ще го инсталирам да тествам.

Специално за PHP си спомням, че беше мега дърво. Сещам се, че имаше някакъв проблем с документацията на параметрите на функция ( става въпрос за C++ ).

Може и да бъркам, или нещата в момента да не стоят така.

Иначе аз лично съм фен на продуктите на JetBrains -  правят страшно добри неща и поддръжката е на ниво ( специално за PHP читава алтернатива, със същите възможности няма ).

Междудругото имат preview на IDE за C/C++ CLion, не съм го тествал, но само заради разработчиците съм склонен да вярвам, че е читаво.

п.с. Google също бяха писали, че в Android Studio ще пускат поддръжка на NDK, което автоматично значи, че ще пишат плъгин за C

Ползвай - Netbeans -не видях някой да го е споменал избощо инсталирайси open -jdk защото е писано на джава

има плугини за съответните езици - и е много яко - щи хареса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване