Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп до 1000 лв

Препоръчан отговор

Обмислям купуването на нов нотбук и ще се радвам да помогнете малко .     Няма да се ползва за гейминг , мисля да пусна само  фифа 15 и  shadow of mordor (на минимални)  иначе ще пуска и леки игри като  старкрафт 2 и диабло 3  .  Харесвам  Asus и HP но няма да откажа предложения и от други марки .   Можете  в предложението да добавите и охлаждаща подложка  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В някои тестове бие 8750M, в други 840M ... Но може би 8750M е по-добра!

Но помисли, дали имаш нужда от отделна видеокарта... вградената Intel HD 4600 ще е достатъчно мощна за нуждите ти!

Лаптопите с отделна видеокарта дават повече дефекти от тези без...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема лаптоп с отделна видео карта , hd 4600 пуска shadow of mordor s 22 fps което не е оферта  :) :)  . Давайте още предложения че този леново не ми се понрави(колегата да не се обижда :) )

Edit ; Дали няма да е по-добре да взема лаптоп със вградена + отделна ,  така ако стане нещо с отделната  , махам драйвера и го ползвам на вградена . Как мислите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещо не сте разбрали ... всички модели на пазара, предлагани с отделна видеокарта, си имат и вградена!

В повечето случаи си избираш с коя от двете да ползваш при отделните използвани приложения!

И ще те разочаровам - при дефект на видеото, вероятността да работи с вградената, е почти нулева!

Все пак говорим за най-бюджетните модели и няма как дънната платка да изолира проблема, а въобще не говорим за опцията видеокартата да е на слот - дори и за High end моделите това е рядък лукс!

А и ако има сериозен проблем с видеото, дори лаптопа няма да стартира, което рано или късно ще се проявяви като проблем!

Забележи - не дали, а кога!

Иначе това, което мога да ти предложа за твоя бюджет, е HP Probook 450 с i5-4200M с AMD 8750M

Но и тук има подобен проблем, а и м/удругото лаптопите с отделна видеокарта в този ценови клас, не са пригодени за такъв вид натоварване, за което ще си ползваш твоя...

Ето защо ти предложих предложение с Intel HD 4600, защото опасността  от дефектиране е почти нулева - видеото е в кристала на процесора!  

Най-оптималният вариант е лаптоп с Intel i5-4200M, а ако държиш непременно да е с отделна видеокарта, вземи Probook-a, но ще трябва да ползваш рядко отделната видеокарта - можеш от настройките да настроиш за всяка програма/игра коя от 2-те видеокарти да ползваш! За простичките приложения(плеъри, браузване, офис), можеш да ползваш Intel HD 4600 и вече само за някои игри - отделната! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

stzbg  Благодаря за разяснението , наистина не съм много в час а и затова съм направил тема :). Харесва ми пробоок-а ,изглежда ще е той; .Мерси .

какво мислите и за HP 350 G1 , гледам е със процесора който вие сте казали +Radeon HD 8750M а и цената му е добра .A всъщност разликата е че има U на процесора , това значи че е по-слаба така ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво мислите и за HP 350 G1 , гледам е със процесора който вие сте казали +Radeon HD 8750M а и цената му е добра .A всъщност разликата е че има U на процесора , това значи че е по-слаба така ли ?

Първо, HP 350 e бюджетен клас лаптоп, а probook 450 e среден бизнес клас...

U-то означава, че е нисковолтажен (осакатен) процесор, запоен към дъното и с по-слаба производителност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега сравнение с видео карти и ми вади че 8750м е по-слаба дори от  nvidia 540m . Някой знае ли нещо по въпроса  ? :)  Ставам досаден с тези въпроси но това ми е последния комп който купувам , а и не  съм 1-ва младост :)

Също така какво мислите за AMD Radeon HD 8750M + HD 8650G , тоест dual radeon graphics ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега сравнение с видео карти и ми вади че 8750м е по-слаба дори от  nvidia 540m . Някой знае ли нещо по въпроса  ? :)  Ставам досаден с тези въпроси но това ми е последния комп който купувам , а и не  съм 1-ва младост :)

Също така какво мислите за AMD Radeon HD 8750M + HD 8650G , тоест dual radeon graphics ?

От къде го гледаш това, не знам....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

anyway реших да взема настолен  комп . Исках лаптоп защото пътувам често  но може би  ще взема и един таблет а като се прибера да цъкам на настолния .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

U-то означава, че е нисковолтажен (осакатен) процесор, запоен към дъното и с по-слаба производителност!

Поредния "професор".

No winner declared
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поредния "професор".

No winner declared

Кое от твърденията ми не е вярно?

- запоен ли е - да и това е май най-големия му минус;

- ниско волтажен ли е- да;

- осакатен ли е - виж му честотата;

- и най-важното по-ниско производителен ли е - i5-4200M vs i5-4200U

Мисля, че разликата в производителността е наистина огромна! 

Всички тестове, сочат че i5-4200M, е по-бърз! Мисля, че 25% никак не са малко...

А и разликата м/у вградените intel HD 4400 и Intel HD 4600, е също голяма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване