Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможно ли да се получи проблем с два драйвера за звука?

Препоръчан отговор

Като имам два драйвера за High Definition Audio Device възможно ли да се получат някакви бъгове? Единия драйвер си го имаше след като инсталирах операционната система, а другия е свален от сайта на асус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Да, възможно е да се получи проблем, особено ако сте с две аудиокарти и двете са активни.

2. Този жълт триъгълник означава, че Windows не може да определи какво точно е това устройство.

3. Обикновено след преинсталация на операционната система, е добре да инсталирате всички последни драйвъри към лаптопа/компютъра  директно от сайта на производителя на конкретната марка и модел. Ако това е невъзможно, пуснете Windows Update, така WIndows сам ще се помъчи да намери необходимите драйвъри за всяко устройство.

4. Във вашият случая това най-вероятно е LAN карта/Wi-Fi/Bluetooth/Modem...

5. За да разберем какво е със сигурност, моля цъкнетете два пъти с ляв клик на въпросното устройство(това с жълта удивителна), идете на "Details", от "Properties" изберете "Hardware Ids", "Device instance path" и поставете резултата тук да видим.

5. Има и програмка за тази цел - Unknown Device Identifier, може да го свалите от тук ако жеалете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

С една аудио карта съм до колкото ми е известно и въпроса ми беше свързан с High Definition Audio Device и Realtek High Definition Audio. Дали като и двете устройства са активни, може да стане проблем? Това PCI Simple Communications Controller го оставете, него съм го оправил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като имам два драйвера за High Definition Audio Device възможно ли да се получат някакви бъгове? Единия драйвер си го имаше след като инсталирах операционната система, а другия е свален от сайта на асус.

Трябва първо да разберем какво крие зад "High Definition Audio" в Device Manager, за да се прецени дали е неправилно инсталиран драйвър на едно и също у-во, затова да излиза 2 пъти в Device Manager.

Ако тези две устройства всъщост са едно и също нещо, на което са инсталирани два различни драйвъра, това не е добре.

Ако тези две устройства са две различни устройства(като изключим две активни звукови карти), тогава няма проблем.

Не искам да ви отговарям с незнам, но не съм имал подобен случай, нито разползгам със същата конфигурация, за да пресъздам ситуацията. Все пак ще опитам да ви дам някакво обяснение. Питате дали като са активни и двете може да има проблем. Не знам какво е другото устройство("High Definition Audio"). Щом няма жълти удивителни/въпросителни/червени хиксове в/у тези две устройства, не би трябвало да се получат бъгове, макар че гаранция никога няма.

"Realtek High Definition Audio" знам какво е, но това другото - "High Definition Audio" не съм сигурен от какво е, но в други форуми казват, че е от HDMI-функционалността на видеокарта/изход.

Склонен съм да мисля, че във вашия случай "High Definition Audio" е:

1 - High Definition Audio е от HDMI функционалността.

2 - High Definition Audio е вградения Windows-ски драйвър за Realtek-a, който незнам дали трябва да бъде заместен от инсталирането на Realtek драйвъра.

Предполагам  устройството, което си е имало инсталиран драйвър, след като сте инсталирали операционната система е било това - "High Definition Audio"?

Другото устройство, на което сте свалили драйвър от сайта на Asus е било това - "Realtek High Definition Audio"?

Ако нямате проблеми със звука(накъсване/спиране/бучене/син екран/изчезване на звуково устройство/) значи всичко е наред.

Ако ви се занимава и иската да разберете(аз също искам да разбера) какво със сигурност е това - "High Definition Audio"  цъкнетете два пъти с ляв клик на въпросното устройство, идете на "Details", от "Properties" изберете "Device Description", "Provider", "Service", "Hardware Ids", "Device instance path" даже минете всички полета и огледайте дали някъде се споменава име на устройството, производител, драйвър, слот и поставете резултата тук да видим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запомнете най-после - когато ръчно си инсталирате по-нови драйвъри - първо се деинсталира стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам  устройството, което си е имало инсталиран драйвър, след като сте инсталирали операционната система е било това - "High Definition Audio"?

Другото устройство, на което сте свалили драйвър от сайта на Asus е било това - "Realtek High Definition Audio"?

Точно така, High Definition Audio си е инсталирано с операционната система. Ето и линк за сваляне на снимките които ми поискахте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид коментара на jhoro.

Пиша по-подробно, че ако някой има същия проблем да си го реши по-лесно сам.

Изглежда имаме проблем. Вече има жълт триъгълник в/у "High Definition Audio".( Нещо сте правили по драйвърите? Като гледам прикачената снимка(от първия ви пост) мисля, че High Def у-вата са ви били инсталирани правилно и не е трябвало да правите бъдещи промени по тях(ако сте правили)).

Между другото, от снимките, които качихте виждам, че зад този стринг - "hdaudio\func_01&ven_8086&dev_2807&subsys_80860101" се крие интелска видеокарта(интегрирана в процесора) - Intel® HD Graphics.

След справка виждаме, че зад цифрата 8086 се крие - нещо интелско, а зад 2807 се крие "Intel HDMI Audio Chip"

Тоест, казано по-просто - зад "High Definition Audio"  стои видеокартата(вградената),а жълтият триъгълник казва, че имаме проблем с нея(с драйвъра).

Може да пробвате да преинсталирате драйвъра на чипсета/аудиото/интелската видеокарта с драйвър от сайта на асус, като гледате преди това да деинсталирате стария драйвър/и ако има такъв.

Може да пробвате от "Device Manager" да деинсталирате у-вото(High Def-a с жълтия триъгълник), без да слагате отметка на "Delete the driver software for this device" и веднага да ударите един рестарт на машината. След рестарта изчакайте 1-2 минути Windows да опита да намери и инсталира драйвър на това у-во и ако с-мата ви поиска рестарт - направете го. След това проверете дали жълтият триъгълник е изчезнал. Може да опитате същата процедура, но да дадете ъпдейт на драйвъра от Device Manager , но със Windows Update опцията.

Ако греша някъде, моля някой да ме поправи. Пишете как се развиват нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно ниакъв проблем в компютъра ви. Щракнете с десен бутон по иконката високоговорител при часовника и изберете Playback devices. Щракнете върху икнката на звуковата карта, която искате да е активна ( и примерно не е със зелена отметка отбелязана) и изберете Set active. Ще се появи зелената отметка. Потърдете с ОК и сте готови - звукът ще е пренасочен към тази звукова карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Ted Lixusa - направих това което ми казахте, деинсталирах High Definition Audio устойството и рестаритрах лаптопа, обаче пак си беше там (в Device Manager) и отново имаше жълт триъгълник. Погледните и тези снимки, две от тях са свързани с поста на belivakov.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон на High Definition Audio Device и избери Properties. Щракни на раздел Driver, щракни на бутона Driver Details. Отвори папката C\Windows\system32\drivers  и преименувай всички описани в прозорчето Driver File Details, като им добавиш по едно .OLD накрая. Затвори отворените прозорчета от Device Manager докато остане само основният прозорец на Device Manager. Щрани пак с десен бутон на проблемното устройство и избери Uninstall. В следващия прозорец маркирай Delete the driver software for this device. Потвърди с ОК и ато завърши деинсталирането рестартирай.

Като зареди отново системата, отвори отново диспечера на устройства, щракни с десен бутон по това устройство и избери Update device softare. Избери автоматично да търси драйвър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези ли файлове трябва да преименувам и да не земе да се прецака операционната система.

Да

Примерно:

c:\...\dmk.sys->dmk_.sys

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване