Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнение за мрежови вируси/Flood?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, вчера надвечер бях оставил BitComet-а да тегли 2 торента от по 370МБ и 2ГБ,(на единия от

торентите съм му задал ръчно допълнително към 180 тракера защото торента е стар и няма лийчъри, а другия торент

(2гб) не съм му задавал нищо и беше приключил с даунлоуда и само ъплоудваше с към 200-500КБ/с). Когато се прибрах

вкъщи видях, че долу в дясно индикатора за интернета свети с жълт удивителен, а пробвам ли да заредя страница в

браузъра ми изписва, че нямам достъп до интернет. Изключих BitComet-а, пробвах пак да влезна в интернет но без

успех. Интернета съм си го платил. Пробвах с Enable/Disable на лан мрежата, рестарт на компютъра, нищо не помогна.

Свързан съм към интернет по следният начин: Моят комп<--NanobeamM5-16(в режим Router)<-NanoStation LocoM5(в режим

Access Point)<--от тук нататък незнам...

На BitComet-а Listen Порт-а ми е блокиран(свети в жълто), каквото и да правя не се отблокирва, говорил съм и по този въпрос с

доставчика и той ми обясни, че бил спрял нещо на някое устройство(предполагам рутер/суич), та ако се зарази моят

комп с нещо, да не иде и по другите компютри в града.

Свързах се с доставчика ми и му обясних какво става, неговият отговор беше следния:

"Че при мен имало проблем с някакъв софтуер и спирам нета на 9 човека, от някоя програма или мрежов вирус, било ми

забранено ИП-то директно от Пловдив, защото вечер никой няма интернет от UDP Flood от мойто IP от моят комп.

Имал  съм мрежови вируси, бил съм бъкан с мрежови вируси, това го виждал той(доставчика ми) и всички

програмисти от Пловдив. Нямало да ми спрат интернета така без нищо, мойто IP и моят комп ще продължат да създават

проблеми на всички доставчици, докато не си преинсталирам компа. Ако не си преинсталирам компа идва и ми сваля

утре антената(NanoBeam) за интернета."

Ето ги и логовете, предоставени от доставчика ми:

http://picbg.net/img.php?file=d351705a8bc7dff8.jpg

http://picbg.net/img.php?file=db394354ea216969.jpg

В "Speedtest.net" ми показва че ISP ми е NETERRA LTD.

Когато има проблем, идват техници от OPTILAN Пловдив.

Интернета го плащам на 3-то лице(тук съм го нарекъл доставчик)

Това ми се случва точно за втори път така доставчика да ми пише, че имам МРЕЖОВИ ВИРУСИ. Пусна ли биткомета с 2

торента, включително и този въпросен торент със ~ 180 тракера, който дори и не се сваля защото няма сийдъри

въпреки 180-те добавени ръчно тракери.

След кратка справка с Google видях, че тракерите са свързват точно по протокол TCP и UDP(какво съвпадение), пуснах

един Wiresharк от моят компютър при изключен и при включен BitComet, и наистина когато е включен торент клиента

има пакети по TCP и UDP, което мисля е съвсем нормално. При изключен BitComet нямам никакъв съмнителен трафик,

нито никакви UDB пакети, освен 1-2 пакета, които дори не са UDP през 10-15 секунди(предполагам комуникация между

lan картата ми и NanoBeam-a<--> Access Point-a.

Интернета си върви както винаги - 20 мбита даунлоуд/18мбита ъплоуд, ping 11 ms.(както винаги е вървял).

С конфигурацията от подписа ми съм, с последна версия/биос/фърмуеър/ъпдейти съм качил на всичко.
Дефинициите на "Windows Defender" са ъпдейтнати, сканирал съм и няма нищо, отделно съм сканирал с последна версия

на "Malwarebytes Anti-Malware" и няма нищо.

В "Task Manager-a" няма никаква странна активност.

Интересното в случая е, че точно само когато пусна да тегля нещо с BitComet и тоя въпросен торент със 180-те

тракера е пуснат, точно тогава доставчика ми пише.

Преинсталирах си Windows-а и сега боя да пусна торент за да не ми спрат интернета.
Възможно ли е това да става заради "Port Forwarding" "UPnP" или "NAT" конфигурирането?
Възможно ли е ако в моята антена(NanoBeamM5-16) airMAX Priority-то е зададено на HIGH, а на другите потребители да

е зададено на LOW, от това Access Point-a да заделя повече време и ресурси за мен, а другите потребители да остават без нет и от това да става тоя Flood/мрежови вируси?
Моля Ви, дайте ми някакъв съвет, препоръка или решение какво да правя, за да нямам подобни проблеми в бъдеще?

Всякаква информация ще ми е от полза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом доставчика ви твърди, че имате вирус му поискайте логове - в колко часа, към кое (кои) IP и на кой порт е въпросния трафик. След това определете какъв е вируса (ако изобщо има такъв) и го изчистете.

Съвсем друг е въпроса, че някои доставчици изобщо не обичат многото на брой конекции и често се оправдват с вируси за да режат "нахални" потребители дръзнали да ползват разни неща, които не са упоменати в договорите, че "не е хубаво" да се правят ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчика ти случайно да не е булсата ? те имат навика да правят такива спирания и ограничения не съм чувал някой обикновен градски доставчик да спира ипто на клиента ,че и от него да идва флоод атаката . Можеш да ги съдиш ,че ти спират нета когато си искат .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте с друг торент клиент, като uTorrent например, и намалете броя на кънекциите. Много вероятно е да се включва някаква защита при доставчика и да ви спират трафика заради тези многото кънекции.

ПС: И е нормално да ви запушат порта на който слуша кометата, поради факта че смятат трафика който се генерира като флууд атака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом доставчика ви твърди, че имате вирус му поискайте логове - в колко часа, към кое (кои) IP и на кой порт е въпросния трафик. След това определете какъв е вируса (ако изобщо има такъв) и го изчистете.

Съвсем друг е въпроса, че някои доставчици изобщо не обичат многото на брой конекции и често се оправдват с вируси за да режат "нахални" потребители дръзнали да ползват разни неща, които не са упоменати в договорите, че "не е хубаво" да се правят ...

Добавих логовете към първия ми пост. Час обаче не пише, но това се беше случило 2 пъти в различни дни, точно когато ми беше пуснат BitComet-a.

Доставчика ти случайно да не е булсата ? те имат навика да правят такива спирания и ограничения не съм чувал някой обикновен градски доставчик да спира ипто на клиента ,че и от него да идва флоод атаката . Можеш да ги съдиш ,че ти спират нета когато си искат .

Не, не е Булсат. Всичко, което знам е това -

в "Speedtest.net" ми показва че ISP ми е NETERRA LTD.

Когато има проблем, идват техници от OPTILAN Пловдив.

Интернета го плащам на 3-то лице.

Пробвайте с друг торент клиент, като uTorrent например, и намалете броя на кънекциите. Много вероятно е да се включва някаква защита при доставчика и да ви спират трафика заради тези многото кънекции.

ПС: И е нормално да ви запушат порта на който слуша кометата, поради факта че смятат трафика който се генерира като флууд атака.

Благодаря за мнението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавих логовете към първия ми пост. Час обаче не пише, но това се беше случило 2 пъти в различни дни, точно когато ми беше пуснат BitComet-a.

А заглавия имат ли тези колонки или трябва да ги гадаем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам аз съм имал вируси но такива неща за първи път чувам даже незнам дали и моя доставчик в добрич е правел подобни упражнения да спират нета на някой че имал вируси ала бала егати доставчика аз ако ми го спрът по тази причина и като се има предвид ,че е платен с кеф ще ги съдя до дупка и ще си търся правата.Те имаха наскоро флоод атаки масови но до сега не са обвинили клиент ,че от него иди атаката моя съвет е съди ги до дупка и им натроши офисчето. Пробвай с Utorent аз с Bitcomet имам само лоши спомени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А заглавия имат ли тези колонки или трябва да ги гадаем?

Съжалявам, но това ми изпрати доставчика, това е всичко което знам, но мисля че e "TORCH" лог-а от MIKROTIK рутер. Пример 1Пример 2 от Google .

Незнам аз съм имал вируси но такива неща за първи път чувам даже незнам дали и моя доставчик в добрич е правел подобни упражнения да спират нета на някой че имал вируси ала бала егати доставчика аз ако ми го спрът по тази причина и като се има предвид ,че е платен с кеф ще ги съдя до дупка и ще си търся правата.Те имаха наскоро флоод атаки масови но до сега не са обвинили клиент ,че от него иди атаката моя съвет е съди ги до дупка и им натроши офисчето. Пробвай с Utorent аз с Bitcomet имам само лоши спомени

Това за трошенето на офиса е твърде крайно и неприемливо adersa. Иначе "µTorrent" е добра алтернатива, но естеството на проблема не се корени в торент клиента. С последна версия на "BitComet" нямам никакви проблеми пък и става за HTTP/FTP даунлоуд клиент, за това и не искам да го заменям с друго. Единствен недостатък на кометата е, че има лаг в интерфейса понякога.

Моля поправете ме ако бъркам някъде, но след кратка справка с Google, протокол UDP и порт 17 имат общо и за peer-to-peer връзките. "Това че протокол UDP и порт 17 са флагнати като ВИРУС, не значи, че вирус използва порт 17, но в миналото порт 17 е бил използван от ВИРУСИ/ТРОЯНЦИ за комуникация". Източник - Тук 

А защо споменавам порт 17? Защото спорих с доставчика ми. Той твърди че на този малък(17) порт има вируси. Аз пък мисля, че цялата тази какафония е от породена от BitComet / торент клиентите и протоколите които използват, като имаме напредвид и множеството request-и от и към BitComet.  А след поглед отново в  Google в този форум се зачетох в този пост от не чак толкова далечната 2007 и виждам, че някой се оплаква от подобно нещо. Казват му, че главни виновници може да са VOIP/TORRENT клиенти и че може да предотврати това, като си ъпдейтне фърмуеъра на рутера/модема или просто да изключи "UDP Flood log detection" опцията от Рутера. Споменато е също, че евтините рутери не обичали много множество торенти. 

Както и да е, намислих една алтернатива, ще говоря с доставчика ми да си направим тест - в момента съм преинсталирал Windows-a, ще пусна пак въпросния торент + още 1 случаен 2ГБ-тов торент за да пресъздам същата ситуация отново. Ще оставя торента за няколко часа и ще помоля доставчика да наблюдава лог-а.... да видим какво ще излезе. Ще пиша какво е станало, когато получа резултат.

Развитие на ситуацията 1: Изчиства се съмнението за мрежови вируси. Остава въпроса - Как да избегнем въпросния Flood ако Flood-a не е породен от Вируси/Троянци и прочие, без да се намалят конекциите.

Развитие на ситуацията 2: Имало е Вируси/Троянци и прочие. Край на сагата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но това ми изпрати доставчика, това е всичко което знам, но мисля че e "TORCH" лог-а от MIKROTIK рутер. Пример 1Пример 2 от Google .

Това за трошенето на офиса е твърде крайно и неприемливо adersa. Иначе "µTorrent" е добра алтернатива, но естеството на проблема не се корени в торент клиента. С последна версия на "BitComet" нямам никакви проблеми пък и става за HTTP/FTP даунлоуд клиент, за това и не искам да го заменям с друго. Единствен недостатък на кометата е, че има лаг в интерфейса понякога.

Моля поправете ме ако бъркам някъде, но след кратка справка с Google, протокол UDP и порт 17 имат общо и за peer-to-peer връзките. "Това че протокол UDP и порт 17 са флагнати като ВИРУС, не значи, че вирус използва порт 17, но в миналото порт 17 е бил използван от ВИРУСИ/ТРОЯНЦИ за комуникация". Източник - Тук 

А защо споменавам порт 17? Защото спорих с доставчика ми. Той твърди че на този малък(17) порт има вируси. Аз пък мисля, че цялата тази какафония е от породена от BitComet / торент клиентите и протоколите които използват, като имаме напредвид и множеството request-и от и към BitComet.  А след поглед отново в  Google в този форум се зачетох в този пост от не чак толкова далечната 2007 и виждам, че някой се оплаква от подобно нещо. Казват му, че главни виновници може да са VOIP/TORRENT клиенти и че може да предотврати това, като си ъпдейтне фърмуеъра на рутера/модема или просто да изключи "UDP Flood log detection" опцията от Рутера. Споменато е също, че евтините рутери не обичали много множество торенти. 

Както и да е, намислих една алтернатива, ще говоря с доставчика ми да си направим тест - в момента съм преинсталирал Windows-a, ще пусна пак въпросния торент + още 1 случаен 2ГБ-тов торент за да пресъздам същата ситуация отново. Ще оставя торента за няколко часа и ще помоля доставчика да наблюдава лог-а.... да видим какво ще излезе. Ще пиша какво е станало, когато получа резултат.

Развитие на ситуацията 1: Изчиства се съмнението за мрежови вируси. Остава въпроса - Как да избегнем въпросния Flood ако Flood-a не е породен от Вируси/Троянци и прочие, без да се намалят конекциите.

Ако доставчика ви твърди, че порта е 17, то ... със същия успех може да твърди, че PC-то ви е летяща чиния. Дори в примерите, които сте дали като логове от микротик се вижда, че това е протокол 17 (UDP), а порта стои зад : на IP-то. Във вашия случай това е порт 9678, който изобщо не е "малък" порт, защото за такъв обикновенно се считат портовете под 1024.

След като ползвате Windows можете лесно да разберете кой ползва въпросния порт. Стартирате cmd и пишете:

netstat -ano

след това гледате къде пише 0.0.0.0:9678 или 192.168.88.166:9678 или нещо такова. Там някъде трябва да има и колонка PID т.е. идентификатора на процеса, който го ползва. Виждате въпросния PID, след това пускате един Task Manager и изкарвате колонката с PID в списъка с процесите. Намирате търсения PID и ще видите програмата, която ползва въпросния порт. По всяка вероятно ще видите, че BitCommet го ползва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BitComet освен HTTP/FTP е и bittorrent клиент, но е ужасно тежък и бъгав, затова ви посъветвах да минете на uTorrent

Казват му, че главни виновници може да са VOIP/TORRENT клиенти и че може да предотврати това, като си ъпдейтне фърмуеъра на рутера/модема или просто да изключи "UDP Flood log detection" опцията от Рутера. Споменато е също, че евтините рутери не обичали много множество торенти.

Като цяло маршрутизаторите не обичат торент трафика заради многото кънекции които правят клиентите

Прясно инсталирана ОС няма как да има вируси, освен ако някоя друга машина в мрежата ви е заразена и пръска зараза по мрежата. Има и такива гадинки, макар в случая не знаем дали се касае за това. Порт 17 няма специално предназначение, което може да навежда на мисълта за активна зараза.

Както ви казах пробвайте с uTorrent как стоят нещата, както и намалете броя на кънекциите.

Между другото аз съм имал такъв случай на мрежови вирус, който поразява останалите машини в локалната мрежа. Доста са упорити за премахване, най-често това са червеи които трудно се откриват. При троянските коне е малко по-сложен сцнария, защото в повечето случаи се изисква потребителя сам да го активира за да изпълни кода си. Отново казвам няма логика прясно инсталирана ОС да бъде заразена с каквото и да е, освен гореспоменатото. Последния вариант за който се сещам е самата ОС да е заразена с нещо ако е сваляна от тракер, но това пък съвсем не ми се вярва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако доставчика ви твърди, че порта е 17, то ... със същия успех може да твърди, че PC-то ви е летяща чиния. Дори в примерите, които сте дали като логове от микротик се вижда, че това е протокол 17 (UDP), а порта стои зад : на IP-то. Във вашия случай това е порт 9678, който изобщо не е "малък" порт, защото за такъв обикновенно се считат портовете под 1024.

След като ползвате Windows можете лесно да разберете кой ползва въпросния порт. Стартирате cmd и пишете:

netstat -ano

след това гледате къде пише 0.0.0.0:9678 или 192.168.88.166:9678 или нещо такова. Там някъде трябва да има и колонка PID т.е. идентификатора на процеса, който го ползва. Виждате въпросния PID, след това пускате един Task Manager и изкарвате колонката с PID в списъка с процесите. Намирате търсения PID и ще видите програмата, която ползва въпросния порт. По всяка вероятно ще видите, че BitCommet го ползва.

Всъщност, сега като се загледах в двата лога LOG1, LOG2, които ми изпрати доставчика, наистина доколкото си спомням, порта на BitComet-a ми беше 9678, а тази стойност - 17 (UDP) която е в "TORCH" лог-а на Микротик-а е НОМЕРА НА ПРОТОКОЛА в десетичната бройна система, а не НОМЕРА НА ПОРТАтова е много важна подробност!! Ето, като видим номерата на интернет протоколите дори и от Microsoft е посочено, че 17 (UDP) е номера на протокол UDP. Давам и втори пример от друг източник. Това според мен не са никакви мрежови вируси, поне в моят случай, поправете ме ако бъркам някъде. Защо си мисля така, защото:

1. Номера на порта(9678) на BitComet-a съвпада с порта от LOG-овете(от достачика ми), от които има UDP трафик.

2. Трафика е UDP - тракерите които ръчно съм добавил в BitComet-а, също започват със UDP://името на тракера.ком.....

3. Когато ми беше пуснат BitComet-a лично съм гледал трафика от и към моят компютър с Wireshark и единствено, само когато беше пуснат BitComet само тогава имаше UDP пакети.

4. Когато е изключен BitComet-a в Wireshark няма никаква  UDP активност.

5. Сканирал съм с мощен инструмент(Malwarebytes Anti-Malware v2.0.3.1025), а и с антивирус(Windows Defender) без да хване нищо съмнително.

Това са достатъчно доводи  в полза на тезата -  "Нямам мрежови вируси" (поправете ме ако греша)

Смятам темата за ичерпана :rolleyes:, благодаря на всички, които се включиха, изключително на mail123456 и techmaniac !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от CaptainJord
      Здравейте, както си седях скайп и изведнъж някакъв човек ми пише по скайпа. Бях го блокирал защото искаше толкова категорично да говори с мен, но вчера го отблокирах просто ей така и аз не знам защо (до колко знам той е на 13). Нищо не сме си писали, но изведнъж интернета ми спряя. След като ми дойде, след някъде около 1 минута този човек ми писа "Нета проблеми има ли за сега". Знам, че няма как точно той да ме флуудне за винаги защото това изисква много мощни програми и буутери за което са нужни пари и разбиране. Моля помогнете да се защитя от поне един нормален флууд.
    • от Антон Ангелов80
      Имам проблем с торент не мога да сиидвам, смених достав4ика и от тогава по4наха проблемите. Дава ми  не е вклу4ен NAT-PMP UPnP а не съм барал нищо само смених достав4ика
    • от Seenoevil
      Здравейте търся торент програма , която да има опция преглед на филм преди да е свален напълно.
      БитКомет има такава опция но сваля филмът на части а не отначалото.
    • от rihijt0erfjkmgt
      Зравейте!
      Някой може ли да ми даде цялата защита, която се слага в iptables за филтриране на UDP пакетите. Не искам да ми блокирва UDP пакетите а просто да блокирва флудера. Тоест при някакъв лимит да го блокирва и т.н. Благодаря Ви!
    • от D101149
      Здравейте! Отворих си един сървър с WiFi обаче един ме флоодна и ме ''заплаши''   Въпросът ми е дали мога по някакъв начин да се защита от флоодване и дали може да стане нещо лошо на моята машина?  П.С заглавието съм го объркал не ''как може да се защитим на флоод-ване, а как може да се защитим ОТ флоод-ване'' 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване