Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с флашка

Препоръчан отговор

Здравейте!Като за начало се извинявам,ако темата не е в правилния раздел,моля преместете я.Както и да е,проблема ми се появи вчера един приятел ми вика ела ми преинсталирай компа,викам си е хубаво и без това 7-цата си стои на флашката,прибрах се,ръгнах я в usb-то,намери си я всичко както си трябва,извадих я безопасно отивам у приятеля си гледам няма я в bios-а.Сложих я на моя,и той не я намира ама се чува звука като я вкарваш.От какво може да е проблема,ще съм благодарен,ако някой ми помогне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но отивам у приятеля си гледам няма я в bios-а.Сложих я на моя,и той не я намира ама се чува звука като я вкарваш.От какво може да е проблема,ще съм благодарен,ако някой ми помогне :)

Може ли да обсъдим следните редове?

Как така я няма във BIOS-a? Къде я няма?

Щом ще преинсталираш, трябва да си във бут менюто.

Там или имаш опция за бутване от флашка или нямаш. /Уточни/.

Слагаш я на твоят комп и чуваш звука!!!

Предполагам че не си във Bios-а.Ако е така, защо го споменаваш?

Това само може да обърка, този който чете този пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обсъдим следните редове?

Как така я няма във BIOS-a? Къде я няма?

Щом ще преинсталираш, трябва да си във бут менюто.

Там или имаш опция за бутване от флашка или нямаш. /Уточни/.

Слагаш я на твоят комп и чуваш звука!!!

Предполагам че не си във Bios-а.Ако е така, защо го споменаваш?

Това само може да обърка, този който чете този пост.

Виж сега,като отидох в аверчето,слагам флашката,влизам в биос да я сложа като 1-во буутващо устройство ама я няма.Отворих моя лаптоп и под windows като я вкарам чувам звука,но я няма в my computer.По-ясно ли се изразих?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега,като отидох в аверчето,слагам флашката,влизам в биос да я сложа като 1-во буутващо устройство ама я няма.Отворих моя лаптоп и под windows като я вкарам чувам звука,но я няма в my computer.По-ясно ли се изразих?

Аз кое не можах да обясня правилно?

Във BIOS само трябва да имаш опцията да се стартира от USB. Независимо дали си вкарал флашката или не.

А това че във твоят компютър я вкарваш и чуваш звук но не я виждаш, може и да е проблем на самата ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз кое не можах да обясня правилно?

Във BIOS само трябва да имаш опцията да се стартира от USB. Независимо дали си вкарал флашката или не.

А това че във твоят компютър я вкарваш и чуваш звук но не я виждаш, може и да е проблем на самата ОС.

Биоса си има опция за буут от usb.Флашката я пробвах на още 4 компютъра,но без резултат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи самата флашка не е направена bootable. С какво я правихте?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със windows 7 usb/dvd download tool.Флашката е направена ПРАВИЛНО,от нея си преинсталирах компа преди няколко дни и я махнах,после пак я сложих да видя дали всичко си е наред и си беше де.Отивам аз да преинсталвам и излагация.. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.Отивам аз да преинсталвам и излагация.. :D

Виж. Аз и останалите колеги търсим добрият тон, за да разберем, къде е проблема!

За това задаваме въпроси.

Просто искаме да се запознаем със проблема.

А има ли начин да се направи преинсталация от диск?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж. Аз и останалите колеги търсим добрият тон, за да разберем, къде е проблема!

За това задаваме въпроси.

Просто искаме да се запознаем със проблема.

А има ли начин да се направи преинсталация от диск?

Да,ясно ми е не ви повишавам тон и не ви се карам.Проблема е във флашката,авера имаше dvd-та,даде ми едно напрайх го с 7-ца и му преинсталирах всичко е наред,без флашката ми.Попринцип ако си преинсталирвам моя лаптоп в boot сектора тя ми излиза като generic usb flash device.Сега излиза само като 2267 USB PRAM device и windows-a ми - 7 dual-boot с XP,и двата не я намират

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Нещо малко трудно разбирам цялата ситуация покрай тази флашка, къде я вкарваш, къде гледаш, че се пуска, как се изписва, разни звуци и тем подобни.

Защо не пробваш да я форматираш с това - HP USB Disk Storage Format Tool, след което отново пробвай да я направиш bootable с Windows (какъвто си искаш) и виж дали ще се оправи. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Нещо малко трудно разбирам цялата ситуация покрай тази флашка, къде я вкарваш, къде гледаш, че се пуска, как се изписва, разни звуци и тем подобни.

Защо не пробваш да я форматираш с това - HP USB Disk Storage Format Tool, след което отново пробвай да я направиш bootable с Windows (какъвто си искаш) и виж дали ще се оправи. ;)

Ох,сега просто - компа не ми намира флашката -толкоз пробвах я и на други компютри- пак същото.Пробвах с програмата дето ми я даде излиза ми това: post-348450-0-61712600-1414268043_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като администратор подкара HP USB Disk Storage Format Tool-а, нали? Пробва ли да смениш файловата система на FAT32 (от принтскрийна виждам, че е NTFS), пробва ли с включен/изключен Quick Format?

Ако пак не става, пробва така:

Десен бутон на My Computer -> Manage -> Storage -> Disk Management - тук трябва да ти се появи дял на флашката, десен бутон върху нея - Format...

или пробвай с тази програма - HDD Low Level Format Tool.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като администратор подкара HP USB Disk Storage Format Tool-а, нали? Пробва ли да смениш файловата система на FAT32 (от принтскрийна виждам, че е NTFS), пробва ли с включен/изключен Quick Format?

Ако пак не става, пробва така:

Десен бутон на My Computer -> Manage -> Storage -> Disk Management - тук трябва да ти се появи дял на флашката, десен бутон върху нея - Format...

или пробвай с тази програма - HDD Low Level Format Tool.

Успех!

1. Да като администратор;

2.Пробвах по всички начини,същата грешка като от screenshot-а

3.Нямам опция за формат в Disk Management

4.Програмата изобщо не открива флашката...

Както и да е ще потърся касовия бон и опаковката и се надявам,че ще ми я сменят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е ще потърся касовия бон и опаковката и се надявам,че ще ми я сменят :D

Това е най-доброто решение в случая, защото много прилича на повредена флашка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване