Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кодиран телефон - как да се оправя?

liusien

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци!  Имам проблем с телефонен апарат, който е кодиран и работи само с карти на М-тел, а искам да може да работи и на другите оператори. Надявам се с ваша помощ,  ако мога да премахна тая кодировка! Знам, че в ако го занеса в сервиз и ще го оправят, но ако ме питате - не си заслужава това, защото е стар модел и не си струва да хвърлям излишни пари в сервиз. Може ли да ми дадете съвет как и по какъв начин да махна тая кодировка?! Апарата е модел:

Sony Ericsson J10I2

Type: AAD-3880065-BV    ABAH

FCC ID: PY7A3880065      BX9

IC: 4170B-A3880065          SI 1234- 9695

Благодаря ви!...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занесете го в М-тел ,те са длъжни да ви го разкодират. Закодираните телефони ,са тези взети с договор ,когато задълженията ви по въпросния договор приключат ,са длъжни да ви го разблокират безплатно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци!  Имам проблем с телефонен апарат, който е кодиран и работи само с карти на М-тел, а искам да може да работи и на другите оператори. Надявам се с ваша помощ,  ако мога да премахна тая кодировка! Знам, че в ако го занеса в сервиз и ще го оправят, но ако ме питате - не си заслужава това, защото е стар модел и не си струва да хвърлям излишни пари в сервиз. Може ли да ми дадете съвет как и по какъв начин да махна тая кодировка?! Апарата е модел:

Sony Ericsson J10I2

Type: AAD-3880065-BV    ABAH

FCC ID: PY7A3880065      BX9

IC: 4170B-A3880065          SI 1234- 9695

Благодаря ви!...

Както ти каза колегата - най-добре ще я свършат тази работа от М-тел. Даже не е нужно да ходиш никъде. Аз също имах заключен апарат.

Ако ти е изтекъл договора. Обаждаш се на *88 или ако нямаш м-телски номер - на 0888 088 088 и казваш че искаш код за отключване. Те ще ти искат IMEI - написан е на апарата , под батерията или *#06#. В рамките на 48 часа ще ти се обадят и ще ти кажат какъв служебен код и после - какъв отключващ код да набереш. Накрая изписва - "Телефона е отключен"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори, приятели! Обадих се в М-тел, но ми казаха да се обадя утре след 8.00 часа, тъй като правели профилактика сега и няма кой да ми помогне...  Опитах да вкарам някакъв код по съвета на 2249 , но телефона не реагира... Ще изчакам до утре, пък на късмет!  Сега ви пожелавам спокойна нощ и приятна почивка! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори, приятели! Обадих се в М-тел, но ми казаха да се обадя утре след 8.00 часа, тъй като правели профилактика сега и няма кой да ми помогне...  Опитах да вкарам някакъв код по съвета на 2249 , но телефона не реагира... Ще изчакам до утре, пък на късмет!  Сега ви пожелавам спокойна нощ и приятна почивка! :)

Най-сигурно и спокойно е директно от М-тел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, днес се убедих в правотата на хората, наричащи М-тел - МЕНТЕЛ!!! :(  Накратко - обадих се и поисках код за отключване на стария апарат. Момичето което се обади ми поиска името на първия собственик на телефона, телефонния номер за който е купен апарата и  IMEI номера. Обясних, че съм купил телефончето от заложна къща и не знам първите данни, на което тя ми каза, че трябва да занеса телефона в техен магазин и ако цената на апарата като нов е до 500 лева, разкодирането ще е 50 лева!!!!!!!!!!! Ако е над 500 лева, ще е 150 лева!!! Всичко това, ако е изтекъл "договора"!...... :( Казвам и, че съм дал 40 лева за апарата и цената от 50 лева е жив рекет от тяхна страна, но............ Глас в пустинята!!! Сега се чудя какво да го правя тоя измислен апарат... Мислех, че мога сам да го оправя, но.... Греда!!! :(  Някакви идеи да ви идват на ум при тая ситуация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При условие, че в магазините има чисто нови незаключени апарати за под 50лв, кой ви кара да купувате от заложна къща и то без да се поинтересувате отключен ли е апарата, не е ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момичето което се обади ми поиска името на първия собственик на телефона, телефонния номер за който е купен апарата и  IMEI номера. Обясних, че съм купил телефончето от заложна къща и не знам първите данни, на което тя ми каза, че трябва да занеса телефона в техен магазин и ако цената на апарата като нов е до 500 лева, разкодирането ще е 50 лева!!!!!!!!!!! Ако е над 500 лева, ще е 150 лева!!! Всичко това, ако е изтекъл "договора"!.....

М-да - аз си мислех, че телефона ти си си го купувал от тях.

Това явно е своеобразна превенция против откраднати телефони.

Явно ще трябва да стане по трудния начин - в най-лошия случай ще го хвърлиш. При въвеждане на няколко грешни кода апарата блокира тотално.

За друг път - виж това - http://www.plesio.bg/mobilni-telefoni-c-69978004/turbo-x-mobile-phone-g1-black-p-309017.html

Нов, отключен, dual sim мобилен телефон - за 29 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При условие, че в магазините има чисто нови незаключени апарати за под 50лв, кой ви кара да купувате от заложна къща и то без да се поинтересувате отключен ли е апарата, не е ли ?

Ken, колата се е обърнала и сега - пътища много... :(

Питаш чичо Гошо и правиш това, което ти каже. Виж предния ми пост и се поразрови малко.

Чичо Гошо ли?  Не го виждам...... А това, което си ми дал в предния пост, може би става за други, по-нови апарати, защото моя не реагира по никакъв начин при въвеждане на символите и цифрите...  Пак ще го мъча, защото не приема нищо без сим карта и когато има такава...

М-да - аз си мислех, че телефона ти си си го купувал от тях.

Това явно е своеобразна превенция против откраднати телефони.

Явно ще трябва да стане по трудния начин - в най-лошия случай ще го хвърлиш. При въвеждане на няколко грешни кода апарата блокира тотално.

За друг път - виж това - http://www.plesio.bg/mobilni-telefoni-c-69978004/turbo-x-mobile-phone-g1-black-p-309017.html

Нов, отключен, dual sim мобилен телефон - за 29 лева

Да си призная, този апарат който ми се иска да отключа ми харесва по две причини - камерата му е добра - 5 Мегапиксела е, и работи с една карта. Презумцията ми е, че колкото повече екстри слагат на един сравнително ефтин телефон - толкова по-капризен става! Никога не съм харесвал телефон с две сим карти... Все пак, благодаря за предложението! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Гошо ли?  Не го виждам...... А това, което си ми дал в предния пост, може би става за други, по-нови апарати, защото моя не реагира по никакъв начин при въвеждане на символите и цифрите...  Пак ще го мъча, защото не приема нищо без сим карта и когато има такава...

Извинявай.

Мислих, че знаеш, че чичо Гошо е Google

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване