Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Моля, ако темата е в грешния раздел да се премести, където трябва. Не знаех къде да постна и ми се стори най-удачно да постна в този раздел.

Трябва ми UPS за компютъра (400W) + монитора (24W Max) само за да мога да го изключа, като спре тока.

Ако има възможност, цената да не надвишава 150 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля, ако темата е в грешния раздел да се премести, където трябва. Не знаех къде да постна и ми се стори най-удачно да постна в този раздел.

Трябва ми UPS за компютъра (400W) + монитора (24W Max) само за да мога да го изключа, като спре тока.

Ако има възможност, цената да не надвишава 150 лева.

Я виж това дали ще ти допадне - http://megamag.bg/110338/ups-ustroystva/apc-back-ups-800va-230v-avr-iec-sockets

Казваш - 400 W, но мисля че и този ще ти свърши работа - http://www.altech.bg/bg/product/41847

ps. Ако не гледаме толкова марката - http://www.pazaruvaj.com/neprekysvaemi-zahranvanija-ups-c3133/powerwalker/vi-600-sw-p156719333/#opisanie

Този е Online UPS - "Време на трансфер: 2-6 ms "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно такова би трябвало да ти стигне - Линк. Компютъра ти не консумира 400W просто захранването му е толкова.

Това предложение може би ще ми допадне!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и захранването не е толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

//www.pazaruvaj.com/neprekysvaemi-zahranvanija-ups-c3133/powerwalker/vi-600-sw-p156719333/#opisanie

Този е Online UPS - "Време на трансфер: 2-6 ms "

Този е онлайн UPS, колкото аз съм китаец. Първо в спецификацията, отстрани си пише че е Линейно-интерактивен (егати превода на line-interactive). Дори само присъствието на изречението "Време на трансфер: 2-6 ms" значи че не е онлайн, те нямат такова време, щото през цялото време са "онлайн" - т.е. батерията захранва компа, външната мрежа само я зарежда.

Но и онлайн UPS за домашно PC си е жива набутвация. Двата APC предложени са добри, и двата ще станат ако дадените мощности са верни, разликата ще е колко минути ще издържи без ток, но тъй като са само за безопасно спиране и защита - няма проблем и да е по-малкия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този е онлайн UPS, колкото аз съм китаец.

А аз откъде да съм сигурен, че наистина не си китаец?  :)

За UPS-а явно си прав - така го бяха написали в сайта, така го копирах.

Иначе двата APC - не трябва ли те да гасят машината ?

Не съм много наясно с всички марки, но знам че APC са добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз откъде да съм сигурен, че наистина не си китаец? :)

Добър въпрос :D

Иначе двата APC - не трябва ли те да гасят машината ?

Могат, ако искаш. Имат обратна връзка през USB. Може да избереш колко минути преди да падне батерията да ти спре компа.

Аз имам APC Back-UPS 900 Pro, преди бях с APC Back UPS 800 сега е на село и съм много доволен и от двата. Консумативите (т.е батерия) са скъпички обаче, ако се търсят оригинални.

На работа сме с някакви боклучави и няма да ти обяснявам какъв ад е. То примерно всеки 3ти токов удар минава и евентуално ти рестартира компа... Това вкъщи не ми се е случвало откакто ползвам UPS, 4-5 години тоест. Особено си личи на село, защото там напрежението варира, а тези UPS-и имат регулатор и стабилизатор на напрежението и работят в много широк диапазон без да пускат батерията.

П.П.Много ме кефи че програмката на APC даже си ти засича, колко ток си изгорил :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване