Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за теглене на аудио и видео с 48Hz от Youtube?

Препоръчан отговор

Здравейте! :)
Искам да попитам, защо с Youtube Downloader мога да тегля музика и клипчета с честота на дискретизация 48000 Hz (херца) а с други програми като Uget и VloaderBG мога само 44100 Hz, а докато с Youtube Downloader мога с 48 Hz ? 
Има ли начин да се направи от 44 Hz до 48 Hz? или някой да ми каже такава програма с коята мога да тегля музика и клипчето от Youtube с 48 Hz.

Благодаря Предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос... След като можеш да теглиш с 48 КХц с Youtube Downloader, защо търсиш друга програма, с която да правиш същото. Да не говорим, че тия КХц са пълен абсурд - YouTube и подобните е вероятно последният източник, който може да се нарече качествен, той е предимно информативен и нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос... След като можеш да теглиш с 48 КХц с Youtube Downloader, защо търсиш друга програма, с която да правиш същото. Да не говорим, че тия КХц са пълен абсурд - YouTube и подобните е вероятно последният източник, който може да се нарече качествен, той е предимно информативен и нищо повече.

Защото вече не мога да тегля клипове и музика от Youtube с YouTube Downloader (Youtube променя постоянно защитата си)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да изтеглиш. В тубата се пуска само 44Hz, освен това не променят никва защита, защото такава няма.

HEVC/H265/ е само видео поток - това е причината в тубата да има и отделен аудио стрийм, който може да се свали с различен битрейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да изтеглиш. В тубата се пуска само 44Hz, освен това не променят никва защита, защото такава няма.

HEVC/H265/ е само видео поток - това е причината в тубата да има и отделен аудио стрийм, който може да се свали с различен битрейт.

Как така с 44 Hz като всичките ми песни които съм теглил с Youtube Downloader са 48 Hz, а за защитата има такава защото като слагам линка да си изтегля песента ми изписва, че свалянето е провалено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз боклуци като Youtube Downloader не ползвам, а тя явно конвертира аудиото, щом така ти го "сваля".

Не знам с кой браузър си, но за Мозилата има FlashGot и го ъпдейтват веднага след като от тубата си променят начина на стрийм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз боклуци като Youtube Downloader не ползвам, а тя явно конвертира аудиото, щом така ти го "сваля".

Не знам с кой браузър си, но за Мозилата има FlashGot и го ъпдейтват веднага след като от тубата си променят начина на стрийм

Аз използвам Google Chrome, ако някой знае някаква качествена програма с която мога да тегля с 48Hz моля да каже. Благодаря Предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И български език ли не рабираш ?

Няма как да теглиш нещо, което не съществува, а има огромна разлика между теглене и теглене плюс конвертиране.

Още по-интересно ще ми е да дадеш няква смислена причина да искаш 48, което предполага по-голям размер, но не и по-добро качество.

Това тече в тубата

7690292l.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И български език ли не рабираш ?

Няма как да теглиш нещо, което не съществува, а има огромна разлика между теглене и теглене плюс конвертиране.

Още по-интересно ще ми е да дадеш няква смислена причина да искаш 48, което предполага по-голям размер, но не и по-добро качество.

Имам 2 последни въпроса и се извинявам, ако не съм те разбрал.

1.Остава ли качеството на песента същото, ако няма никаква разлика между 48 000 Hz и 44100 Hz ?

2.Тогава тези 48 000 Hz за какво служат ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно! автора търси начин да свали аудио и видео от youtube задължително с 48Hz, а дори не си дава сметка за какво служат тия херци. Май хората си мислят, че по-големите числа са по-добре  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно! автора търси начин да свали аудио и видео от youtube задължително с 48Hz, а дори не си дава сметка за какво служат тия херци. Май хората си мислят, че по-големите числа са по-добре  :D

Защото никога не съм използвал други програми за сваляне освен Youtube Downloader и затова не съм знаел и искам да знам дали наистина качеството на песента остава същото и тези 48 Hz освен, че са по-голям размер друго няма нали ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото никога не съм използвал други програми за сваляне освен Youtube Downloader и затова не съм знаел и искам да знам дали наистина качеството на песента остава същото и тези 48 Hz освен, че са по-голям размер друго няма нали ?

Честотата на семплиране теоретично определя колко точно ще се възпроизведе даден сигнал. Тоест задава таван на качеството един вид (Заедно с нивата на квантуване) т.е. сигнал 24bit / 96кHz има потенциал да е по-качествен от 16bit /44.1kHz.

Но ако източникът е примерно 44.1 и го конвертираш към 48, не само няма да получиш по-добро качество,защото просто входния сигнал вече е с по-лошо такова, ами тъй като ще конвертираш честотата на семплиране, ще има някава грешка.

Обратно, ако от 96 направиш 48 ще е по-добро качество отколкото ако го направиш 44.1 - заради по-голямата честота и защото е точно 2 пъти по-малко - няма конверсия, взема се през семпъл. ако от 48 или 44.1 направиш 96 - няма никаква полза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване