Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

курсора ми прескача като пиша (word)

emosms

Препоръчан отговор

Здравейте,

Като пиша текст във уърд (може би и в други програми), курсора ми прескача на произволни места и е супер дразнещо.

Сега, докато пиша този пост, също се получи същия проблем.

И не мисля, че съм докоснал тъч пада, което засега съм намирал като някакво обяснение на проблема в гуугъл.

Пробвах различни настройки на мишката в контрол панел:

- pointer options/ enhance pointer precision: пробвах и включено и изключено

- pointer options/ hide pointer while typingа

Същата работа и много дразни. Проблем със супер елементарно нещо.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми дано да не е, не ползвам никакви антивирусни и т.н., по принцип нямам проблеми.

п.п.. И hide pointer while typing ще пробвам off

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-performance/my-cursor-jumps-while-typing/9de98945-525a-45fe-a74c-741fb42d2069

---

Не е hide pointer while typing :(.

Пак си прескача

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не мисля, че съм докоснал тъч пада, което засега съм намирал като някакво обяснение на проблема в гуугъл.

Ако забраниш тъчпада поне ще докажеш че не е от него. Пробвал ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както е предложил колегата, докато пишете спирайте тъча така дори и да го докоснете няма да се мести.

За да се премести текстовия курсор освен преместване на показалеца на мишката имате и клик. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логично е да се провери изключен тъчпад.

Обаче няма активна опция disable. Външната мишка има, и успях да я изключа.

touchpad.png

touchpad_device_Man.png

-----

Teствам ей това:

https://code.google.com/p/touchfreeze/

Ще потвърдя дали върши работа след известно време, засега май работи  :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички лаптопи нямат опция за изключване на тъчпада, докато не им се качи драйвера! Така че щом нямате опция за изключване на тъчпада, то не сте си инсталирал драйвера и е напълно възможно проблемите да идват от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерното изключване не зависи от драйвера. 

Възможно е, но моят лаптоп например, не искаше да спре тъчпада, докато не качих драйвера, въпреки че имам такъв бутон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но моят лаптоп например, не искаше да спре тъчпада, докато не качих драйвера, въпреки че имам такъв бутон.

Така е естествено.

Хардуерното изключване не зависи от драйвера.

Това, че има отделно копче, изобщо не значи, че изключването е "хардуерно". Много по-лесно е да се направи изключването с бутон да си минава през драйвера и доста лаптопи са точно така.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че има отделно копче, изобщо не значи, че изключването е "хардуерно". 

Нещо и аз не съм казал всичко което трябва. Не на всички модели спирането зависи от наличието на драйвер. В момента правя един Samsung при който е така.Тъча се спира въпреки липсата на драйвер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо и аз не съм казал всичко което трябва. Не на всички модели спирането зависи от наличието на драйвер. В момента правя един Samsung при който е така.Тъча се спира въпреки липсата на драйвер.

Така е, ама няма как да се разбере дали бутона е директен или през драйвер, ако не си пробвал изрично съответния модел, т.е. не може да разчиташ на копчето. А на някои модели минава през драйвер, но ОС си го има и си го разпознава, дори и да не инсталираш изрично. Ако сложиш обаче някой минималистичен линукс - копчето не работи. Моя HP е така - Fn бутоните половината работят без драйвера щото Windows ги разпознава, половината не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретния лаптоп е: lenovo B50-30. 

Изглежда си има дефолт драйвер или firmware в дъното, колкото да работи.

Има и synaptics драйвер в сайта на производителя:

http://support.lenovo.com/au/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-b-series-laptops/lenovo-b50-30-notebook/?tabName=Downloads

Тъчпада се изключва от F6, без Fn клавиш, БЕЗ да съм инсталирал драйвера, но това сигурно си зависи от конкретния лаптоп.

---

touchfreeze също върши работa.

Не съм го деинсталирал, за да потвърдя че проблема е от тъчпада, с варианти изключен тъчпад, инсталиран synaptics driver и т.н.

Все пак, вече има 3 възможни варианта за решаване на проблема!

Благодаря за постовете :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси разтягането на локуми

Всички лаптопи нямат опция за изключване на тъчпада, докато не им се качи драйвера! 

Оспорвам единствено това некоректно изказване, защото има и такива което имат ...................

Да не говорим, че не се сещам да съм попадал на модел със отделен бутон (а не клавишна комбинация) който да има вариант да не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Валсо
      Един познат преди малко ме пита нещо, което не знам, защото никога не ми се е налагало да търся, а именно: може ли Майкрософт Офис да вгражда шрифтове в документа? Либре Офис има такава функция, него даже го има и за Уиндоус, но от фирмата му не ползват друго, освен МС Офис. Та, ако може някой с МС Офис да провери дали има такава функция? Ориентировъчно къде да се търси: при Либре Офис е в Properties на текущо отворения документ.
      Идеята на вграждането на шрифта е документът да се отвори на система, която няма дадения шрифт и документът ще е със същия шрифт, с който е писан.
    • от y0nkicha
      Както се подразбира по заглавието, нуждая се от геймърски мишка и слушалки, спрял съм се на няколко варианта.Споделете вие какви какви използвате, доволни ли сте или просто ми препоръчайте нещо доказано от самите вас, удобно и надеждно.. (бюджета ми е общо около 250-260 лв.)

Мишка №1 --> http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_16&product_id=13189&sort=p.price&order=DESC
      Мишка №2 --> http://www.gaminggear.bg/zowie-by-benq-ComCategory196bg
      Мишка №3 --> http://www.gaminggear.bg/razer-deathadder-chroma-геймърска-мишка

Слушалки №1 --> http://www.sky.bg/details.aspx?id=30678
      Слушалки №2 --> http://sky.bg/details.aspx?id=30910
      Слушалки №3 --> http://www.gaminggear.bg/headsets-steelseries (Спрял съм се на SteelSeries 9H Fnatic Edition Dolby 7.1)
    • от Hristiyan22
      Скоро си взех мишка HP Wired Mouse x1200. Имам проблеми с нея и смятам, че те се дължат на проблеми с драйвърите. Проблемът е че не мога да намеря от къде да изтегля съответните драйвъри. Някакви съвети?
    • от Ralchev Beats
      Здравейте !
      От скоро ми се прояви странен проблем със scroll-ването в windows 7.Пробвах всичко , не установих от къде идва проблема.Имам 3 мишки , опитах и 3те мишки във всички USB-та на компютъра.Преинсталирах целия Windows 7 , с мисълта , че е вирус.Разрових всички теми в интернет , доста оплаквания от такъв проблем със "съвети , че е от мишката" и решенията им са линкове със съответните драйвери на дадения форум (Logitech,Microsoft etc.).Идеята ми е , ако някой е срещал проблема да сподели произхода на проблема.
      Проблема е : При скролване надолу/нагоре било то в Browser/Explorer/Всякакъв софтуер/Игри.Scroll-ва на негова воля, няма определен цикъл , който да се повтаря - Въртиш 2-3 "секторчета" надолу , може да те върне най-горе на страницата , може да останеш на същото място , с две думи прави си каквото си иска.
      Предварително да кажа, Control Panel - > Mouse - > Wheel , чрез променяне на цифрричката или 1 въртене / screen не помага.
      Connect-нато е чрез USB , както и клавиатурата , Камерата и микрофона - С тях проблем нямам. Разменях USB-та , същата работа - прави го само с мишки.
      Не открих драйвери за моята мишка , цената и беше около 30лв , но нямаше диск с драйвери ( никога съм нямал ).
      Благодаря за вниманието.

П.С. Открих много оплаквания за подобен бъг и при Win7,Win8,Vista , но нямаше решение никъде - Всички твърдяха , че е от мишката ( понеже оплакванията бяха от различни форуми на различни марки мишки ).
    • от ZILT Gaming
      Здравейте имам проблеми със Лаптопът ми пускам флашката във лаптопът и не дава нищо  също така пускам мишката пак нищо а мишката свети и 2-те работят на другият компютър . Какво ли не пробвах Уиндолсът е 8.1 моля ви за малко помощ ERROR CODE 39 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване