Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам си един безплатен сайт, на който за щастие мога поне HTML да сложа...но само толкоз.....

Искам да си сложа код за томбола на него.....но ако може да се настрои всеки, който е направил нещо в този сайт автоматично да се включва в томболата...и нищо не разбирам от прорамиране разбира се...предлагайте.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се предложи. Има доста неща да научиш преди да правиш подобно нещо.

Най-лесния вариант е CMS система. Може да се пробваш с Wordpress. Още повече, че го има изцяло на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да се предложи. Има доста неща да научиш преди да правиш подобно нещо.

Най-лесния вариант е CMS система. Може да се пробваш с Wordpress. Още повече, че го има изцяло на български език.

Ако изобщо има PHP на хостинга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и малко повече информация към питащия. За да направиш това, което искаш сайта ти трябва да е динамичен:

линк1

линк2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и нищо не разбирам от прорамиране разбира се...предлагайте.....

Освен да се научиш да разбираш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, затворете темата щом не може да се помогне....

Проблема не е в помощта. И друг път съм го повтарял в други теми. За да може да се помогне по някакъв проблем, трябва питащия да е запознат поне малко с материята, за която пита. На теб ти трябват изцяло знания за HTML, CSS, PHP, JavaScript, MySQL.

Може да използваш CSM система WordPress или подобна на нея,но и там трябва малко да разбираш от HTML, CSS.

Не е трудно или невъзможно. Стига да искаш и да имаш желание нещата ще започнат да се подреждат лека полека, а и ако се интересуваш и питаш, никой колега от форума няма да ти се сърди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да питам не разбрах....не разбирам от подобни неща изобщо...този месец съм изчел 10 книги и във всичките напълно различни неща на една и съща тема-на кое да вярвам? Пълна каша.....питам какво да питам, защото ако ето сега питам как да си направя такава система всички ще кажат, че въпросът ми е твърде общ и трябва да се уточня....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да питам не разбрах....не разбирам от подобни неща изобщо...този месец съм изчел 10 книги и във всичките напълно различни неща на една и съща тема-на кое да вярвам? Пълна каша.....питам какво да питам, защото ако ето сега питам как да си направя такава система всички ще кажат, че въпросът ми е твърде общ и трябва да се уточня....

Ако си изчел 10 книги ще разбереш какво съм написал и в двата си поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си изчел 10 книги ще разбереш какво съм написал и в двата си поста.

Не е така...няма значение....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е така...няма значение....

Има значение. Кажи кои книги си прочел. За HTML, CSS, PHP.. пише навсякъде едно и също.Вярно развиват, се но основата се запазва. Може съответно и материали да ти се предложат. С едно или две обяснения няма как да направиш сайта, който искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си сложа код за томбола на него .... и нищо не разбирам от прорамиране разбира се

Човече ти направо ме разби. Как мислиш това да стане като хал хабер си нямаш? Все едно аз да кажа "Искам да направя 3D Snake ама не разбирам от OpenGL/Java."

Това си е направо мисията невъзможна. Дори някой да ти направи томбола ти не знаеш как да я вградиш в твоя сайт. За да се направи такова нещо се искат познания по PHP/MySQL/JS, а ти предполагам и HTML и CSS не можеш.

Не знам защо много хора предлагат CMS за начинаещи, но мога да ти кажа, че тръгнеш ли от CMS, няма да се научиш да програмираш. CMS е направено за хора който поне малко идея си имат от HTML/CSS и т.н.. (а CMS е доста ограничена и не ми харесва, че нямам пълен контрол)

Ако ти се занимава, почваш с основата:

http://www.w3schools.com/

Така след няколко седмици/месеца ще можеш да си направиш томболата.

Не искам да те обидя, просто искам да ти кажа, че това не е толкова просто колкото изглежда. Направих набързо опростена схема (реалната схема е още по-сложна), как бих аз го направил:

Tombola.png

Както виждаш си е доста работа, пък и доста познания иска. Започни от най-простото и ще видиш как бързо ще се научиш(ако това те влече де) и след време може да ни поканиш в твойта томбола :P

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.