Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с домашната мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте, от два дена имам проблем с домашната мрежа, бях си направил такава през рутера. На моят комп я създадох защото има много хардово пространство, и към нея включих другите три лаптопа за да мога да си гледам филмите навсякъде из нас. Онзи ден когато се опитах да гледам филм през мрежата се оказа че компа не вижда другите в мрежата, но пък те го виждат, имам предвид че ако на лаптопите се опитам да влезна в компа и да гледам филм от него няма проблем, но компа не вижда другите три машини. Опитах се да излезна от домашната мрежа и да влезна отново, но не ми дава. Не мога да създам и нова мрежа. Лаптопа излезна от мрежата и сега не може да влезне, дава грешка, ако направя нова мрежа от него, другите два компа се връзват към нея, само не и този който не може да излезне от старата група. Пуснах проверка за грешки и ми даде това:

" Ejther the Peer Name Resolution Protocol service(PNRPsvs) or the Peer Networking Manager service(p2pimsvc) is not working"  и до там, не може да се поправи.

Бихте ли ми помогна ли? Мога да преинсталирам големият комп и предполагам че проблема ще се реши но това е много краен вариант, заради много инсталирани игри, както и доста започнати преводи на филми и свързаните с това настройки на офис програми и други. Ако може да се оправи по някакъв начин ще е добре, искам да излезна от групата и да си създам нова, според мен рутера си е наред защото с другите машини си правя мрежа, явно проблема е в компа. Рутера е модел TL-WR2543ND TP-LINK. Трите лаптопа са вързани през безжичната мрежа а големият комп е със кабел във рутера и вградената лан карта на дъното.Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Start->Search-> напиши cmd и като се появи черната иконка щракни с десен бутон по нея и избери Run as administrator. Като се отвори черният прозоорец, в него постави копираният пот по-долу текст.

net stop p2pimsvc /y

del C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking\idstore.sst

shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Накрая машината ще се рестартира. При новото зареждане, пробвайте да се присъедините отново към домашната група.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами когато му дам това което си написал изписва: Could not find

C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking\idstore.sst

след което се рестартира и при опит да отворя групата пак нищо не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старт бутона и в търсачката пишеш servces > enter В появилия се списък търсиш Peer Name Resolution Protocol и Peer Networking Identity Manager. гледаш полето Satus дали услугата е стартирана. Другото поле е StartUp Type. Ако в StartUp Type пише нещо различно от Automatic, трябва да го промениш и да зададеш автоматично изпълнение. За целта с десен бутон в/у услугата  > Properties > срещу startUp type: от падащия списък избери Automatic, потвърди с ОК и рестартирай машината. Ако отново нe сработи, следвай поста на belivakov №2, само че този път във втората команда сложи пътя до файла в кавички. Т.е. трябва да стане така:

net stop p2pimsvc /y
del "C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking\idstore.sst"

п.п. да кажеш какво си правил м/у временно на машината. Да си инсталирал случайно някакъв нов софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много благодаря за отделеното време но нищо не стана независимо какво правя дава грешка и това е.На компа скоро нищо не съм правил, нови програми не са качвани от доста време, тези дни само преводи правих и реших да изгледам един филм за разнообразие и ето какво стана, а преди 3 дена нямаше проблем, колкото и да не ми се иска ще го преинсталирам, жалко само че като знам колко ме чака настройки на програми и занимавка с торенти ама..... Много мерси за помоща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да напуснеш домашната група? Пробвай да я напуснеш, рестарт и пак влез в нея. Върни грешките които срещнеш, защото само дава грешка не можем да познаем какво става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да излезна от групата,всеки път когато и дам да напусне ми дава че уиндоус не може да извърши операцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрий всичко в папката C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking, рестартирай и виж ще можеш ли да стартираш двете услуги Homegroup Provider и Homegroup Listener. Ако отново има проблем, пусни една проверка на системата:

Start->Search-> напиши cmd и като се появи черната иконка, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. В новоотворилия се черен прозорец напиши:

sfc /scannow и натисни Enter. Като свърши проверката, направи снимка на прозореца/екрана и я покажи тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много благодаря за отделеното време но нищо не стана независимо какво правя дава грешка и това е.На компа скоро нищо не съм правил, нови програми не са качвани от доста време, тези дни само преводи правих и реших да изгледам един филм за разнообразие и ето какво стана, а преди 3 дена нямаше проблем, колкото и да не ми се иска ще го преинсталирам, жалко само че като знам колко ме чака настройки на програми и занимавка с торенти ама..... Много мерси за помоща.

Аз не разбрах услугите, за които ти писах стартирани ли са или не и как им е зададено да стартират? Освен това погледни и Peer networking grouping. Да преинсталираш за такова нещо не си е работа. Не избързвай е моя съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато влизам в папката services втората услуга Peer Networking Identity Manager е стартирана и в режим Automatic, a първата Peer Name Resolution Protocol е в режим аутоматик но е спряна, и при опит за стартииране дава грешка. Рестартирах но въпреки това пак не тръгва. При стартиране на тези команди net stop p2pimsvc /y
del "C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking\idstore.sst"
  отново ми дава че файла idstore.sst липсва. Изтрих всичко в C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking и след рестарт всичко се сбъгавяса, почнаха да излизат някакви грешки с много числа и нули в тях,че на всичкото отгоре и интернета ми избяга. И при опит да му дам автоматично да поправи грешката изби син екран. Едвам успях да влезна в сейф моде за да успея да си прехвърля субтитрите и направо преинсталирах всичко, сега всичко работи без никакви ядове, и интернет и локалната мрежа, влизам си,излизам,създавам нова, гледам си филми. Кофти е че сега започвам оправяне на всичко свързано с настройките, ама късмет,просто от нищо се получи така, кво да се прави. Мерси отново на всички за помоща че поне се опитахте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е бил счупен ВиндоЛЗът. Дали файове, дали регистратура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да направиш една проверка на системния диск (chkdsk c: /R) , на системните файлове (sfc /scannow) и дори една поправка на инсталацията от инсталационния диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложих по-горе, но явно след изтриване на гореуказаната папка. системата, по някаква причина, се е сринала и COBRA е предприел драстични мерки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Беливаков след като изтрих папката и рестартирах всичко отиде по дяволите, а иначе мислех ако след триенето нищо не стане да псуан проверка както ме бяхте посъветвали, но след синият екран прецених че следващата грешка може да фатална за някой неща които бяха на декстопа и предпоч

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова Десктоп; Изтеглени и други такива библиотеки се пренасочват на несистемен дял. За да няма главоболия при проблем с ОС. За 2-3 минути се пренасочват и няма да боли глава и да се вдига кръвно! :)

А мързелите ползваме Win Library Tool - организира, може да архивира и после с 2 клика да възстановява местоположението на библиотеките.

Работи без инсталиране. Метва се някъде на несистемен дял и се ползва от там, заедно с архива на библлиотеките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверете дали тази опция е запусната:

windows-7-file-and-printer-sharing.png

Ако не е отбелязано тикчето, няма как споделените ресурси да са видими за другите машини. Ако не се полчуи направете един рипър на системата с инсталационната медия, и отново опитайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

techmaniac това го бях видял във една тема подобна на моята във чужд форум и го проверих но беше си пуснато и въпреки това не работеше. Така или иначе въпросът е кардинално решен, уиндоуса преинсталиран,всичко работи, а сега чакам да се заредят всичките 150 торента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеше и да не се стига до преинсталация чрез системната поправка, но както и да е. Важното е че проблема е решен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване