Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с 2 -SIM карти в телефон SAMSUNG GALAXY GRAND NEO DUOS

ALANIS63

Препоръчан отговор

Извинявам се, ако досега някой е разисквал темата, но ме интересува каква може да е причината да се отчитат разговори между SIM картите в един и същ  телефон, които карти са към различни оператори? Наскоро получих фактурата си от Мтел, в която имаше регистрирани доста разговори от Мтел картата към друга карта, която е към Виваком, също мой номер, при положение, че и двете карти са в един и същ телефон -  SAMSUNG GALAXY GRAND NEO DUOS. Това по мое мнение не е възможно технически, още повече, че в описанието на телефона е записано, че използването на едната карта блокира достъпа към другата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем има и една моя позната с този модел телефони. Телефона и е с 2 сим карти. На Виваком и Мобилтел. На няколко пъти избира да ми звъни от вивакомската карта, а всъщност при мен излиза мобилтелската.

Или е недоглеждане от нейна страна или телефона си има някакъв бъг. Проблема не е когато говориш, а когато набираш определен абонат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, повечето телефони имат опция - когато карта едно е недостъпна да те прехвърля към карта две. На теб се таксува разговор карта едно ( М-тел ) към карта две ( Виваком )

за съжаление не знам от къде се маха тоа ( а и не съм сигурен дали може )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем има и една моя позната с този модел телефони. Телефона и е с 2 сим карти. На Виваком и Мобилтел. На няколко пъти избира да ми звъни от вивакомската карта, а всъщност при мен излиза мобилтелската.

Или е недоглеждане от нейна страна или телефона си има някакъв бъг. Проблема не е когато говориш, а когато набираш определен абонат.

При мен са регистрирани разговори между двете карти с продължителности от 2-3 минути до 10-15 минути.

Здравейте, повечето телефони имат опция - когато карта едно е недостъпна да те прехвърля към карта две. На теб се таксува разговор карта едно ( М-тел ) към карта две ( Виваком )

за съжаление не знам от къде се маха тоа ( а и не съм сигурен дали може )

При мен основната карта е на Виваком, а втората е на Мтел. От Виваком към Мтелската карта обаче разговори не са регистрирани

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен са регистрирани разговори между двете карти с продължителности от 2-3 минути до 10-15 минути.

При мен основната карта е на Виваком, а втората е на Мтел. От Виваком към Мтелската карта обаче разговори не са регистрирани

Е това вече е много интересно - проверихте ли настройките за препращане на разговорите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това вече е много интересно - проверихте ли настройките за препращане на разговорите ?

Да, не са активирани никакви пренасочвания и винаги ме пита през коя карта да е изходящото повикване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

В тези дни и аз очаквам доставката на такова телефонче и искам да ви питам ако си го ползвам само с една SIM-карта ще има ли проблеми, или тези неща, за които говорите се получават, когато телефона е с включени двете едновременно?

Едит: И как е телефона като цяло? Бива ли го? По-леките игрички как се справят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, вече разбрах как става номера... Телефона е с Dual Standby, а не са активни по едно и също време. Демек, ако едната е активна, другата няма как да е и прехвърля разговора към активната карта, което същевременно увеличава сметката.

преди 9 часа, baner4ooo написа:

В тези дни и аз очаквам доставката на такова телефонче и искам да ви питам ако си го ползвам само с една SIM-карта ще има ли проблеми, или тези неща, за които говорите се получават, когато телефона е с включени двете едновременно?

Едит: И как е телефона като цяло? Бива ли го? По-леките игрички как се справят?

Ако го ползваш с 1 карта, не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
на 30.10.2014 г. at 15:23, ALANIS63 написа:

Да, не са активирани никакви пренасочвания и винаги ме пита през коя карта да е изходящото повикване

Аз също имам същия апарат при мен винаги ме пита по същия начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване