Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Постоянно ръмжене от захранването

professed

Препоръчан отговор

Здравейте. От вчера захранването постоянно ми ръмжи и като го чукна отгоре за миг спира, и пак почва.Изчистих го колкото мога със сешоара, но не спира ! Дали вече си е отишло или има прах вътре, където сешоара не може да достигне ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как почисти захранването със сешоар? Проблема както е казал колегата gyps е във вентилатора. Захранването трябва да се отвори, да се продуха от прах и вентилатора да се смаже. Ако и тогава продължава да се чува "ръмжене" и стържене се взема нов.

Вероятно целия ти компютър не е чистен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как почисти захранването със сешоар? Проблема както е казал колегата gyps е във вентилатора. Захранването трябва да се отвори, да се продуха от прах и вентилатора да се смаже. Ако и тогава продължава да се чува "ръмжене" и стържене се взема нов.

Вероятно целия ти компютър не е чистен. 

Ами издухвам прахта със сешоар. Колко г/д струва тази процедура в сервизите? И нов вентилатор колко лв е? Захранването ми е най-обикновено 460W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами издухвам прахта със сешоар. Колко г/д струва тази процедура в сервизите? И нов вентилатор колко лв е? Захранването ми е най-обикновено 460W.

С този сешоар не прави абсолютно нищо. Даже още повече набиваш прахоляка навътре.

Ето една тема, ако искаш се запознай с нея.

Иначе в сервиз почистването ще струва около 10 лева, смяната на вентилатора също. Поне в Плевен са такива цените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е чист, до колкото мога. Няма такъв прах както е показано на снимката. Разглобяване на захранването има ли някаква философия или мога сам да си го направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е чист, до колкото мога. Няма такъв прах както е показано на снимката. Разглобяване на захранването има ли някаква философия или мога сам да си го направя?

Това, че си го поодухал не значи, че няма прах във вентилаторите или по слотовете. Ако не е правена профилактика на компютъра скоро е препоръчително да се направи. Захранването се разглобява много лесно. Има 4 болтчета, които го държат за кутията и 4 болтчета, който като отвиеш му махаш капака. Проблема е, че при смяна на вентилатор на захранването той е запоен за платката и ще трябва да запояваш и новия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си почиствам захранването от прахта започне ли да ръмжи, и да със сешоар няма да стане работата. Трябва да се отвори и почисти внимателно. Със сешоар или сгъстен въздух може да се изтърбушат/изпочупат перките, така че не е добра идея. Смазването с машинно масло е добра идея, до следващото проръмжаване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си почиствам захранването от прахта започне ли да ръмжи, и да със сешоар няма да стане работата. Трябва да се отвори и почисти внимателно. Със сешоар или сгъстен въздух може да се изтърбушат/изпочупат перките, така че не е добра идея. Смазването с машинно масло е добра идея, до следващото проръмжаване.

Е то остава и ти колега да пуснеш тема:" Как да си почистя компютъра" . Мисля, че си се доказал вече, че разбираш от хардуер. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отидох да ми сменят перката, казаха, че е разбита. Също и го почистига за 12 лв. общо :D

Не било толкоз страшно значи. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mr. ??
      Здравейте!
      Предстои ми сглобяването на нова конфигурация до няколко месеца. Бъдещ билд със AMD R7 5800X + GTX 1050 Ti (от старата),
      във CM TD500 Mesh W (налична).  Но, с условието видео картата да се смени с RTX 3060 (при нормализиране на цените ,да се надяваме)
      Проблема е с избора на захранването (засега ще се взема само PSU + SSD NVMe) .
      Гледах тази листа, от препоръчваните захранвания в категория B. (за среден клас)
      Необходимо ли е да се взема по-мощно захранване от 750 W, за успокоение, или ако се оверклоква ,тогава е разумно да се вземе 850 W?
      За сега съм се спрял на:
      Seasonic 750W, FOCUS GX Series, 80 PLUS Gold
      Има доста стряскащи/лоши коментари за развалено/избухнало захранване в Amazon.com за Seasonic Focus GX серията.
      Очаквам и други предложения до към 250 лв.  Например от EVGA, Corsair, Cooler Master, Be quiet.
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване