Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем относно Galaxy S4

LooToSGoD

Препоръчан отговор

Здравейте 

от днес имам телефон Galaxy s4 закупих го от един турчин за 60 лева като се има предвид че телефона е изтърван и е счупен екрана тъча и горното стъкло но телефона си реагира но дисплея просто е четен и е вижда как е напукан отдолу 

И идеята ми е 

виждам че дисплеите струват НОВИ 250-300 лева 

не може ли да се вземе някоя реплика на телефона и да се монтира нейния дисплей на моя 

не ме интересува дали е оригинален или не аз не забелязвам голяма разлика във пикселите или резолюцията 

Ако не можете ли да ми предложите от някой сайт или магазин да си закупя дисплей със тъча и горното стъкло на изгодна цена 

post-317472-0-30551900-1414687012_thumb.

post-317472-0-98894200-1414687022_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си ? Чуваш ли се какво говориш ? Репликата няма нищо общо със оригинала.

А и софтуера със сигурност ще разбере, че това не е дисплей на Samsung.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си ? Чуваш ли се какво говориш ? Репликата няма нищо общо със оригинала.

А и софтуера със сигурност ще разбере, че това не е дисплей на Samsung.

Нямам си представа за това се обърнах към вас 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно безмислена покупка. Дори и да ставаше подобно начинание ( с дисплей от реплика) не се знае дали при изпускането е повреден само дисплея. Може да излязат и други дефекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане пич, а и за 60лв ти какво очакваш ? Нали си работи нормално ? Просто си сложи протектор.

Абсолютно безмислена покупка. Дори и да ставаше подобно начинание ( с дисплей от реплика) не се знае дали при изпускането е повреден само дисплея. Може да излязат и други дефекти.

Какви дефекти ? Пича може да изтегли Z-device test и да тества :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане пич, а и за 60лв ти какво очакваш ? Нали си работи нормално ? Просто си сложи протектор.

Май не си ме разбрал правилно 

телефона е със счупен дисплей както и тъч не може да работи 

иначе се свързва със компютърът ми и го свързвам със Samsung Kies 3 и си казва какъв е модел и тъй нататък 

мога да тегля и да качвам във него каквото си поискам 

сложил сим карта да пробвам дали работи и тя звъннах и телефона си звъни но не мога да вдисгна защото тъча работи само горе до пукнатата чат (работи имам предвид че като го натискам там се чуват някакви балончета или нещо от сорта)

А за тези 60 лева човека бе на зор не беше от България дори 

телефона е внос от Германия

Но да минем на въпроса 

Мога ли да си намеря ,,оригинален'' дисплей за този телефон на добра цена 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти от нета ще го купиш, но кой ще ти го сложи ? Обикаляш всички сервизи в града и при който е по- евтино там го оставяш или ги питаш дали ще го сложат без да купиш от тях частите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви дефекти ? Пича може да изтегли Z-device test и да тества :-)

Каквото и да тегли като софтуер за тест поне по мое наблюдение при изпускане на подобни модели телефони и напукване на екран или дисплей винаги след това започват да се появяват странични проблеми (зависване, прекъсване на разговори, проблем при свързване с wi-fi или gprs.....) . Да не говорим, че след смяната на диспея самия телефон работи няколко месеца ( даже и по малко).

Ти от нета ще го купиш, но кой ще ти го сложи ? Обикаляш всички сервизи в града и при който е по- евтино там го оставяш или ги питаш дали ще го сложат без да купиш от тях частите.

Може и от интернет да го купи. Проблема в сервиза, поне според мен, е не монтирането на дисплея колкото до това каква гаранция ще може да се даде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно на моя wt19i 2 години работи със счупен тъч и дисплей, слушам на него музика и нищо му няма дори флашфам андроида :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от някъде да предложите да си закупя на изгодна цена 

не е казано да е оригинален просто да е за Galaxy s4 и да става за него

единствените до колкото знам оригинални са ако вземеш повреден такъв телефон и просто си преместиш платката на него и готово :) (дори това ми е на идея за сега но няма такива телефони със такава повреда)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ще поразгледам 

има добри които ми допадат но как да съм сигурен че дисплея е здрав и ще пасне на моя ? все пак е модел GT-I9500 а моя е GT-I9505

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Търси в ebay или amazon

Вече оправих телефона 

попаднах на дисплей със стъклото и всичко но от GT-I9500 където мястото за платката е малко по различно

но го поизшлайфах със една машинка та оставих местата на процесора и видео чипът да се охлаждат а на изшлайфаните места където опираше платката

сложих по една хартийка и това е .

Телефона бачка идеално.

Та ми излезна чисто за 180 лева като сметна всичко   :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

А от къде си намери дисплея? Един мой познат си изпусна телефона Samsungn s4 (удороустойчив) :) и му счупи екрана, сага иска да му мсени дисплея, но се страхува,че ще му излезе много скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А можеше да го продадеш на части и да си спечелиш чисти пари. Друг вариант е да го продадеш с печалба сега, когато е оправен :) Добра покупка от твоя страна, ако всичко ти е излязло 180лв :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А можеше да го продадеш на части и да си спечелиш чисти пари. Друг вариант е да го продадеш с печалба сега, когато е оправен :) Добра покупка от твоя страна, ако всичко ти е излязло 180лв :)

Дори 160 ми излезна телефона :D и съм много доволен само дето батерията е за смяна но ме издържа 4 часа при товар :)

А от къде си намери дисплея? Един мой познат си изпусна телефона Samsungn s4 (удороустойчив) :) и му счупи екрана, сага иска да му мсени дисплея, но се страхува,че ще му излезе много скъпо.

Наистина много скъпо излиза смяната поне 250 ~ 300 лева а втора рака телефоните ги има за по 400 лева и малко от горе ако не са и с гаранция 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване