Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за видео/аудио обработка

Forzi

Препоръчан отговор

Здравеите, значи в момента търся програма, с която да мога да си edit-вам видеотата.

Примерно да:

- добавям/режа от аудиото или видеото.

- да вмъквам текст или снимки по време на видеото (ама не субтитри, по-скоро снимки или текст , който да се появява където и за колкото време искам на екрана така да се каже)

- да забавям или забързвам видеото.

Да мога да convert-ирам примерно от AVI към MP4 (колкото повече възможности толкова по-добре) и да си избирам сам сетивата без загуба на качество:

Video:

- Encoder (H264 и т.н.)

- Frame Rate - 60 и 30 и надолу.

- Resolution (като да може и 1080p и повече, че съм ползвал програми, които имаха само до 720p опций, въпреки ча видеото беше заснето на 1080p)

- Bit Rate - едно 40 000 ми е минимум, като бих искал да има възможност за повече, примерно 50 000. (самото видео като го заснема си има average 49-50k bitrate и peak 64k, аз искам след convert-ирането от един формат или кодек към друг да се запази високото качество вместо да отива към 28-30к average и 35k peak, щото видиш ли, програмата позволява само до толкова)

Audio:

- Encoder - AAC Low Complexity

- Sample rate - 48 000 hz

- bit rate - 320kb

Има ли програма, която да прави всичко това или ще трябва да купя 2 или повече? Тъкмо щях да купя Adobe Premiere effects, обаче не съм сигурен дали има тези възможности, плюс че досега съм ползвал free прогроми, и затова питам тук по опитните да не би случайно да си похарча парите за нещо, което няма да ползвам чак толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хахахаах, VirtualDub е безплатна и върши всичко това.

40k битрейт за 1080p ли ?

Лишено от логика действие, защото стрийм стайтовете ще го свалят до под 4к.

Вземи първо научи как се работи, а след това обвинявай софта, че прецаква нещата.

Междувремено можеш и да научиш защо видео едитори не се ползват вместо конвертори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лишено от логика действие, защото стрийм стайтовете ще го свалят до под 4к.

Под стрийм стайтове имаш предвид stream сайтове като примерно twitch или се бъркам?

Аз не ползвам twitch, а пък като качвам видеота в тубата и са с 30к bitrate. Това след като ги конвертирам към MP4 и H264. И да, ползвам сега няколко различни програми, и конвертер отделно също. Затова питах тук дали има една програма само, която да го може това всичко, или просто добра програма. 

Аз като го запиша видеото то си има 50-65к bitrate в зависимост от сцените, обаче като го бутна в конвертера, и максималната опция, която ми дава е 30к. Знам, че има програми, който могат да запазят по-добро качество, затова зададох няколко въпроса тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тубата и с милион битрейт можеш да качиш, но след конвертирането им от сървърите, ще бъдат пуснати с не повече от 3к за 1080p и май 10-15к за 4K.

Стрийм сайтове са сайтове като you tube и vbox7

Хората са казали, че луд умора няма, играй си, щом си мислиш, че нещо зависи от теб.

Точно за you tube ти гарантирам, че сървърите са им с някви смешни настройки. Качвал съм клип с кристално качество в 1080p, което е пускано след това с двойно по-голям размер на файла и двойно по-лошо качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тубата и с милион битрейт можеш да качиш, но след конвертирането им от сървърите, ще бъдат пуснати с не повече от 3к за 1080p и май 10-15к за 4K.

Точно за you tube ти гарантирам, че сървърите са им с някви смешни настройки. Качвал съм клип с кристално качество в 1080p, което е пускано след това с двойно по-голям размер на файла и двойно по-лошо качество.

Хаа, сериозно ли, това е егати и скапаното. Аз се чудя от 5 дена защо видеотата там са ниско качество, и само си играя и ъплоудвам с различни настройки.

Благодарско на Пунта Мара и супервас за предложените програми, ще ги разгледам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Само да попитам - каква е целта на занятието? Ще снимаш walkthrough-a за игри или нещо професионално? Защото, ако ще е за нещо любителско и да даваш толкова кинти за Adobe Premiere effects, си е чиста набутвация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя от 5 дена защо видеотата там са ниско качество, и само си играя и ъплоудвам с различни настройки.

Вината си е само твоя, въобще не опитвай да се сравняваш с мен.

П.П.

Много съм заспал и ми трябваше време да зацепя, че си геймър и снимаш с фрапс, иначе въобще нямаше да се включвам, защото на геймър не може да се помогне.

И за да не ме накажат, че само се заяждам :

Най-добрия конвертер за you tube, а и въобще за всичко е

http://www.mainconcept.com/eu/products/applications/totalcode-studio.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^^ 

Не че нещо, ама си се вкарал в някакъв филм като че ли. Нито се сравнявам или състезавам, нито използвам фрапс за записване, нито използвам едитори за конвертиране. Правиш си някакви заключения от нищото и си пишеш постовете според тези заключения. И да, заяждаш се. Ако смяташ, че не знам или че съм под нивото ти, хубаво, въобще не ми обръщай внимание. Егати и хората.

Аз хубаво ще взема да науча, че в тубата се обработват до 5-8к bitrate. Затова и попитах тук, в първия ми пост даже съм го написал накрая в последните 2 изречения и ще го напиша пак, че съм ползвал досега фрии програми, и питам по-опитните хора защото да не би да си похарча парите за нещо, и да се окаже, че съм нямал нужда от него. 

Агентпат - Целта е бих казал професионално. Не бих дал 150-200 лева или повече ако беше за забавление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи си написал, че искаш да конвертираш от AVI към MP4 със софта, който ти предложат, но в същото време досега не си го правил, което е още по-зле.

Целта ти може да е професионален разултат, но знанията ти са аматьорски, а от тях основно зависи крайния продукт.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bit_rate#Information_rate

Resolve е безплатна, но за сметка на това е с години пред Premiere, защото някои хора си въобразяват, че Premiere става за color correction/grading.

И в общи линии безплатните Resolve и audacity, ще ти свършат много повече работа от всичко, което искаш да си купиш.

Опциите при експорт много често зависят от инсталираните енкодери/кодеци/ , които в повечето случаи са безплатни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване