Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроса свързани с едно дъно?

Препоръчан отговор

Значи взех си едно дъно и сега мисля да си го сменям и искам да знам мога ли евентоално да объркам някой кабел на захранването и да изпуши и дъното и захранването?

Другото е искам да знам при смяна на дъно хард диска ще се засегнели и по точно д-то, защото ще трябва преинсталация на windolsа(който е в C) зариди новите дривери на новото дъно, но от това ще стане ли нещо на д-то?

П.С. - Понежи съм объркал заглавито ако може някой да го оправи на Въпроси свързани с едно дъно?

Редактирано от NemeziS (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nemezis0hz.jpg

Накрайниците на захранващия блок и дънната платка се подключват тип "мъжко-женско" в зависимост от

интерфейса.Не можеш да объркаш полярността, за да се опасяваш от изгаряне.Друг е въпроса, че съществува разнообразие.Напиши имената на моделите на старото и новото дъно.Напиши мощността и модела на блока захранване.Не забравяй да опишеш и другите консуматори-HDD, ROM, PCI.

Дял D няма да затриеш, ако внимаваш по време на инсталация."windolsа" няма, windows e.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мерси :rolleyes:

Е няма смисал защото трябва да ги търса, но ме интересуваше най - вече за Д-то но щом няма начин да объркам нещо сичко ще си е ОК biggrin.gif А пък и не би трябвало да има проблеми защото до сега дъното е работело на захранване 230 мойто е 320 cool.gif Но ето го дъното защото ми е под ръка http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...ctName=GA-7S748

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да вкараш някой кабел където не му е мястото,трябва да си доста изобретателен :shake_puter:

По принцип обаче няма опасност.

Относно Windows-а: на мен ми се е случвало да тръгне Win инсталиран на друга конфигурация,но това е късмет,а и не може да се очаква,че ще върви стабилно.При всички положения ще трябва да го преинсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да аз не съм си и помислял да не го преинсталирам ама си е играчка и затова не изгарям от желание biggrin.gif

Сега се сещам нещо което забравих да питам, а мисля, че е не е кой знае колко важно но се пак!

Да форматирам ли C-то преди да го сложа новота или после направо си инсталирам windolsa както си се инсталира?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината има една опасност и тя е ако имаш USB-та на кутията при включването им към дъното ако ги объркаш има вероятност за много ефектно изгаряне на захранването(но това става с определени модели дъно), но по-голяма щета от това неможеш да направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В интерес на истината има една опасност и тя е ако имаш USB-та на кутията при включването им към дъното ако ги объркаш има вероятност за много ефектно изгаряне на захранването(но това става с определени модели дъно), но по-голяма щета от това неможеш да направиш.

Мерси много аз вопще не се бях замислял за тях и сега погледнах ще им обърна внимание и на тях biggrin.gif

П.С - аз малко се отклонявам от темата ама ... Значи имам два кабела излизат от зад на котията а началото им е в предната час на компютара там където излизат кабелите за предните USB-та и за Restar и Power и на тях пише MIC и AUX. Те са такива аудио кабели.Та те за кво са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nemezis20yn.jpg

Axa, форматирай С-то, преди да го сложиш и после направо си инсталирай windows-a, както се инсталира.

Не знам дали си наясно с цялата постановка, която се развива в тази тема, но за себе си съм сигурен, че милиони мои нервни клетки се затриват, за да вникна в смисъла на написаното.

Всевъзможните еквилибристики, на които си решил да правиш, едно е ясно.Дъното е с цокъл А (Socket A).Предполагаем модел 2003.Списък с поддържани процесори:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...ctName=GA-7S748

Трампата на старото дъно с ново до нищо няма да доведе.Сегашният ти процесор е свален от производство (включително и максимума за тези дъна-AthlonXP 3200+(Barton,.13u)).

Процесорът и новото дъно трябва да са взаимоподържани.При този тип дъна има 20 пинов молекс.Новите дъна са с 20+4.Разговорът около D-то намирисва на неувереност и намерение да се инсталира "прозореца" като за първи път.Четеш по време на инсталацията, какво ти се предлага и предприемаш действие.Прехвърляне на презаписваеми дискове съдържанието на D-то, само ще увеличи твоята сигурност.

П.С - аз малко се отклонявам от темата ама ... Значи имам две букси излизат от зад на котията а началото им е в предната час на компютара там където излизат кабелите за предните USB-та и за Restar и Power и на тях пише MIC и AUX. Те са такива аудио букси.Та те за кво са?

Кое какво е? MIC и AUX са фронтално изнесени букси.Удобство на потребителя.

F_AUDIO (F_AUDIO Connector)

If you want to use Front Audio connector, you must remove 5-6, 9-10 Jumper. In order to utilize the

front audio header, your chassis must have front audio connector. Also please make sure the pin

assigment on the cable is the same as the pin assigment on the MB header. To find out if the chassis

audio3lt.jpg

Ако има и USB портове на предния капак на кутията, пак са със същата цел-удобство.USB се подключва в следната последователност +5V, Data-, Data+, Маса/Общ.Отбелязано е на накрайниците, ако са отделни.Конкретно твоето дъно, то е USB 2.0.Един порт за два входа и изглежда така:

usb200sl.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно за това става въпрос!

Но незнам защо да не доведе до нищо добро? Наистина може да се получат и доста не приятни неща ама но може и да се получи идеално...

Смятам, че това е един доста добър варянт на замяна на старото ми дъно и все пак немога да си позвола нова конфигорация за 1000лв.

А пък и въпросите ми са си горе долу конкретни, а и наистина си прав за Д-то, но не смятам вече да записвам най - важните ми неща.

А си мисля за клок може би до 3200, защото макса му е толкова и защо да не се дигне до толко с подходящо охлаждане?

П.С. - Извинявам се :shake_puter: значи моя е грешкака не се изразих правилно. Това са такива кабели каквито примерно са за слушалките!И на тях пише Aux и Mic

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване