Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с рам

Препоръчан отговор

Здравейте имам следната конфигурация 

ga-eg41mf-us2h 

q6600

4gb takems 1333mhz

Дадоха ми още една плочка рам geil 4gb 1600mhz, но като я сложа, компютъра не се включва. Рамта е почти нова. Пробвах да променя таймингите но май нещо не ми се получи. Ще може ли да тръгне изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай дали ПС ще тръгне само с новата РАМ памет. 

Има вероятност паметта да не е съвместима или да е повредена.

Виж какво пише и за самото дъно, когато му слагаш още РАМ памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приеми,че дъното по някаква причина е несъвместимо точно с тази плочка рам-памет,която си взел.Всъщност,плочката я няма в списъка с поддържаните памети на дъното,макар и той да е непълен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам има ли значение коя платка е на първия слот ?

Computer    
Computer Type    ACPI x86-based PC  (Mobile)
Operating System    Microsoft Windows 7 Professional
OS Service Pack    Service Pack 1
Internet Explorer    11.0.9600.17358
DirectX    DirectX 11.1
Computer Name    IVAYLODIMOV-PC
User Name    Ivaylo Dimov
Logon Domain    IvayloDimov-PC
Date / Time    2014-11-05 / 21:20

Motherboard    
CPU Type    Mobile DualCore Intel Core Duo T2250, 1733 MHz (13 x 133)
Motherboard Name    Acer Aspire 5670
Motherboard Chipset    Mobile Intel Calistoga-PM i945PM
System Memory    3072 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Samsung M4 70T5663QZ3-CF7    2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (6-6-6-18 @ 400 MHz)  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Apacer 78.02G75.9K2    1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
BIOS Type    Phoenix (01/12/07)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване