Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кондензатори на захранване,изтекли?

Препоръчан отговор

Здравейте,от 1-2 седмици имам проблем със компютъра - по време на работа целия компютър "Замръзва" и не няма никакви реакции.Първо се насочих към захранването,отворих го - резултата един изтекъл кондензатор 2200uF/10V него ще го сменя , когато имам повече време. Обаче има два други който ме съмняват дали не са изтекли или просто са залепени един за друг за да не мърдат. Ето ги какво представляват - цък. И двата са със стойност 560uF/200V. Лека вечер !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно тези двата кондензатора са на входящата част (240 V) и не са изтекли. Може да са с намален капацитет, но не са и няма как да изтече електролита нагоре. Добре е да измериш напреженията с мултицет и да напишеш какъв е модела на захранването, за да се види дали е възможен ремонт или да се взема ново захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от 1-2 седмици имам проблем със компютъра - по време на работа целия компютър "Замръзва" и не няма никакви реакции.Първо се насочих към захранването,отворих го - резултата един изтекъл кондензатор 2200uF/10V него ще го сменя , когато имам повече време. Обаче има два други който ме съмняват дали не са изтекли или просто са залепени един за друг за да не мърдат. Ето ги какво представляват - цък. И двата са със стойност 560uF/200V. Лека вечер !

На двата кондензатора (560/200V) нищо им няма. Така са си фабрично залепени със смола за да не се мърдат от вибрациите. А за кондезнзатора, за който пишете - него го няма на снимка за да се произнесе човек. Вие как преценихте, че последният е за смяна? Ако е подут от горната си страна, там където се вижда алуминиевата обвивка, ще го смените. Ако ли не, най- добре е да потърсите помощ от разбиращ тази техника или в сервиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за кондезнзатора, за който пишете - него го няма на снимка за да се произнесе човек....

Точно така отгоре се е подул леко , на него нямам снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така отгоре се е подул леко , на него нямам снимка.

Сменяй го със същият или малко по-голям по капацитет. Напрежението да е минимум, същото. И да не забравиш, че електролитните кондензатори имат "поляритет" + и -

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако реша да сменя цялото захранване , какво ви е мнението за този китаец - цък.

Офф: като за китаец - жълт и миризлив. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако реша да сменя цялото захранване , какво ви е мнението за този китаец - цък.

По-добре да вземеш нещо втора ръка... Примерно от тук fortron-а

Или това: http://olx.bg/zahranvane-fortron-fsp-350w-i56900564

Колкото до кондензаторите... Ако сам можеш да си го смениш давай сменявай иначе в сервиз ще ти вземат парички...

ПП: Странно, но вчера минах през 3 сервиза за ТВ техника в Перник защото и аз имах проблем с един кондензатор на монитора (и монитора се пускаше 15-20 мин след като му натисна бутона за включване) и ги питах дали сменяват кондензатори, а те ми отговаряха с "Не само ремонтираме", та аз се захванах сам и си го смених успешно :) . Та успех и на теб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване