Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Руут на линукс

Dani Chernev

Препоръчан отговор

Извинете

възможно ли е някой дами ROOТ-не Компютъра

без да разбера

знам че е тъпо но получавам заплахи

Принципно да, всеки софтуер има бъгове, които могат да се използват за получаване на някакви привилегии (или повишаване на привилегии). Но освен ако не сте сложил проста парола на този потребител и сте отворил порта за shh шанса е много много малък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно да, всеки софтуер има бъгове, които могат да се използват за получаване на някакви привилегии (или повишаване на привилегии). Но освен ако не сте сложил проста парола на този потребител и сте отворил порта за shh шанса е много много малък

Няма

Отворен shh-PORT

и потребителя има парола но е доста-трудно да се налучка защото

няма как да премине през рутера

няма нито 1 порт отворен към вътрешното ИП

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма

Отворен shh-PORT

и потребителя има парола но е доста-трудно да се налучка защото

няма как да премине през рутера

няма нито 1 порт отворен към вътрешното ИП

Принципно и за това има решение. Само внимавайте какви сайтове посещатаве, какво и от къде теглите и инсталирате

Ако подхождате разумно няма лесен, бърз и прост начин да ви хакнат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и за това има решение. Само внимавайте какви сайтове посещатаве, какво и от къде теглите и инсталирате

Ако подхождате разумно няма лесен, бърз и прост начин да ви хакнат

Един просто ме плаши по скайп -

Сега ще те роотна

Само че доколкото знам

няма както СТАВА с DarkComet

НО явно може

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да може ? Под "руутна", предполагам, че разбирате придобиване на администраторски права над системата. 

Коя дистрибуция ползвате и давали ли сте на някого администраторската си парола ?

Инсталирали ли сте приложение от несигурен източник ?

Под Linux има поне няколко програми за отдалечен достъп, но това се прави само след предоставянето на съответните права.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да може ? Под "руутна", предполагам, че разбирате придобиване на администраторски права над системата. 

Коя дистрибуция ползвате и давали ли сте на някого администраторската си парола ?

Инсталирали ли сте приложение от несигурен източник ?

Под Linux има поне няколко програми за отдалечен достъп, но това се прави само след предоставянето на съответните права.

Знам че неможе никой да ме хакне беше кубунту14.04

ама я махнах че прави проблеми със средата

скоро ше сложа дебиан или - арч

ЗАПЛАХИТЕ БЯХА за РООТ -без дасъм давал парола НЕЩО КАТО RAT под уидоус не мисе струва възможно

в момента съм на работа -тук сме с уиндоус 8.1 :Д

затова го мразяяяяя но неискам да ме уволняват-щото съм сложил линукс

благодаря - ви искам просто да знам дали има начин за такова -нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЗАПЛАХИТЕ БЯХА за РООТ -без дасъм давал парола НЕЩО КАТО RAT под уидоус не мисе струва възможно

в момента съм на работа -тук сме с уиндоус 8.1 :Д

затова го мразяяяяя но неискам да ме уволняват-щото съм сложил линукс

благодаря - ви искам просто да знам дали има начин за такова -нещо

Начин винаги има, няма непробиваема система. Всичко е въпрос на време и пари. Само че при която и да е ОС при подходящи настройки това не е лесно (независимо дали говорим за Windows или Линукс)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не им предоставиш сам достъп, кварталните хахорчета трудно ще те хакнат, която и дистрибуция да ползваш.

Колкото до Ubuntu и неговите разновидности - това е прекрасна дистрибуция. В Debian и Arch няма да намериш по- висока сигурност. В момента по отношение на сигурността Убунту и Дебиан леко са си разменили местата. Убунту подхождат много предпазливо и вкарват пакети в хранилищата след продължително тестване. Докато при Дебиан, напоследък забелязвам тенденция да вкарват неработещи пакети в стабилното издание, въпреки докладите за грешки.

По- добре, акцентирай върху образованието си. Няма да ти е приятно да го прочетеш, но в момента си под изискванията за начално образование (четвърти клас).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато имаш проблеми - питай, проблемите могат да бъдат решени.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един просто ме плаши по скайп -

Сега ще те роотна

Само че доколкото знам

няма както СТАВА с DarkComet

НО явно може

Това са митове и легенди. Пич, на тоя просто му се изсмей и му кажи да роотне на баба си кокошките, че да снасят повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от OceanbE
      Здравейте, 
      вчера бях хакнат, казаха ми, че няма да имам интернет и до известна степен се получи.Когато съм през рутер не мога да влизам в сайтове като: facebook, zamunda, apple.com, twitch.coм, но мога да влизам в гоогле, vbox7, youtube и разни форуми, които пробвах от google.Обаче като  сложа кабела директно в PC, без да минава от рутера МОГА да влизам навсякъде и няма проблем.Какво по дяволите ми направиха на рутера, че ми забранява достъпа до определени сайтове?
      Пробвах с фактори ресет от рутера(копчето отзад) и с опцията от менюто на рутера.Преглеждах го 100 пъти и не открих да има добавен друг потребител или ИП или квото и да е било.
      Пробвах с многократни рестарти на рутера(TP-LINK) и модема, който е на Близу.Не става.
      Пробвах с различни антивирусни програми пак не става...
      Обаждах се на оператора, също не можа да помогне, каза че не е от тях проблема..
      Помагайте, моля..
    • от Rudolph
      Здравейте,

Купих си 160GB PS3 преди няколко месеца и реших да го хакна, но ми омръзна да играя само singleplayer. Покрай хитовите игри, които излязоха на скоро ми се прииска да си купя оригиналните игри и да играя multiplayer. До колкото разбрах не мога да ирая Multiplayer на Jailbrake-ната PS3. Моля, ако някой знае как да се премахне хака по безопасен начин, да сподели.
      Благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване