Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

AresP

Пак проблем с безжичния интернет на лаптопа...

Препоръчан отговор

Привет! Проблемът ми е следния: лаптопът ми не иска да се свърже с интернет от време на време, показва ми "Unable to connect.." и ме кара да troubleshoot-вам. Имам чувството, че драйвърите спират да работят, въпреки, че съм махнал отметките на Power management, които им позволяват да се изключват за да спестяват енергия. През повечето време всичко е наред, но наистина е много дразнещо, когато се случи.. Ако имате някакви идеи, помагайте! :) 

П.С. Проблемът се решава с изключване и включване на лаптопа (не рестартиране)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво растояние от рутера е лаптопа?Какъв модел е безжичния адаптер?Каква система имаш инсталирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато се извършва Troubleshooting каква грешка намира и намира ли изобщо грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато се извършва Troubleshooting каква грешка намира и намира ли изобщо грешка?

Понякога намира грешка и я fix-ва, понякога казва, че не може да реши проблема. Когато има грешка пише, че не работи wireless adapter или нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се появи проблем, направи следното:
Start-Run напиши cmd и натисни Enter
В новия черен прозорец напиши

ipconfig /all>%userprofile%\desktop\ipconfig.txt

Като тръгне нетът, отвори файла ipconfig.txt, който е на работния плот, маркирай всичко и го копирай. Публикувай тук това съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм, това ми прилича на проблем с рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем се среща ако безжичната ти карта го вижда на 2-3 черти, но сигнала не е толкова плътен и качествен и го изплюва на моменти, и когато имаш конфликт при аутентикацията чрез типа на кодиране на паролата ти за Wifi мрежата (WPA,WPA-2 и другите типове шифровка на паролата) при някой модели безжични адаптери, някой от тези шифровки не се потдържат или правят точно този проблем! Затова е хубаво настройките на паролата и кодирането на паролата за безжичния достъп да бъдат променени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем се среща ако безжичната ти карта го вижда на 2-3 черти, но сигнала не е толкова плътен и качествен и го изплюва на моменти, и когато имаш конфликт при аутентикацията чрез типа на кодиране на паролата ти за Wifi мрежата (WPA,WPA-2 и другите типове шифровка на паролата) при някой модели безжични адаптери, някой от тези шифровки не се потдържат или правят точно този проблем! Затова е хубаво настройките на паролата и кодирането на паролата за безжичния достъп да бъдат променени!

И как да направя всичко това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, 

опитай и следния вариант:

Device Manager --> Network adapters ---> десен бутон на този, който носи името на лаптопа ти ---> Properties --->

Details ---> от падащото меню избери Hardware Ids ---> копирай първото --> paste в google ---> избери резултат,който е в  сайта driveridentifier и започва едно голяямо теглене и инсталиране :)

В този сайт се иска за регистрация само e-mail / напиши нещо произволно,но съответно с @..., не се иска никакво потвърждаване от пощата / и започваш да теглиш подред или файловете,които са по-големи :) Ако много ти спира интернетът, опитай да застанеш максимално близо до рутера и виж дали прекъсва.

Съжалявам ако обяснението ми не е на ниво, искрено се надявам да си решиш проблема.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да направя всичко това?

Като начало кажи какъв точно рутер ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да колегата много правилно пита за модела на рутера! Конкретно не мога да ти напиша, защото незнам какъв ти е рутера, но може сам да си изтестваш с кой тип шифровка няма да ти прави проблем (WPA, WPA2, WEP, PSK, TKIP,AES) ако смяташ, че проблема не ти е в обхвата на рутера (ако излъчвания сигнал наистина ти е силен и достатъчен за да се свържеш и ползваш интернет).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да колегата много правилно пита за модела на рутера! Конкретно не мога да ти напиша, защото незнам какъв ти е рутера, но може сам да си изтестваш с кой тип шифровка няма да ти прави проблем (WPA, WPA2, WEP, PSK, TKIP,AES) ако смяташ, че проблема не ти е в обхвата на рутера (ако излъчвания сигнал наистина ти е силен и достатъчен за да се свържеш и ползваш интернет).

Рутерът е TP-link. И на Tenda прави проблеми.. общо взето прави проблеми вкъщи, в квартирата и в на приятелката ми квартирата, като вкъщи ползвам и моя интернет, и на комшията. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутерът е TP-link. 

... я лаптопа е с дисплей и клавиатура.

Знаеш ли колко модела имат TP-link ?

И на Tenda прави проблеми.. общо взето прави проблеми вкъщи, в квартирата и в на приятелката ми квартирата, като вкъщи ползвам и моя интернет, и на комшията.  :D

Щом и на други рутери прави номера - може wifi адаптера да е сдал багажа.
Пробвай с външен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... я лаптопа е с дисплей и клавиатура.

Знаеш ли колко модела имат TP-link ?

Щом и на други рутери прави номера - може wifi адаптера да е сдал багажа.
Пробвай с външен.

Лаптопът е на 1 месец..баси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sorry

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф ://

Чудно как се опитвате да помогнете на човек, който сам не иска да си помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф ://

Чудно как се опитвате да помогнете на човек, който сам не иска да си помогне...

Такива сме си - още от чавдарчета, пионерчета, бой скаути.

Това последното е защото, когато помагахме на възрастните хора да пресичат улицата, който не искаше - имаше бой. Оттам - бой скаути. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай проблема седи зад монитора пич :wink12:  не, че нещо ама ние тука не сме ти някфи пички да ни задяваш с смешни проблеми :)  ако имаше желание да ти се оправи проблема щеше да се отнесеш по сериозно към нашите запитвания... Аз тази тема взех да я приемам като един вид гавра... Едва ли не ние сме глупаците, че ти не можеш да си разрешиш проблема... Написали сме ти вариянти.... Няма да коментирам повече достататъчно е че ти казах най-често срещаните причини на тоя клас рутери (TP-Link и D-Link), при които се среща този твоя прословут неразрешаем проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че лаптопа е на 1 месец нищо не означава. Поради тези причини се дава гаранция.

Вероятни причини за твоя проблем.

1. Повредена безжична карта - лаптопа е в гаранция. Носиш го и там се проверява.

2. Неправилно инсталиран драйвер - Малко вероятно, сама ОС ще те извести и ще има даже BSOD, но не винаги е така.

3. Проблем със самият драйвер от производителя - вече често срещано явление. Пробва се по-стар драйвер.

4. Настройка на рутера - канал на излъчване, криптация , стандарт - Повечето устройства излъчват на 3 канал, затова е хубаво да го смениш ( примерно на 9-10 и т.н). Виж какъв стандарт ти поддържа картата ( b,g,n) и съответно каква криптация.

5. Допълнителен софтуер който пречи на работата. - На повечето вече безжични карти освен драйвера има и собствен софтуер за управление. Този софтуер може да се инсталира или не, но ако потребителя не е навътре в нещата или не чете в повечето случаи го инсталира и него. Тогава трябва да се влезе в тази програма и да се настрои дали тя да управлява безжичната карта или Windows OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че лаптопа е на 1 месец нищо не означава. Поради тези причини се дава гаранция.

Вероятни причини за твоя проблем.

1. Повредена безжична карта - лаптопа е в гаранция. Носиш го и там се проверява.

2. Неправилно инсталиран драйвер - Малко вероятно, сама ОС ще те извести и ще има даже BSOD, но не винаги е така.

3. Проблем със самият драйвер от производителя - вече често срещано явление. Пробва се по-стар драйвер.

4. Настройка на рутера - канал на излъчване, криптация , стандарт - Повечето устройства излъчват на 3 канал, затова е хубаво да го смениш ( примерно на 9-10 и т.н). Виж какъв стандарт ти поддържа картата ( b,g,n) и съответно каква криптация.

5. Допълнителен софтуер който пречи на работата. - На повечето вече безжични карти освен драйвера има и собствен софтуер за управление. Този софтуер може да се инсталира или не, но ако потребителя не е навътре в нещата или не чете в повечето случаи го инсталира и него. Тогава трябва да се влезе в тази програма и да се настрои дали тя да управлява безжичната карта или Windows OS.

Как се казва въпросният софтуер от точка 5? Къде да го намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е само ако си го инсталирал. Ако ти излизат 2 икони долу в дясно за настройка и управление на безжичната свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се казва въпросният софтуер от точка 5? Къде да го намеря?

Той пък иска да го търси - това ми звучи като тема в раздела за АВ - "Търся вирус" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е само ако си го инсталирал. Ако ти излизат 2 икони долу в дясно за настройка и управление на безжичната свързаност.

Не съм го инсталирал, Явно проблемът е другаде..благодаря ти много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не даваш никаква информация,която да помогне за да получиш отговор!Знае се само,че е един лаптоп(без марка и модел) и един рутер(без модела му).Поне каква система имаш инсталирана,да беше споменал и точния модел на този лаптоп!Ако беше отговорил на въпросите,които са ти зададени,също можеше да се ориентира проблема.Така трябва да си играем на гадаене. :playing cards3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не даваш никаква информация,която да помогне за да получиш отговор!Знае се само,че е един лаптоп(без марка и модел) и един рутер(без модела му).Поне каква система имаш инсталирана,да беше споменал и точния модел на този лаптоп!Ако беше отговорил на въпросите,които са ти зададени,също можеше да се ориентира проблема.Така трябва да си играем на гадаене. :playing cards3:

HP Probook 450 G1, WIndows 7 Ultimate, проблемът се появява на 4 различни рутера, така че предполагам не е важен рутерът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от DarkEdge
      По-рано един от «бащите-основатели» на интернет Тим Бърнърс Лий заяви в интервю за списание Vanity Fair, че интернет е претърпял крах, вместо да служит на човечеството. По данни на СМИ, сега екипът на Бърнърс-Лий работи над проект за «алтернативен» децентрализиран интернет с кодово название DWeb.

На третата Децентрализирана уеб среща, която се състоя по-рано в СанФранциско с участието на около 800 специалиста, Бърнърс Лий представи проект за създаване на децентрализирани социалноо приложение Solid (social linked data), разработено в Масачузетския технологически институт, съобщава ИА REX. «В интернет може да съществоува друго общество, ако предоставим на хората анонимност и им върне контрола над данните им. Ние строим цяла екосистема», — казва Бърнърс-Лий.

https://solid.mit.edu/

• от Zami Dexter
      Привет,
      Питането ми е за кв. Света Троица, гр София.
      Знаете ли доставчици, които предлагат интернет без дългосрочен договор? С други думи - безсрочен договор. месец за месец да се плаща. Както са надежда.нет, които нямат покритие за блока ми.
      Благодаря предварително.
    • от Raya Jekova
      Здравейте!Вчера реших да си сменя паролата на телефона ми,който е Iphone 7.Не знам какво стана,но я забравих,защото тази,която си мислих,че е се оказа невалидна.Реших да го върна към фабричните му настройки чрез iTunes,но излиза само възстановяване на данни и зарежда.Като зареди ми иска 2 пъти парола-новата и потвърждението и.Заключва се постоянно или за 5 мин или за  1 час.Същото нещо се повтаря вече няколко часа и няма никакъв резултат от този reset на телефона.Някой,ако знае какво да направя или евентуално колко ще ми струва,ако го заведа да ми го оправят,да помагаа!Благодаря предварително!
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• Дарение

• Добави ново...