Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с монитора

Препоръчан отговор

Здравейте,приятели! Много ще съм ви благодарен,ако можете да помогнете с нещо,значи проблема ми е следния,след като включа компютъра,на монитора излиза картина за 1-2 секунди и се скрива (екрана става черен),проблема не е в компютъра (100% сигурно),като го насоча към силна (ярка) слънчева светлина се вижда много малко,мисля си,че проблема е в една лампичка,която е изгоряла,но не съм сигурен,ако някой може да помогне или да изкаже мнение е добре дошъл,ще съм ви много благодарен! :)

http://www.rapiditparts.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/B/9/B95E7D20F3F557887B462ED133718C82.jpgТова е монитора и е от ноември 2006...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как очакваш да ти помогнем?Нещо от рода на "Свали си тази (безплатна) програма, която автоматично оправя развалени монитори" ли?...  :D

Няма такива работи. Кажи с какъв бюджет разполагаш, да ти препоръчаме нов монитор.

Може да опиташ да се мъчиш и със сервизи, но според мен - не си заслужава. Този си е изпял песента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия проблем и 30мин. цъкам монитора като *алък.Накрая се оказаха кондензаторите,че са подути и изтекли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да опиташ да се мъчиш и със сервизи, но според мен - не си заслужава. Този си е изпял песента.

И как така дистанционно реши, че си е изпял песента?

Към автора: погледни му захранващата част. Най-вероятно е кондензатор. Ако си го смениш сам ще ти излезе стотинки. Ако ти го сменят в сервиз ремонта също ще е с незначителна стойност, освен ако не попаднеш на някой тарикат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как така дистанционно реши, че си е изпял песента?

Като му видях модела и годината на производство.

Айде сега ти да обясниш - как дистанционно разбра, че вътре, някъде в захранването, има дефектен кондензатор?... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като му видях модела и годината на производство.

Айде сега ти да обясниш - как дистанционно разбра, че вътре, някъде в захранването, има дефектен кондензатор?... 

Поради симптомите, които автора е описал. И защото съм се сблъсквал неведнъж с подобен проблем. Хайде да не се заяждаме рано сутрин, моля!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради симптомите, които автора е описал. И защото съм се сблъсквал неведнъж с подобен проблем. Хайде да не се заяждаме рано сутрин, моля!

Нямаш грижи. Ще оставя неопитния потребител да бърника из кондензаторите ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо автора да намери някой сървър във Нова Зеландия да качи снимката  :)  не знам защо администрацията на сайта не забрани такива сървъри , при положение че калдата предоставя такова има си и доста български  :( Ще чакам аз  2 минути да ми зареди снимката  :(

Симптомите на монитора са като за дефектна лампа или по вероятно - инвертор . Сигурно ще му излезе доста по евтино да търси или втора ръка за 40 кинта монитор или поне 30 за сервиз . Лампа сигурно автора няма да може да смени .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване