Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на евтин лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте момчета! 

Трябва ми лаптоп до 400-440 лв. Ще се използва за ежедневни нужди - скайп, филми, интернет, музика, флаш игри...нищо кой знае какво. Втора употреба не ме интересува. Ще се използва Windows 7 x86, така че и 2ГБ РАМ ми стигат. Голям хард не е нужен, но ако може да е минимум 500ГБ ще е добре. Записвачката също ще е плюс. Другото не ме интересува и оставям на вас. Гледах няколко модела, но не знам кой е най-добрия като цена/качество/производителност.

Благодаря предварително и приятен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за тези пари, нищо качествено! Всички модели са с запоени процесори, супер пластмасови....

По-добре вземи нещо 2-ра употреба с остат. гаранция - има купища предложения в продавалника! ;)

Иначе мога да ти предложа 2 модела, но отново важи горното, което написах:

ASUS X551MAV-SX264D - 450лв.;

HP 255 G2 F0Z71EA - 460лв. и 2 пъти по-мощен от Asus-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря и на двама ви. Знам, че за тези пари всичко е боклуци, ама както казах не ми трябва нещо кой знае какво.

Ще разгледам и обявите и ще реша.

stzbg, ASUS-a ми хареса и ако не излезе нещо по-добро, ще взема него.

Ако измислите още нещо, пишете!

Благодаря отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид че за качествен лаптоп този бюджет е много малък. Ако бюджета беше поне 1000лв нещата щяха да бъдат по друг начин. Все пак разгледай HP-то от обявата която ти дадох, мисля че си заслужава - продавача е споменал че е неразпечатан още (нов). Имаш и гаранция 12 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид че за качествен лаптоп този бюджет е много малък. Ако бюджета беше поне 1000лв нещата щяха да бъдат по друг начин. Все пак разгледай HP-то от обявата която ти дадох, мисля че си заслужава - продавача е споменал че е неразпечатан още (нов). Имаш и гаранция 12 месеца.

Обаче не знам как стой положението с гаранцията в България за HP лаптопи! Май искат касов бон и гаранц. карта, при Dell наскоро разбрах, че само със сървиз таг номера приемат гаранцията, но при НР май е друго положението!

Добре, благодаря и на двама ви. Знам, че за тези пари всичко е боклуци, ама както казах не ми трябва нещо кой знае какво.

Ще разгледам и обявите и ще реша.

stzbg, ASUS-a ми хареса и ако не излезе нещо по-добро, ще взема него.

Ако измислите още нещо, пишете!

Благодаря отново.

Да, знаеш, че процесорната мощ на ASUS-a е колкото на лаптопите от преди 4-5 години, а на HP 255 e малко по-нормална(2 пъти по-мощен от ASUS-a)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно HP 255 с по-нова генерация AMD процесор ще ти свърши работа(и споко, не грее много). Можеш да го вземеш директно с инсталирана Windows 8.1, която ще е по-пъргава от Windows 7 x86. Ще е някъде с 40лв. над бюджета. Но както писаха по-горе колегите е с много дървено шаси и отвратителна пластмаса. Друг вариант е да се обадиш на JAR, колкото и да са зле и да ги запиташ дали нямат нов лаптоп, но с транспортни дефекти - понякога има добри такива оферти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще разгледам всички предложения и ако има нещо пак ще пиша. Но най-вероятно ще изчакам края на месеца, за да се вземе нещо по-стойностно за 600-800 лв. 

Лек ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще разгледам всички предложения и ако има нещо пак ще пиша. Но най-вероятно ще изчакам края на месеца, за да се вземе нещо по-стойностно за 600-800 лв. 

Лек ден.

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E5_521-acer_aspire_e5_521_NX_MLFEX_004

http://www.laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E1_522-acer_aspire_e1522_NX_M81EX_131

http://news.laptop.bg/revyuta/revyu-na-acer-aspire-e1-522-naj-byudzhetniyat-chetiriyadren-spatnik-v-ezhednevieto-vi/Това е ревю, на един от лаптопите. Около 600 лв, но си заслужават парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лек ден.

Имай в предвид следното ... това HP 255 ще ти свърши перфектна работа и ако го даваш на профилактика поне веднъж годишно, без проблем ще издържи поне 4 години и дори да е супер пластмасов, можеш за 15-25лв. да си подмениш пластмасите след време(този и HP 250 се продават много и след 2-3 години, ще има доста предлагани като части пластмасите им и то на ниски цени)

Но ако бюджета ти вече ще скочи 600лв., можеш да си позволиш бизнес клас лаптоп 2-ра употреба! Такъв лаптоп без проблем ще надживее пластмасовите боклуци от 1000лв....

Например един Lenovo Thinkpad T420 или HP Elitebook 8460p със Sandy Bridge i3 или i5 процесори, ще ти свършат перфектна работа! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека каза че не иска 2-ра употреба!!!

HP 250 G3   за 589лв.

Пентюм .. матов дисплей , което предвид бюджета си е благинка

Ако не се лъжа , лаптопа върви с подарък чанта 

пп. stzbg, как изобщо се осмеляваш да предлагаш лаптоп за 450 лв с външно видео , да ти се чуди човек на акъла ;) Във фризера ли ще я охлажда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я разгледай тази оферта

ПС: Иначе чисто нов, освен някой Целерон няма да намериш

Защо даваш този сайт тука половината неща имат някъкав дефект за да го продава.Сигурен съм че и самия лаптоп има някакъв дефект я с оптичното устройство или с зарядното а недай си боже и по сложен проблем да е .Разгледай емаг или отиди на място в техномаркет там да ти преложат нещо ефтино ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

отиди на място в техномаркет там да ти преложат нещо ефтино ...

точно пък Техномаркета ще му предложат нещо еВтино ......... тц тц 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо интересно на промоция защо пък да не му предложат те още от вратата ти казват за промоцийките

http://www.emag.bg/laptop-acer-e3-111-c58b-s-procesor-intel-174-celeron-174-dual-coretm-n2830-2-16ghz-2gb-500gb-intel-174-hd-graphics-microsoft-windows-8-1-srebrist-nx-mntex-028/pd/D25GLBBBM/

Я погледи тоя ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо интересно на промоция защо пък да не му предложат те още от вратата ти казват за промоцийките

Пълни глупости ... не защитавам потребителя, дал линка към продавалника, но да даваш пример точно с тези два магазина, Техномаркет и Емаг, нека да не използвам обиди, но си е супер не правилно!

Точно пък в Техномаркет, 99% от лаптопите им са, най-некачествените модели от отделните производители! И там, вместо да ти помогнат, служителите ще те объркат и надали имат някакви познания, с които да са ти полезни и супер ме съмнява, че някои от тези служители в този щанд за лаптопите, си е отдел време да отвори сайтове като Notebookcheck и да се информира какво продава!

И още нещо ... ако купиш лаптоп от онлайн магазин, без проблем можеш да го върнеш до 14 дни, БЕЗ ДА ДАВАШ ПРИЧИНА ЗА ТОВА, а при Техно-тата това е напълно не възможно! А и при EMAG също има не малко проблеми с връщането на стоки, но поне имат доста голямо разнообразие от модели!

http://www.emag.bg/laptop-acer-e3-111-c58b-s-procesor-intel-174-celeron-174-dual-coretm-n2830-2-16ghz-2gb-500gb-intel-174-hd-graphics-microsoft-windows-8-1-srebrist-nx-mntex-028/pd/D25GLBBBM/

Я погледи тоя ..

И още една глупост - ти въобще гледаш ли какво му предлагаш? Това е с 11-инчов диспей!

И за какво му е нужно да плаща 50-100лв. за Windows, като може да си го запише той!?

И ще ти задам един въпрос - ти как определяш един процесор колко е мощен? По-честота ли?

пп. stzbg, как изобщо се осмеляваш да предлагаш лаптоп за 450 лв с външно видео , да ти се чуди човек на акъла ;) Във фризера ли ще я охлажда?

Точно този процесор, не вдига повече от 70 градуса при макс. натоварване! И дори се справя много по-добре от Intel конкурентите му, а и няма външно видео, а вградено:

Pavilion15_Stresstest.jpg

AMD Radeon HD 8210 - бенчмарк тестове и информация(вградена е)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич ти виждаш ли се кви ги говориш за 400 лв лаптоп дефектен от заложна не виждам другите от къде да вземеш.После ще ревеш в форумите на другия ден че батерията му е скапана или харда.Такива сайтове като олкса трябва да се забранят продава се некачествена стока щом го продава значи има яко дефект в него както казах недай си боже да е по сложен проблем и автора на темата за своя сметка да плаща ремонт който ще му излезе по скъпо от лаптопа .Незнам как е отношението на техномаркет в другите градове но в Добрич е така от вратата те посрещат с новите промоции ала бала поне аз сам бил от щастливците когато си взимах първата плазма и ми показаха коя е на промоция и познай 2 години работи като нова !

Сега като се сетих май и лаптопа ми беше от техномаркет наште го взимаха май от там и си работи !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич ти виждаш ли се кви ги говориш за 400 лв лаптоп дефектен от заложна не виждам другите от къде да вземеш.После ще ревеш в форумите на другия ден че батерията му е скапана или харда.Такива сайтове като олкса трябва да се забранят продава се некачествена стока щом го продава значи има яко дефект в него както казах недай си боже да е по сложен проблем и автора на темата за своя сметка да плаща ремонт който ще му излезе по скъпо от лаптопа .Незнам как е отношението на техномаркет в другите градове но в Добрич е така от вратата те посрещат с новите промоции ала бала поне аз сам бил от щастливците когато си взимах първата плазма и ми показаха коя е на промоция и познай 2 години работи като нова !

Сега като се сетих май и лаптопа ми беше от техномаркет наште го взимаха май от там и си работи !

Както аз, така и други потребители дадоха линкове за лаптопи до около 440лв. и има страхотни предложения(за цената си) и всичките нови с гаранция!

Това дали ще има проблеми с лаптопа си, зависи от него(купувача) - ако се поддържа правилно и го дава на профилактика често, проблеми няма да има! Иначе за батерията - си има тема тук, как може да й се запази живота! А, за харда - няма какво да се лъжем, днес дори и при бизнес клас лаптопите(надали знаеш или си виждал такива), слагат най-скапаните HDD, в повечето случаи!

За продавалника ... спор няма, че има много измамници там, но това не е причина да не се купува от там! Просто трябва да сме подготвени за такъв вид покупка и съвета ми е, че ако човек няма задълбочени познания в тази насока, да не се купува лаптоп 2-ра ръка, откъдето и да е! Но ако знаеш какво искаш и знаеш как да го тестваш, преди да си платиш и има някаква остатъчна гаранция, не е никакъв проблем! А и там, в продавалника, има много лаптопи, направо с касовата бележка, продавани с до 40% от тяхната пазарна цена, което си е супер оферта!

Не сравнявай попупката на плазма с тази на лаптопи! Няма нищо общо!

За Техно-тата ...И тук пак се показва колко е лесен българина и колко лесно се лъже! Истната е следната - първо, цените в техно-тата никога не са били най-ниски! На всеки техен продаван лаптоп, мога веднага да ти дам линк към сайт с по-ниска цена и най-важното с опцията да го върнеш, без да даваш причина за това! Не винаги най-евтиното, е най-правилното и изгодно решение! Един не информиран клиент, може много лесно да бъде излъган! Май ти си един от тях!

Без да се заяждам, но ще видим каква песен ще запееш, когато ти се налага да се занимаваш със сервизите на Техно-тата! :D

Абе пич ти виждаш ли се кви ги говориш за 400 лв лаптоп дефектен от заложна не виждам другите от къде да вземеш.

Междудругото от бюджет м/у 250-280лв. може да се купи перфектен бизнес клас лаптоп 2-ра ръка от спец. магазини за това, които внасят лаптопите си от чужбина и имат външен вид, не различим от новия, въпреки че някои от тях са на 5-6 години! И същите идват с 6 месеца гаранция! Какво повече искаш! Така бяхме купили на братовчеда един Dell Latitude D620 и още работи без никакви проблеми, а вече е може би на 7 години... И въпреки годинте си, върши същите неща, за които автора ще си ползва своя нов лаптоп! А, Dell-a на братовчед ми дори подлежи на ъпгрейди... Дори и харда му е без лоши сектори, въпреки 7-те години ползване!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не спорете за глупости... Лаптопа няма да се ползва от мен, но парите ги давам аз :D Профилактика мога и сам да му правя, не ми е проблем. Благодаря на всички включили се с препоръки и предложения. Реших да изчакам края на месеца и да купя лаптоп минимум за 600-700 лв. По-добре да отделя повече пари, но да знам, че ще служи вярно за по-дълго време. Съжалявам, че ви отнех от времето. Благодаря още веднъж!

Лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване