Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лаптопа или рутера

Препоръчан отговор

Здравейте,

извинявам се ако темата не е на мястото си, но наистина вече не знам какъв му е проблемът на този лаптоп.

Преди няколко дни дадох лаптопа си за почистване и преинсталиране / Windows 7 ако има значение /, вчера си го получих обратно и беше време да си инсталирам всички нужни програми след като работата ми е неизменно свързана с лаптопа. 

Инсталирайки всички нужни програми изведнъж започна да ми спира връзката с интернет през около минута-две. Към този рутер се свързват компютър и още един лаптоп /та дори и мобилни телефони/ и няма абсолютно никакъв проблем с връзката. 

Изключително досадно е през две минути да се свързвам с рутера си, а дори и от време на време да не намира никакви WiFi устройства, и да излиза troubleshoot, който поправя нещата за следващите 30 секунди ( той гласи "Problem with wireless adapter or acces point"). Какво ли не прочетох из форумите и каквото разбрах - направих, но този проблем продължава да си стои, а наистина нямам време да го дам на сервиз и да го захвърлят за идната седмица. Драйвърите са ми до последен ъпдейт, няма проблем с power saving, дори деинсталирах няколко програми да видя дали е заради тях, но безуспешно. 

Много моля ако някой има някаква идея какво се случва, нека ме посъветва нещо.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, когато са отваряли компютъра да са "закачили" Wi-Fi модула и кабелите към него... Пробвай с кабел (между рутера и лаптопа), ако имаш възможност и сподели има ли проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам възможност да опитам варианта с кабела,

ако има други предложения много ще се радвам само и само да не стигна до сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно нещата опират до драйвър. Не винаги последната версия е работещата. Може да се потърси из нета тема относно WiFi на твоя модел и там да се чете. Възможно е да има и предложен друг, работещ драйвър...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вики, кажи си марката на wifi адаптера на лаптопа. Има една злополучна серия на Интел, която  се държи именно по този начин. Прав е pataran в поста над моя. Не винаги последния драйвер е решение. И при мен на моя лаптоп последните драйвери не работят коректно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте давала машината в сервиз за това обслужване и преинсталиране,връщайте го обратно и си ползвайте правата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва да реинсталираш драйвъра - от диспечера на устройства, щакни с десен бутон по Wireless network adapter и избери Uninstall. Следвай съветника, но не маркирай изтриване на файловете на драйвъра. Рестартирай лаптопа.

Пиши за резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се оправи, проблемът  беше в драйвъра.  Много благодаря на всички! 

Обикновено бих казал, браво радвам се, че проблема е решен, но е и в този случай... :tongue2::ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, exwol  изяде го това момиче. :ph34r:

хахаха, още не съм, но ако е това от аватара, ммммного бих искал :ph34r::shy11:

Дано не ни се разсърди, аз съм си малко идиот... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изкрейзваш exwol, изкрейзваш :D

Taка кефиш-треба си луд, иначе не се издържа :biggrin:

:offtopic_s:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам че само на мацки помагаш :D , плеибоя на форума . До авторката на темата за всеки случай направи update на FIRMWARE на рутера че след седмица нищо чудно пак да прави същите номера .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се оправи, проблемът  беше в драйвъра.  Много благодаря на всички! 

ВикиЯЯ как решихте проблема с драйвъра. Моля, напишете, за да могат други с подобен или същия проблем да се ориентират по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване