Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с 16:10 екран на лаптоп

andreas500

Препоръчан отговор

Отново проблем с моя Dell Latitude E6400. След смяна на клавиатури, вентилатори, дискове, рамове, чипове, операционни системи...
Дисплея май сдаде и той багажа. Какво по дяволите става с този лаптоп?!
Уж се водил от High-End бизнес класовете, а един китайски боклук за 40 долара ще издържи повече без ремонти от моя нетбук.

От известно време се беше появила една тънка бяла чертичка по екрана. Не знаех от какво е, а и не ми пречеше, до преди малко.
Изведнъж от абсолютното нищо се появи ТОВА и

ТОВА

От какво се получава това? Разпоен кабел,недобър контакт на матрицата или прекалено силно напрежение върху пикселите?
Или пък просто и нов дисплей ще взимам. В крайна сметка ще метна лаптопа в някоя кофа вече, а толкова вярно ми служеше..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна е трябвало да го хвърлиш в кофата. Само ми кажи за какви чипове става на въпрос. Ако е презапояван чипа на видеокартата си до тук с този лаптоп и всякакъв ремонт е безмислен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, презапоявани са с Reballing, защото имаше проблем с видеото и трябваше да го почукна за да дойде картина или да се оправят артифактите. На 2 пъти презапоявани чипове. Друг лаптоп не искам, освен ако не е същия като този, защото само той издържа на натоварването, което му давам.
Имаше един с Core i3 приблизително мощен процесор, колкото този C2D. При 1 седмица натоварена работа без спиране по цял ден (12-14 часа) на първата седмица отиде. Един приятел го даде каза, че не му трябва. Върнах му го на части и каквото можа сложи на неговия.
Беше прегрял, а му осигурих всички условия, че даже и охлаждаща подложка (не заради охлаждането, а да не са му задръстени отворите за въздух). Самата подложка от опит знам, че не прави кой знае какво, но поне осигурява перфектен въздухопоток и е малко вероятно да прегрее каквото и да е.

Въпросния лаптоп с Core i3 беше почти нов, не беше напрашен, а и почти не беше ползван.
Този, вече 1 година го позлвам без спиране, без подложки без нищо. Презапояването на чиповете се налагаше заради фабричен дефект. Още тогава казаха, че това не е трайно решение, но това не е от тях. Става въпрос за графичния чип и северния мост.

Закачам един г/д добър монитор на Lenovo и няма нищо общо с картината на този екран тук, нито артифактите нито  тези перфектни линии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що си си отговорил в горния пост. Още тогава е трябвало да го махнеш и смениш с друг модел. Затова имаш тези проблеми. Моят съвет е да си търсиш друг лаптоп. 

Кажи за какво го използваш ( понеже казваш натоварване) и колегите могат да предложат конфигурации за целта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами играя някой тежки игри в свободното време (под тежки имам предвид изисващи много изчистелния, а не графична мощ).
Постоянно съм онлайн чрез много софтуери (TeamSpeak, Skype, ICQ, Overwolf, Garena даже и Steam. Всички едновременно са включени).
Използвам и други.
Гледам доста видеа и клипове даже и филми от всякакъв тип - От ниска резолюция до 1080P.
Най-вече управлявам сървърите тук при мен постоянно, и за това постоянно е включен.Има и случай в които цял месец не беше дори рестартиран.
Мисля, че искам вече прекалено много от който и да е лаптоп, но точно този покрива изискванията ми и то на 99%. 1% са тези повреди, които се оказват от фабрични дефекти.
Работата беше там, че това беше последния модел който имаха в сервиза в склада когато го купих. Казаха, че бил изключително качествен, наистина беше така, но след 2-3 месец нон-стоп работа започнаха проблемите и тук 100лв, там 50лв, там 200лв още 200 лв за чипове за рам още 100...
Най-накрая ще си взема някой Alienware (както вика едно хлапе) и ще си "цакам" по цял ден. Е да, ама те имат световноизвестен проблем с прегряването, а при мен ще се прояви най ама в най-гаден вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно високите температури, си казват думата... Не си следял температурите на отделните части!

И заради това си ги сменял всички, една по една!

Иначе и аз ползвам моя, който между другото е бюджетен клас, а не бизнес, по над 15 часа дневно, а и дори е имало периоди, през които не се е спирал по цели седмици!

Но аз не играя игри на моя и постоянно си следя темпетурите - държи м/у 39-55 градуса целогодишно, дори му спрях турбо бууста и си стой на 2,5 Ghz(i5-2520M), за да не се вдигат високи температури!

За почти 3 години ползване, нито веднъж не съм го дал на сервиз за технически проблем, осен, когато трябва да му се прави профилактика, вкл. смяна на термопастата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термопастата му  беше сменяна вече за 4-ти път. Температурите винаги са били високи. Около 80-85 градуса в IDLE. И сега е така просто заради 24/7 работата. Исках да купя някоя качествена охлажда

а подложка, но какво да се прави.. вече е късно.

Сега това с дисплея или е откачен кабел или всичко ще се сменя вече. Събирам пари и ги харча по 1 нещо. Вече г/д стигнах цената му за която го взех. А с висококачествен екран за още 400лв вече ще стигна цената окончателно.

Даже когато прегряваше слагаха друг вентилатор, пак марков такъв, но с чисто медни тръби (50 лв) и ефекта пак е нулев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термопастата му  беше сменяна вече за 4-ти път. Температурите винаги са били високи. Около 80-85 градуса в IDLE. И сега е така просто заради 24/7 работата.

Тук нещо не е наред - не може да вдига толкова високи градуси в IDLE след смяна на пастата... нещо не е правено какво трябва!

В сервиз ли се е правила профилактиката?

И не мога да се съглася, че заради 24/7 работа, вдига такива температури! 

Иначе ако ползваш софтуер, като VMWARE, си е нормално да се товари машината!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова правиш на този лаптоп, напиши какви са тези игри изискващи изчислителна мощ? 85 градуса IDLE, ти четеш ли какво пишеш, толкова може да бъде само ако играеш от поне 30 минути някоя игра иначе е абсолютно невъзможно. Рестартирането не е никакъ проблем, напиши точно какъв софтуер ползваш и ще ти се препоръча лаптоп, но да пишеш само този можел да издържи е просто смешно, разбираш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега не знам от къде познахте за VMWare, но тъй като не мога да си позволя  лиценза за сега използвам VirtualBox и тествам различни ОС и правя някои модификации по самите програми. Абе неслучайно взех този лаптоп, защото го разнасям пред познати и приятели и заедно работим по даден проект.

Иначе щях да използвам персонален компютър, но едва ли щеше да е по-различно яоложението.

Да, в сервиза от който е купен нетбука там се прави цялата история. Даже им казах да сложат една моя термопаста, с която слагам моите машини тук.само и само да не ми отиде гаранцията, но изтече вече :(

Между другото тази линия започна да става все по черна и вече дисплея постепенно става неизползваем.

п.п bvbfan - Нито съм някое от онези "гей-мърчета" дето не знаят какво е компютър, а само какво е ЛОСТ, ДЖОЙСТИК, КЛАВИАТУРА, мишка и FPS. Игри съм играл много над 30 минути, особено вечер, когато нямам какво да правя. Веднъж за твест и за да си укротя нервите играх BF4 4 часа и съответно - лаптопа се самоизключи както си играх (започна да премигва за прегряване и не искаше да се включи за няколко секунди.

Сега някой да ми каже евтин, но качествен 16:10 14.1'' дисплей, за да подменя този,защото не искам всяко едно нещо, което се случва с техниката ми само заради моя скапан късмет да ми излиза солено през носа...

Специално за такъв модел с DELL кабел и резолюция от минимум 1440x900 аз не намирам, и не искам да се примирявам с мижливи WXGA дисплей 1280x720, защото толкова едро не мога да търпя, а картината е размазана. Трябва ми хубава висококачествена матрица, която да не ми прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти като го взе този лаптоп 2-ра ръка, не го ли тества преди да го вземеш! 

На мен ако лаптоп ми вдига такива температури при леко товарене, дори и да е нов, въобще няма да го взема!

Мисля, че ако ще ползваш лаптоп за напред, трябва да наблегнеш в/у охлаждането! 

Според мен тези охлад. пластавки НЕ правят нещо - мощността, която дава USB-то в никакъв случай не могат да подпомогнат охлаждаето на лаптопа!

Препоръчително е новия лаптоп, да е с 2 тръби и 2 вентилатора, но всички модели, за които се сещам, са малко скъпи...

Но има не малко High End лаптопи, при които видеокартата е на слот/MXM/ - ти май си за такава! :D

Моят съвет е като пак вземеш лаптоп 2-ра ръка, непременно да се спазарариш с тях, че ако не ти хареса, ще го върнеш и ще вземеш друг! И през този ден, дето ще ти дадат да го пробваш, остави го 5-6 часа в стрес да видиш дали някакъв дефект ще се прояви! Тест на рам и HDD(ако много лоши сектори, им го върни и да ти смъкнат цена, а ти можеш да си купиш друг сам)...

Иначе сега малко се притесних със случилото се с твоя Latitude ... защото и аз се каня да купувам лаптоп 2-ра ръка и то същата серия, но малко по-нов модел - E6420/E6520

Защото точно E6420 го водят много здрав, америк. сертификати и ала бала ...ама да не се окаже и той някакъв пробпемен :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези охлад. пластавки НЕ правят нещо - мощността, която дава USB-то в никакъв случай не могат да подпомогнат охлаждаето на лаптопа!

Аз съм имал поставка и върши много добра работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не си заслужава да се даават 30-40 лв., за нещо, което ще направи и една книга....

Аз преди подлагах една книга и така разстоянието м/у отворите на охлад. с-ма и повърхността за поставяне на лаптопа, се увеличава и така лаптопа си поема по-студен въздух и смъква 5-6 градуса!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става и с 4 капачки от минерална вода,поставени под ъглите на лаптопа.Постигал съм  до 10 градуса намаляване на температурите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Отидох в сервиза колегите се измсмяха и казват: Провали едни от най-добрите модели на Dell. Направо ходи при тях за да им тестваш абсолютното качество :D

Екран за него няма никъде, отказаха ремонт поради липса на части. Сега какво правя?!

Казах им да купя някой друг такъв и да заменя части - нямат.Нов лаптоп не искам, защото планувах да ъпгрейдна този и вече събрах средствата, но нон-стоп проблеми.

Накрая наистина ще взема нещо бюджетно среден клас, няма да върши същата работа, но ПОНЕ ще има части и няма всеки ремонт да ми излиза като каменна сол на парчета а през носа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама сигурно ли е, че проблема е точно в матрицата?

Иначе имат проблем с намирането на части, заради малко нестандартния размер на екрана... вече по-масови са 15.6-инчовите!

Иначе ето виж тук - 14.1 LCD Screen for Dell Latitude E6410, prices

Има един, дето го продава за 55 долара с безплатна доставка и за около 2 седмици е до България! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термопастата му  беше сменяна вече за 4-ти път. Температурите винаги са били високи. Около 80-85 градуса в IDLE. И сега е така просто заради 24/7 работата. Исках да купя някоя качествена охлажда

а подложка, но какво да се прави.. вече е късно.

Сега това с дисплея или е откачен кабел или всичко ще се сменя вече. Събирам пари и ги харча по 1 нещо. Вече г/д стигнах цената му за която го взех. А с висококачествен екран за още 400лв вече ще стигна цената окончателно.

Даже когато прегряваше слагаха друг вентилатор, пак марков такъв, но с чисто медни тръби (50 лв) и ефекта пак е нулев.

Тоест слагал си му и нов охладител така ли? (говоря за последния ред от поста ти).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване